Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Tracą Mitteleuropę i nerwy

Nie ma przypadków – są tylko znaki. W polsko-niemieckich dziejach spora ich liczba albo odnosi się do naszych zwycięstw nad germańską butą, albo znaczona jest niewyobrażalnym cierpieniem polskiego narodu i tragedią państwa.Dziś powinno nas szczególnie niepokoić, że niemieccy politycy otwarcie mówią o ingerencji w polskie sprawy. Nie da się inaczej odczytać słów anty-PiS-owskiego obsesjonata Manfreda Webera.

W najnowszym wywiadzie dla „Frankfurter Allgemeine Zeitung” ten bliski współpracownik Donalda Tuska z Europejskiej Partii Ludowej mówi wprost: „Jesteśmy jedyną zaporą ogniową przed PiS”. I dodaje: „Jesteśmy jedyną siłą, która może zastąpić PiS w Polsce, prowadząc kraj z powrotem do Europy”. Czy chodzi jedynie o pyszałkowatą butę Niemca? Jego bezbrzeżną arogancję, która pozwala mu od lat – niestety z pomocą polskojęzycznych polityków – ustawiać się w roli arbitra elegancji naszych ojczystych spraw? W grę wchodzi coś znacznie więcej. Niemcy doskonale wiedzą, że tzw. Mitteleuropa wymyka im się z rąk. Im dłużej Polską będzie rządzić PiS, tym mniejsze szanse na odbudowę i wzmocnienie wpływów niemiecczyzny nie tylko w naszym kraju, ale i całym regionie. I o tym również będą nadchodzące wybory.

Krzysztof Wołodźko

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.