Polecane

KRRiT nagrodziła pracowników Akademii Kultury Społecznej i Medialnej

Pracownicy Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, o. dr Dariusz Drążek oraz red. Katarzyna Cegielska, zostali laureatami konkursu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji im. dra Pawła Stępki.

Praca doktorska „Misja naziemnych telewizji katolickich w Polsce po 1989 roku na przykładzie Telewizji Trwam. Studium teologiczno-moralne” o. dr. Dariusza Drążka napisana pod kierunkiem dra hab. Grzegorza Łęcickiego, prof. UKSW,  uznana została za najlepszą rozprawą doktorską w dziedzinie mediów elektronicznych.

KRRiT postanowiła również podkreślić fakt wydania pierwszego w Polsce podręcznika z zakresu edukacji medialnej dla uczniów starszych klas szkół podstawowych i średnich, przyznając honorowe wyróżnienie red. Katarzynie Cegielskiej za pracę zbiorową pt. „Zrozumieć media”, wydaną przez Akademię Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Publikacja „Zrozumieć media” jest książką popularnonaukową należącą do kategorii edukacja medialna. Powstała jako uzupełnienie do zajęć medialnych prowadzonych dla młodzieży z Torunia, Bydgoszczy, Gdyni, Golubia-Dobrzynia, Górska, Siedlec i Aleksandrowa Kujawskiego w ramach projektu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) „Zrozumieć media – WSKSiM dla młodzieży” realizowanego w Uczelni w latach 2019-2020. Książka została wydana w roku akademickim 2020/21.

Książka podejmuje tematy związane z mediami elektronicznymi i nowymi technologiami, przygotowuje do krytycznego odbioru mediów, szczególnie młodych czytelników. „Dziennikarz – sługa prawdy, ciekawy świata i ludzi”, „Komu potrzebna jest etyka w mediach?”, „Jak technologie sztucznej inteligencji zmieniają nowe media?” – to niektóre z rozdziałów pozycji.

Nagroda im. dr. Pawła Stępki została ustanowiona przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji oraz Radę Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Jej ideą jest promowanie wartościowych prac tematyce mediów elektronicznych oraz autorów tych publikacji. Nagroda została ustanowiona jako upamiętnienie tragicznie zmarłego pracownika biura KRRiT, naukowca specjalizującego się w dziedzinie mediów, Pawła Stępki.

za:www.radiomaryja.pl