Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Skandaliczny wyrok anulowany. Działacz Fundacji Pro uniewinniony w drugiej instancji

Jak poinformował przedstawiciel Fundacji PRO – Prawo do Życia Jan Bienias, 4 lipca sąd drugiej instancji w Gorzowie Wielkopolskim prawomocnie uniewinnił go od zarzutu zniesławienia aktywistów LGBT poprzez umieszczone na furgonetce treści informujące o założeniach tzw. „edukacji seksualnej” oraz epidemii HIV wśród homoseksualistów. W kwietniu br. mężczyzna został skazany w pierwszej instancji na 10 tys. zł grzywny.

Orzekający wówczas sędzia Krzysztof Rawo w uzasadnieniu wyroku zasugerował, że tego rodzaju akcja informacyjna “prowadzi do odczłowieczenia aktywistów LGBT, a stąd już tylko krok do… ludobójstwa”. Rzekome odczłowieczanie polegać miało na przekazywaniu założeń zawartych w publicznie dostępnym dokumencie pt. „Standardy Edukacji Seksualnej” WHO, publikowaniu oficjalnych danych medycznych na temat zachorowalności na HIV wśród homoseksualistów oraz wyników badań naukowych na temat powiązań między homoseksualizmem a pedofilią.

W lutym br. Bienias został skazany przez sąd w Szczecinie na 30 tys. grzywny za podobne treści opublikowane na furgonetce “Stop pedofilii” jeżdżącej po mieście w sierpniu 2021 i lipcu 2022 r. W maju br. Sąd Rejonowy Wrocław-Śródmieście skazał go z kolei z tego powodu na miesiąc prac społecznych za rzekome wywoływane przez furgonetkę zgorszenie.

Pro-liferzy pod pręgierzem

W tym miejscu przypomnieć trzeba, że w maju warszawski Sąd Rejonowy Warszawa-Mokotów umorzył z kolei postępowanie wobec mężczyzny, który napadł Bieniasa, gdy ten prowadził fundacyjną furgonetkę prezentującą drastyczne skutki aborcji. 36-letni Piotr Sz., były pracownik koncernu Axel Springer, rzucił w pojazd ciężkim przedmiotem, a następnie próbował wyciągnąć z samochodu i dwukrotnie uderzył przedstawiciela Fundacji Pro.

W tym samym miesiącu Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia skazał troje aktywistów LGBT za udział w zbiegowisku, zniszczenie furgonetki Fundacji Pro – Prawo do Życia oraz atak na jej wolontariuszy, w wyniku którego jeden z obrońców życia doznał obrażeń ciała. Skazany został m.in. Michał Sz. ps. „Margot”. Działaczom LGBT wymierzono kary ograniczenia wolności oraz nakazano wypłatę rekompensaty na rzecz pokrzywdzonych.

za:afirmacja.info

***

To jeszcze funkcjonują tacy....hmm...sędziowie... "po linii i na bazie" starych nawyków?...

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.