Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Wicemin. Rzymkowski: Delegację PE oburzyło zaproszenie na beatyfikację rodziny Ulmów

Wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski zdecydował się ujawnić kulisy wizyty delegacji Parlamentu Europejskiego w polskim MEiN.

Jak stwierdził wiceminister Rzymkowski na antenie TVP Info „komentarze przedstawicieli delegacji Parlamentu Europejskiego po wizycie w Ministerstwie Edukacji i Nauki „były skandaliczne”, a europosłów oburzyła prawda historyczna.

Ubiegłotygodniowe spotkanie członków Komisji Kultury i Edukacji Parlamentu Europejskiego z ministrem edukacji prof. Przemysławem Czarnkiem wywołało sporo komentarzy.

Eurodeputowana z Francji Ilana Cicurel była oburzona rzekomą „szokującą brutalnością” szefa polskiego resortu edukacji i nauki.

Natomiast sam minister Czarnek odpowiedział delegacji PE w mediach społecznościowych, pisząc: „Nie dość, że kompetencje takie sobie tych Państwa z UE, których gościłem w poniedziałek, to jeszcze kłamią. Oto moja »agresja i brutalność”.

Wiceminister Rzymkowski stwierdził, że komentarze członków delegacji „były skandaliczne”, a europosłów oburzyła prawda historyczna.

„Dziwię się, bo znacznie częściej przebywam w gmachu przy ulicy Szucha 25, gdzie w latach 1940-45 mieściła się siedziba Gestapo. Wiele delegacji, które mnie odwiedza, informuję o historii tego gmachu, którego część wydzielona jest w ramach muzeum martyrologicznego” – mówił wiceszef resortu edukacji i nauki.

„Zdaniem historyków w tym miejscu zostało zamordowanych blisko 40 tys. osób. Jeśli ktoś to lekceważy, to wyraz jego pogardy. Naród niemiecki nie poniósł kary za te zbrodnie popełnione na ziemiach polskich. (…) Dzisiaj ich dzieci i wnuki mają poczucie braku jakiejkolwiek winy wobec naszego narodu” – mówił Rzymkowski.

W opinii wiceszefa MEiN oburzenie delegacji wywołało również zaproszenie europosłów przez ministra Czarnka na wrześniową beatyfikację rodziny Ulmów, „która została zamordowana przez Niemców, bo ukrywała swoich żydowskich sąsiadów”.

za:www.fronda.pl

***
No pewnie!
Mogliby przypadkiem zostać pokropieni wodą.
Święcona!
Tego by im nie wybaczono.
Z dołu...
k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.