Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Polska na ideologicznym celowniku ONZ

W przygotowanym w ramach procedury powszechnego przeglądu okresowego projekcie raportu na temat przestrzegania praw człowieka w Polsce, Organizacja Narodów Zjednoczonych postanowiła wysunąć aż 233 rekomendacji. Polska, w ocenie autorów, ma zaniedbywać przestrzeganie praw człowieka m.in. w kwestii dostępu do aborcji czy praw osób LGBT.

W ogromnej części raport został poświęcony kwestiom światopoglądowym. Autorzy przekonują, że Polska musi zapewnić „skuteczny dostęp do bezpiecznej i legalnej aborcji” i całkowicie zaprzestać karania pomocy przy aborcji nielegalnej. Uwagi dot. aborcji w Polsce zgłosiły takie kraje jak m.in. Australia, Kanada, Hiszpania czy Szwajcaria.

ONZ rekomenduje też polskiemu rządowi dopuszczenie zawierania tzw. małżeństw jednopłciowych. Domaga się też zmiany kodeksu karnego, co miałoby zapewnić społeczności LGBT większą ochronę „przed dyskryminacją, mową nienawiści i przestępstwami z nienawiści ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową”.

W raporcie powtórzono teorie urzędników Unii Europejskiej na temat rzekomych problemów z niezawisłością i bezstronnością polskiego sądownictwa.

Sam raport jeszcze bardziej kompromituje fakt, że zawarto w nim również uwagi Białorusi i Rosji. Reżim Łukaszenki domaga się od Polski za pośrednictwem raportu ONZ „zaprzestania wspierania ekstremistów i nielegalnych stowarzyszeń, które otwarcie i jednoznacznie nawołują do gwałtownej i niekonstytucyjnej zmiany władzy na Białorusi”, a terrorystyczny reżim Putina „dokładnego zbadania wszystkich przypadki wandalizmu grobów żołnierzy radzieckich i pomników radzieckich wyzwolicieli”.


za:www.fronda.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.