Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

M. Karnowski dla wpolityce.pl: Dlatego właśnie tak wściekle od wielu lat atakują o. dr. Tadeusza Rydzyka

Zaproszony przez Akademię Kultury Medialnej i Społecznej w Toruniu miałem przyjemność poprowadzić zajęcia medialne dla kilku grup odbywających się tam wakacyjnych warsztatów zatytułowanych „Życie to… coś więcej!”.
Po raz kolejny młodzież z całej Polski przyjechała do Torunia, by przez kilka dni uczestniczyć w zajęciach medialnych, muzycznych, kulturalnych i proobronnych.

Były spotkania z interesującymi ludźmi, np. sportowcami – wskazał red. Michał Karnkowski w artykule dla wpolityce.pl.

Kilkanaście grup, w sumie 261 osób z mniejszych i większych miejscowości. Świetna, ciekawa świata, także krytyczna, młodzież.
Cały dzień wypełniony ciekawymi zajęciami, integracją, śpiewem, także modlitwą.
W akademiku AKSiM do późnego wieczora słychać było rozmowy i śmiech.
Wieczorami potańcówka, ognisko.
W sumie – w tych czasach rzadka i świetna propozycja dla młodzieży.
Widać wielki wysiłek i umiejętności wychowawców opiekujących się poszczególnymi grupami oraz organizatorów – ojców redemptorystów, pomagających sióstr zakonnych.

Czuwał nad wszystkim non-stop rektor Akademii, o. prof. Zdzisław Klafka CSsR, często obecny był o. dyrektor Tadeusz Rydzyk CSsR. Co ciekawe, proszony przez młodzież o „selfie” chętnie się godził. Powstało ich kilkadziesiąt.

Ale oczywiście w całym przedsięwzięciu chodzi właśnie o to, że „życie to coś więcej”. Realizowany program podkreśla wspaniałość życia, możliwości jakie stoją przed człowiekiem idącym drogą prawdy, wiary, służby i miłości do Ojczyzny. Wzruszająco i w sposób trafiający do młodych mówił o tym w niedzielę, podczas Mszy Świętej kończącej spotkanie o. Tadeusz Rydzyk. Mszy towarzyszyła wspaniała oprawa muzyczna, współtworzona przez profesjonalistów i młodzież.

Przy takich okazjach każdy może sobie raz jeszcze uświadomić, jak wielkie dzieło powstało (i nadal jest tworzone) w Toruniu. Jest Radio Maryja i Telewizja Trwam, funkcjonuje ceniona za profesjonalizm i wysoki poziom nauczania AKSiM, prowadzi żywą działalność ewangelizacyjną Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, przy którym działa księgarnia i kawiarenka dla pielgrzymów.

Naprzeciwko powstał imponujący Park Pamięci Narodowej „Zachowali się jak trzeba”. Na ukończeniu, we współpracy z państwem polskim, Muzeum Pamięć i Tożsamość.

Wszystko ogrzewane dzięki tak atakowanej geotermii, która dziś dostarcza ciepło także miastu.

W sumie wspaniała rodzina instytucji, przedsięwzięć, środowisk, które razem stały się wiodącym ośrodkiem kulturalnego i intelektualnego życia katolickiego w Polsce, dobrze służąc Kościołowi i Polsce. Zastąpiły w tej roli zaskakująco bierne, może częściowo zastraszone przez media, uniwersytety formalnie katolickie.

Wystarczy krótka wizyta w Toruniu, by zobaczyć, że żadna złotówka z ofiar nie została zmarnowana. To są dobrze wydane pieniądze, realnie pracujące na rzecz wzmocnienia kluczowych dla przyszłości Polski wartości, umożliwiające skuteczną ewangelizację na całym świecie. Bez ojca dyrektora Tadeusza Rydzyka i zgromadzonych przez niego ludzi bylibyśmy dużo bardziej bezbronni wobec niebezpiecznych dla narodu i wiary, ideologii i presji.

Zachęcam każdego z Czytelników, by zajrzał do Torunia – to miejsce otwarte dla każdego. Piękne sanktuarium z Kaplicą Pamięci, z obrazem Matki Bożej Częstochowskiej przed którym codziennie modlił się święty Jan Paweł II, czeka na każdego pielgrzyma. Podobnie Park Pamięci. Muzeum ma zostać (częściowo) otwarte w październiku.

Może pojadą tam i ci, którzy lekko rzucali i nadal rzucają oskarżenia wobec zakonnika? Przekonaliby się jak bardzo się mylą lub zobaczyli jak bardzo oszukiwali Polaków.

Michał Karnowski/wpolityce.pl

za:www.radiomaryja.pl


***
Tak, to dobre miejsce - dobro czyniące.  
Myślę, że nasza Ojczyzna byłaby inna, gdyby nie ofiarna i konsekwentna posługa Ojców Redemptorystów.
I ja, ongiś, miałem zaszczyt i radość występowania tam kilkakroć jako prelegent.

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.