Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Jadwiga Kamińska - Bukiety z ziół i kwiatów

Piętnastego sierpnia Kościół przypomina wiernym dogmat wiary katolickiej, ogłoszony w 1950 r. przez papieża Piusa XII, mówiący o tym, że Maryja matka Chrystusa wraz z ciałem i duszą została wzięta do nieba. - Wniebowzięcie Najświętszej Maryi nie opiera się na przesłankach biblijnych, ale na tradycji. Apostołowie otworzyli grób Maryi, nie znaleźli ciała, ale było tam mnóstwo pachnących kwiatów i ziół. Na tej podstawie uwierzyli, że Maryja została wniebowzięta, czyli z ciałem i duszą zabrana przez swojego syna Jezusa Chrystusa do nieba – powiedział ks. kan. Wiesław Kamiński proboszcz parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

 
W tej parafii ministranci i schola wraz z ks. Damianem Czerwińskim, w szczególny sposób przygotowują się do uroczystości Matki Bożej Zielnej, podejmując się akcji bukietów dla wiernych. Już na początku czerwca udają się do rolników, aby prosić o zboża, które należy wysuszyć. - Kilka dni przed świętem jeździmy w okolice Łodzi, aby zebrać zioła, kwiaty z pól i łąk. W niedzielę od godz. 15.00 do 22.00 wraz z grupą ministrantów robiliśmy bukiety pod kierunkiem pani Ani. Dzisiaj oferujemy je wiernym, a dochód ze sprzedaży przeznaczymy na działalność ministrantów, lektorów i scholi – mówił ks. Damian.
    
Ministrant Bartek chętnie bierze udział w akcji, to dla niego wspaniała lekcja układania bukietów z jęczmienia, żyta, owsa i ziół, które zebrał. Staś też chętnie uczył się i był dumny ze swojej pracy, na którą poświęcił wiele godzin. Ministrantom pomocą służyła pani Ania. - Jedną wiązankę zrobiłam na wzór, żeby wiedzieli jak ją ułożyć. Przy tej okazji nabywali wiedzę, poznając zioła lecznicze i ich przeznaczenie.
    
Wiązanki, które przygotowali ministranci, chętnie nabywali parafianie, bo jak mówili, chłopcy w swojej pracy przekazali miłość do Kościoła i Maryi.
    
W tym dniu świątynia przepełniona była zapachem różnych ziół i kwiatów. - Kwiaty symbolizują dobre czyny. Każdy z nas powinien stanąć przed Panem Bogiem z naręczem dobrych uczynków. Święty Paweł mówił, że bez wiary nie można podobać się Bogu. Święty Jakub apostoł uzupełnił, że wiara bez uczynków jest martwa. Wiara i uczynki, które człowiek wypełnia mają znaczenie dla zbawienia. Stanąć przed Panem Bogiem z naręczem dobrych uczynków, to jest okazanie czynnej miłości, miłosierdzia, do którego jesteśmy powołani – podkreślił ks. Wiesław.


 

 


                                                                               
Foto: Marek Kamiński

Copyright © 2017. All Rights Reserved.