Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Jadwiga Kamińska-W hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II

                    „I niech Pan Bóg
                     wynagrodzi temu,
                     który wymyślił
                     w czasie tej podróży
                     Papieża do Polski
                     dzień łódzki”.
                                     Jan Paweł II


Z okazji 103 rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II w Archikatedrze Łódzkiej odbył się uroczysty koncert. W tym miejscu 13 czerwca 1987 r. nasz Wielki Ojciec Święty spotkał się z inteligencją twórczą i młodzieżą akademicką. Pomysłodawcą koncertu był Dariusz Stachura dyrektor Polskiej Opery Kameralnej ARENA.

- W tak trudnych czasach, kiedy Polacy są tak bardzo podzieleni, brakuje nam największego autorytetu, który łączył wszystkich. Polaka wszech czasów, naszego Papieża, Świętego Jana Pawła II. Dzisiaj nie szanuje się nikogo i niczego, ani prawdziwych autorytetów i symboli narodowych, ani nawet swojej tożsamości. Patriotyzm jest niemodnym określeniem. To do nas należy, do ludzi, którzy kochają swoje małe ojczyzny i swój kraj, aby dbać i wychowywać dzieci w prawdziwych wartościach cywilizacji chrześcijańskiej. W wartościach, które przekazywali nam nasi ojcowie, przelewając za nie krew – powiedział Dariusz Stachura.
    W koncercie „W hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II” udział wzięli: pomysłodawca Dariusz Stachura wraz z synem Hubertem,     artyści łódzcy z towarzyszeniem zespołu kameralnego BognaBand oraz chór z parafii Matki Bożej Różańcowej. Fragmenty homilii podczas pielgrzymek do Ojczyzny czytał aktor Dariusz Kowalski.
    Dzięki takim wspólnym spotkaniom jak nasz koncert, możemy odzyskać swoją tożsamość, a pomniki naszych autorytetów nie będą bezczeszczone. Zapraszam wszystkich do wspólnego działania, zadbania o przyszłość naszą i naszych dzieci – podkreślił Pan Dariusz. 

 


Foto: Marek Kamiński

 

Copyright © 2017. All Rights Reserved.