Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Ks. dr Waldemar Kulbat-Kryzys Kościoła czy kryzys społeczeństwa?

W prowadzonych na łamach czasopism dyskusjach na temat przyszłości nie tylko naszego kraju, ale i Europy dominuje niepokój i lęk. W wypowiedziach pojawia się często słowo kryzys; kryzys ekonomiczny, społeczny, polityczny, ideowy.

Następuje rozpad więzi rodzinnych, społecznych. Przejawem kryzysu jest również agresja na portalach internetowych, w tabloidach.
Widać tam jak politycy budują swoją karierę na agresji, traktując ją jak magnes, który ma przyciągnąć różnego rodzaju frustratów.

Aktywiści marginalnych organizacji występują przeciw katechezie w szkole, pragną poddawać cenzurze kazania księży. Zainteresowanie demagogicznymi wyskokami jednak mija. Pozostaje bardziej istotne pytanie: jak pokonać kryzys, jak przezwyciężyć istniejące konflikty i zjednoczyć siły w obliczu zagrożeń, które znajdują się przed nami?

Tutaj pojawia się nowe spojrzenie.
Przecież to właśnie Kościół ma największe doświadczenie tam, gdzie chodzi o człowieka. Kościół był zawsze ostoją w czasach zagrożeń i kryzysów. Wbrew zwolennikom zamętu coraz częściej pisze się, ile dobrego w przezwyciężeniu istniejącej anomii może wnieść Kościół.
Trzeba jednak przestać zwalczać system wartości chrześcijańskiego społeczeństwa, zaprzestać niszczenia rodziny, wspierania dewiacji, zrezygnować z posługiwania się językiem nienawiści.

Trzeba także zaprzestać zwalczania obecności religii w szkole, uznać obecność wartości chrześcijańskich w życiu publicznym. Zrezygnować z dyskryminacji katolików w dziedzinie mediów i powstrzymać systematyczną agresję antykatolicką w mediach.

Tylko Kościół może wnieść światło Ewangelii, naukę o sensie i celu życia ludzkiego, o służbie i poświęceniu dla innych. Wartości chrześcijańskie to wartości podstawowe, fundament społeczeństwa.

Ks. dr Waldemar Kulbat

 

 

Copyright © 2017. All Rights Reserved.