Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Dr J. Hajdasz: To, co tak bardzo przeszkadza współczesnym lewicowym i lewackim mediom, to troska metropolity krakowskiego o sprawy najważniejsze dla każdego katolika

To, co tak bardzo przeszkadza współczesnym lewicowym i lewackim mediom, to po prostu troska metropolity krakowskiego o sprawy najważniejsze dla każdego katolika, o których on ma odwagę mówić głośno i w prosty, zrozumiały dla każdego sposób.

Lewicowe media nazywają to zaangażowaniem Kościoła w politykę, a przecież w demokracji nie da się od niej odwrócić. Wybrani w demokratycznych wyborach politycy lub ci, którzy ubiegają się o społeczny mandat, chcą nieustannie zmieniać nasze życie, a także normy obyczajowe i etyczne, nieraz niezgodnie z utrwalonymi przez stulecia zasadami życia społecznego, a coraz częściej wbrew tysiącletniej etyce chrześcijańskiej. To wielka sprawa, że ktoś ma odwagę mówić o tym głośno i jednoznacznie – zaznaczyła dr Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, w środowym felietonie z cyklu „Myśląc Ojczyzna” na antenie Radia Maryja.

20 maja swój kapłański jubileusz będzie świętować ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. Niewątpliwie jest to wyjątkowa postać Kościoła w Polsce, ponieważ jest duchownym, który nie boi wypowiadać się na tematy dotyczące społeczeństwa. Przez swoją naukę był wielokrotnie atakowany przez lewicowe media. O tym, że ksiądz arcybiskup jest wyjątkowym duchownym, mówi nawet Wikipedia.

    – Już Wikipedia informuje o tym, że mamy do czynienia z nieprzeciętnym duchownym. W jego biogramie akcentuje się, że ksiądz arcybiskup wielokrotnie miał używać stwierdzeń uznawanych za homofobiczne, postulował niemoralność zapłodnienia in vitro, sprzeciwiał się czarnemu protestowi oraz protestom, jakie rozpoczęły się po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego z 22 października 2020 roku. W homilii na Mszy świętej z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, parafrazując wiersz Józefa Szczepańskiego, użył sformułowania tęczowa zaraza wobec ideologii LGBT. Słowa te spotkały się z krytyką, popartą również wyrokiem Sądu Apelacyjnego w Krakowie. Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa w tej sprawie, a gdy trafiła ona jednak na wokandę z powództwa cywilnego, Sąd Okręgowy w Krakowie także oddalił pozew, uzasadniając, że konkordat gwarantuje Kościołowi w Polsce autonomię w głoszeniu wiary, co oznacza, że ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski miał prawo powiedzieć w homilii to, co powiedział (…). Pretekstem do ataku mediów na księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego może być najzwyklejsza homilia wygłoszona na Pasterce czy z jakiejkolwiek innej okazji – mówiła dr Jolanta Hajdasz.

Lewicowe media nie są w stanie zrozumieć troski księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego o najważniejsze sprawy dotyczące każdego katolika.

    – To, co tak bardzo przeszkadza współczesnym lewicowym i lewackim mediom, to po prostu troska metropolity krakowskiego o sprawy najważniejsze dla każdego katolika, o których on ma odwagę mówić głośno i w prosty, zrozumiały dla każdego sposób. Lewicowe media nazywają to zaangażowaniem Kościoła w politykę, a przecież w demokracji nie da się od niej odwrócić. Wybrani w demokratycznych wyborach politycy lub ci, którzy ubiegają się o społeczny mandat, chcą nieustannie zmieniać nasze życie, a także normy obyczajowe i etyczne, nieraz niezgodnie z utrwalonymi przez stulecia zasadami życia społecznego, a coraz częściej wbrew tysiącletniej etyce chrześcijańskiej. To wielka sprawa, że ktoś ma odwagę mówić o tym głośno i jednoznacznie. Ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski zawsze jednoznacznie broni rodziny i małżeństwa, kobiety i mężczyzny, broni życia od poczęcia i prawa katolików do wychowywania swoich dzieci zgodnie z wyznawanymi wartościami, broni naszej historii, nawet tej trudnej, najbardziej wyklętej i broni Polski będącej ucieleśnieniem najbardziej wzniosłych, szlachetnych ideałów – zauważyła dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski posiada wiele zasług dla całej wspólnoty Kościoła. Wśród nich są m.in. obrona św. Jana Pawła II, dążenie do wyjawienia prawdy o katastrofie smoleńskiej, wyjawienie całej prawdy o prześladowaniu księdza arcybiskupa Antoniego Baraniaka.

    – W zasługi księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego może wpisać się przede wszystkim konsekwentna obrona i promowanie nauczania Jana Pawła II (…). To, co go wyróżnia i wywołuje medialną wściekłość, to także szacunek i dążenie do pokazania prawdy o katastrofie smoleńskiej – w rocznicę pogrzebu pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich na Wawelu jest odprawiana Msza święta, a ksiądz arcybiskup nie unika tego tematu. Ostatnio powiedział, że tak jak polskiemu społeczeństwu potrzebna była i jest prawda o Katyniu, tak samo potrzebna jest Polsce, Europie i światu pełna prawda o Smoleńsku. To on przywrócił pamięć w Polsce o zapomnianym niemieckim obozie koncentracyjnym dla polskich dzieci przy ulicy Przemysłowej w Łodzi, gdy był metropolita łódzkim (…). To on pierwszy opisał prześladowania księdza arcybiskupa Antoniego Baraniaka w swoim monumentalnym dziele pod tytułem: „Teczki na Baraniaka”, w którym ujawnił cele i metody zwalczania przez komunistyczne państwo ludzi Kościoła – oznajmiła dr Jolanta Hajdasz.

za:www.radiomaryja.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.