Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu składa zawiadomienie do prokuratury ws. Tomasza Lisa

Fundacja Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu złoży zawiadomienie do prokuratury w sprawie wpisu Tomasza Lisa. Zdaniem Ośrodka dziennikarz mógł popełnić przestępstwo w związku ze swoim wpisem na temat „komory”, do której mieliby trafić prezydent Polski Andrzej Duda oraz prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Ośrodek wskazuje na art. 255 § 2 Kk: „Kto publicznie nawołuje do popełnienia zbrodni, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

29 maja Tomasz Lis napisał na Twitterze: „Znajdzie się komora dla Dudy i Kaczora”. W ocenie Ośrodka Tomasz Lis nawiązał w ten sposób do komór gazowych wykorzystywanych przez Niemców podczas II wojny światowej w obozach zagłady i obozach koncentracyjnych.

„Nie powinno być w polskiej przestrzeni publicznej miejsca na odwołania sugerujące możliwość uśmiercenia polityków o odmiennych poglądach.  Czy tak ma wyglądać marsz 4 czerwca?

Wpis został opublikowany przez dziennikarza z największym na portalu Twitter zasięgiem, który wywiera bezpośredni wpływ na opinię publiczną. Uważamy, że jest to niedopuszczalne i Tomasz Lis powinien ponieść konsekwencje karne” – podał Ośrodek.

za:pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.