Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Ogólnopolski Dzień Solidarności ze Słowenią 15 sierpnia

Słowenia kolejny dzień walczy ze skutkami niszczycielskich powodzi. 15  sierpnia będzie Ogólnopolskim Dniem Solidarności ze Słowenią. W kościołach będą odbywać się zbiórki na pomoc poszkodowanym.
Powódź, która nawiedziła Słowenię, była największą w ostatnich dekadach. Pod wodą znalazło się dwie trzecie kraju.

 – Czegoś takiego jeszcze w życiu nie widziałem. Stało się to tak szybko. W ciągu 30 minut wszystko zostało zalane – mówił mieszkaniec Słowenii.

Najpierw ulewne deszcze, później niszczycielska powódź, a teraz usuwanie jej skutków. Wody, które opadły, odsłoniły skalę zniszczeń. Pomoc zaoferowało wiele krajów, które wysłały swoich ratowników i niezbędny sprzęt. W Słowenii są również polscy żołnierze.

    – Po dwóch nieprzespanych dniach i nocach nadal walczymy. Kiedy widzimy, ilu wolontariuszy nas wspiera i ile osób odpowiedziało na nasze prośby o pomoc w łagodzeniu skutków tej straszliwej powodzi, walczymy dalej – powiedział Matic Tasic, burmistrz Prevalje.

Zginęło sześć osób, a tysiące zostało ewakuowanych ze swoich domów. Wiele z nich zostało zmiecionych z powierzchni ziemi. Rząd Słowenii szacuje, że straty przekroczą pół miliarda euro.

    – Szkody materialne są nie do opisania, ale to nie jest ważne. Ważne, że uratowaliśmy życie – podkreślał mieszkaniec Słowenii.

15 sierpnia będzie Ogólnopolskim Dniem Solidarności ze Słowenią.

Będziemy modlić się za poszkodowanych – ogłosił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, ks. abp Stanisław Gądecki.

    „Proszę, aby tego dnia, podczas wszystkich Mszy świętych modlić się w intencji poszkodowanych, a przed kościołami zorganizować zbiórkę funduszy, które – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przekazane potrzebującym” – akcentował ks. abp Stanisław Gądecki.

Już po pierwszych doniesieniach o skutkach kataklizmu, Kościół za pośrednictwem Caritasu pospieszył do Słowenii z pomocą. Jeszcze dziś z warszawskiego lotniska wyleci samolot z pomocą humanitarną. Wartość transportu to ponad 300 tysięcy złotych.

za:www.radiomaryja.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.