Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Czy Europa posłucha polskiego premiera?

Podczas kongresu Impact 23 premier Morawiecki mówił o modelu, który chciały wprowadzać państwa Europy Zachodniej, a który zakładał uzależnienie od Rosji i Chin w kwestii dostępu do tanich surowców i produktów. Bezpieczna Europa według Mateusza Morawieckiego to ta

stawiająca na sojusz z USA i dlatego Polska pracuje nad wzmocnieniem tej relacji.Mniej więcej w tym samym czasie, gdy na najważniejszym w naszej części Europy kongresie gospodarczo-technologicznym padły te słowa, rząd Olafa Scholza oddał 24,9 proc. udziałów w hamburskim terminalu kontenerowym chińskiej firmie państwowej. I to mimo że terminal został zakwalifikowany jako infrastruktura krytyczna, czyli zasługująca na szczególną ochronę. Również w tym czasie z chińskim ministrem spraw zagranicznych spotyka się jego francuska odpowiednik i toczy rozmowy o pogłębianiu relacji. Przy stole obrad w Paryżu zasiadł także ambasador Chin we Francji, który niedawno kwestionował suwerenność krajów byłego ZSRS. Czy Europa posłucha słów Morawieckiego, czy też pozwoli Scholzowi i Macronowi pchać nasz kontynent w jeszcze większe uzależnienie od Chin, tak jak pchali w kierunku Rosji?

Hanna Shen

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.