Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Trener piłkarskiej reprezentacji Brazylii publicznie wyznaje swoją wiarę

Adenor Leonardo Bacchi jest praktykującym katolikiem. Przyjechał z drużyną Brazylii do muzułmańskiego Kataru by rywalizować z najlepszymi ekipami globu o Puchar Świata, czyli najważniejsze futbolowe trofeum. Oprócz wytrwałej pracy i trenerskiego kunsztu, które przyniosły mu już niejeden znaczący sukces nie zapomina o tym, co jest w naszym życiu najważniejsze.  

Canarinhos są tradycyjnie jednym z głównych faworytów do zdobycia tytułu mistrzowskiego. Drużynę prowadzi od 2016 roku były piłkarz i utytułowany szkoleniowiec. Adenor Leonardo Bacchi w trakcie swej bogatej kariery trenerskiej prowadził kilkanaście klubów, z którymi osiągał liczne sukcesy na różnych szczeblach rozgrywkowych. Zdobył między innymi mistrzostwo Brazylii (dwukrotnie, w 2011 i 2015 roku), klubowy Puchar Ameryki i Klubowy Puchar Świata (obydwa trofea w 2012).

Z kolei z reprezentacją swego kraju triumfował w mistrzostwach kontynentu przed trzema laty.

Bacchi, praktykujący katolik, znany jest z tego, że nie słucha głoszonego przez wrogie Kościołowi środowiska hasła: „Módl się w domu po kryjomu”. Media odnotowały między innymi, że gdy przed 10 laty wybierał się z drużyną Corinthians do Japonii na Klubowe Mistrzostwa Świata, poprosił o błogosławieństwo księdza z Sao Paulo. 1,5 roku wcześniej po odniesionym nad argentyńską drużyną Boca Juniors triumfie w Copa Libertadores dziękował Matce Bożej z Aparecidy, Patronce kraju.

Podczas trwających obecnie w muzułmańskim Katarze mistrzostw świata media społecznościowe obiegła fotografia trenera Bacchiego odmawiającego Różaniec podczas sesji treningowej reprezentacji Brazylii.

za:pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.