Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

A. Kubacka o raporcie ONZ dotyczącym Polski: Państwa zachodnie chcą, abyśmy wprowadzili pełną oraz swobodną możliwość dokonania tzw. aborcji na życzenie

Państwa zachodnie chcą, abyśmy wprowadzili pełną oraz swobodną możliwość tzw. aborcji na życzenie. Kobiety, które decydują się na zabicie własnego dziecka przez tzw. aborcję, w żadnym przypadku nie podlegają karze, natomiast osoby, które pomagają w takim procederze, przeprowadzają go czy przymuszają do niego, podlegają przepisom karnym (…). Świadomość na świecie tego, jak wyglądają przepisy związane z tzw. aborcją w Polsce, jest znikoma. W Parlamencie Europejskim bardzo często mówi się o tym, że w Polsce kobiety nie tylko umierają, ale idą do więzienia, są poddawane srogim karom i sądzone w sądach za przerwanie ciąży, co jest nieprawdą – powiedziała Anna Kubacka, analityk Centrum Prawa Międzynarodowego Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Anna Kubacka odniosła się do raportu ONZ dotyczącego Polski. Dokument powstał w ramach procedury powszechnego przeglądu okresowego. W raporcie znalazło się ponad 200 rekomendacji. Wśród nich są te dotyczące m.in. tzw. praworządności.

    – Białoruś zarzuca Polsce niedostateczne powstrzymywanie ruchów neonazistowskich i faszystowskich, a Rosja z kolei, że nie dbamy o pamiątki i pomniki radzieckie. Państwa zachodnie tradycyjnie odnoszą się do rzekomego naruszania praw kobiet poprzez ochronę prawną życia dzieci poczętych czy też rzekomą dyskryminację osób o odmiennej orientacji seksualnej, które nie mogą zawrzeć związku małżeńskiego w Polsce. To się rozbija w dużej mierze o kwestie ideologiczne, interpretacyjne i presję społeczną – zauważyła gość Radia Maryja.

Raporty – jak mówiła Anna Kubacka – mają na celu odnotowywanie postępów w realizacji praw człowieka, a przynajmniej oficjalnie tak to powinno wyglądać.

    – Dlatego raporty są okresowe. Powinny odnosić się do tego, co było cztery lata wcześniej, co w międzyczasie raportowało dane państwo, uwzględniać, punktować to, co ulegało poprawie (…). Natomiast rzeczywistość polityczna jest taka, że tego typu sytuacje są wykorzystywane do politycznego i wizerunkowego punktowania państw pomiędzy sobą czy pomiędzy organizacjami. Dlatego mamy kwestie światopoglądowe związane z tzw. aborcją czy próbą przymuszenia Polski do wprowadzania kazuistycznych przepisów antydyskryminacyjnych – wskazywała.

Autorzy raportu stwierdzili, że Polska powinna zapewnić skuteczny dostęp do bezpiecznej i legalnej tzw. aborcji czy zdekryminalizować tzw. aborcję we wszystkich przypadkach.

    – Państwa zachodnie chcą, abyśmy wprowadzili pełną oraz swobodną możliwość tzw. aborcji na życzenie. Kobiety, które decydują się na zabicie własnego dziecka przez tzw. aborcję, w żadnym przypadku nie podlegają karze, natomiast osoby, które pomagają w takim procederze, przeprowadzają go czy przymuszają do niego, podlegają przepisom karnym. Do tego odnosi się ta rekomendacja. Świadomość na świecie tego, jak wyglądają przepisy związane z tzw. aborcją w Polsce, jest znikoma. W Parlamencie Europejskim bardzo często mówi się o tym, że w Polsce kobiety nie tylko umierają, ale idą do więzienia, są poddawane srogim karom i sądzone w sądach za przerwanie ciąży, co jest nieprawdą. Na Zachodzie ta narracja jest powielana i państwa zachodnie w to wierzą – zaznaczyła analityk.

Tak samo się stało z rzekomymi strefami wolnymi od LGBT, które rzekomo miały powstawać w Polsce.

    – W państwach zachodnich, w Unii Europejskiej bardzo dużo osób nadal wierzy, że takie strefy u nas istnieją, mimo że czegoś takiego nigdy u nas nie było i nie ma. Doprowadziło to do tego, że gminy, które przyjmowały swoje uchwały o sprzeciwianiu się ideologii LGBT, w dużej mierze z tych uchwał się wycofały – podkreśliła Anna Kubacka.

W raporcie znalazła się również kwestia tego, że w polskich szkołach w dalszym ciągu stosowane są kary cielesne.

    – To pokazuje skalę tego, jak państwa nie są świadome, o czym piszą. Zambia rekomenduje, byśmy wycofali się z kar cielesnych w szkołach. To jest absurdalne, tym bardziej że w Polsce nie ma takich kar – mówiła gość Radia Maryja.

za:www.radiomaryja.pl/informacje/tylko-u-nas-a-kubacka-o-raporcie-onz-dotyczacym-polski-panstwa-zachodnie-chca-abysmy-wprowadzili-pelna-oraz-swobodna-mozliwosc-dokonania-tzw-aborcji-na-zyczenie/

Copyright © 2017. All Rights Reserved.