Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

"To uszkodzenie w umyśle" - ambasador mundialu w Katarze o homoseksualizmie

Wywiad ambasadora FIFA przy mundialu 2022 w Katarze Chalida Salmana dla niemieckiej telewizji ZDF został wstrzymany przez komitet organizacyjny mistrzostw świata w piłce nożnej z uwagi na jego bezpośrednie wypowiedzi dotyczące homoseksulalizmu.

Salman to ambasador FIFA przy piłkarskich Mistrzostwach Świata. W wywiadzie dla niemieckiej telewizji ZDF stwierdził on, że homoseksualizm „to uszkodzenie w umyśle".

Salman dodał też, że w Katarze homoseksualizm jest nielegalny, co jest tam określane jako "haram" (zakazane w prawie islamskim – red.).

Jak stwierdził komentując sprawę homoseksualnych piłkarzy, którzy wezmą udziął w mundialu, "wszyscy zaakceptują to, że oni przyjadą, ale będą musieli przestrzegać naszych zasad". Podkreślił też, że chodzi o to, aby dzieci nie uczyły się "czegoś, co nie jest dobre".

Jego wypowiedź wywołała falę krytyki w środowiskach progejowskich i liberalnych. Udział w nagonce na Salmana wzięły też niektóre „postępowe” media.

Wiadomo, że organizatorzy obwarowali ogromnymi karami używania symboli LGBT przez piłkarzy, a FIFA wydała w tej sprawie oświadczenie.

- "Wiemy, że piłka nożna nie żyje w próżni i równie dobrze zdajemy sobie sprawę z tego, że na całym świecie jest wiele

Copyright © 2017. All Rights Reserved.