Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Przemilczane zbrodnie rewolucyjnej Francji!

14 lipca w Paryżu odbędzie się tradycyjna defilada wojskowa w rocznicę zburzenia Bastylii. To francuskie święto narodowe. Miejmy nadzieję, że polskie władze tym razem nie wyślą polskich żołnierzy z Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego, żeby uwiarygadniali ludobójstwo podczas rewolucji francuskiej.

Hasło rewolucji brzmiało: „Wolność, równość, braterstwo albo śmierć”. Dziś ostatni człon się pomija, a właśnie „śmierć” była głównym zawołaniem rewolucjonistów. Badacze komunizmu twierdzą, że korzenie tej czerwonej zarazy sięgają rewolucyjnej Francji. Wtedy doszło w departamencie Wandea, który nie zgadzał się na stworzenie „nowych Francuzów”, do pierwszego w nowożytnej Europie ludobójstwa. Zabijano całe rodziny, gilotyna nie wystarczała, to ludzi masowo topiono, z ludzkiej skóry robiono buty, księży przecinano piłami. W 1910 r. do Wandei przybył Lenin, by zapoznać się z tymi metodami terroru i ludobójstwa. Wnioski wyciągnął i w 1917 r. powiedział: „Musimy eksterminować Kozaków. To nasza Wandea”. Pytam, dlaczego nie mówi się o ofiarach rewolucji francuskiej, tylko zwykło się mówić o wielkiej cywilizacyjnej zdobyczy, impulsie, który dał początek nowym czasom i obalił stary porządek?

​Ryszard Kapuściński

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.