Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Ks.dr Waldemar Kulbat-Rozrywki i beztroska młodych

Młodość jest okresem, w którym zabawa odgrywa szczególną rolę. Ulubionym miejscem rozrywki stają się dyskoteki, w których młodzi spędzają całe noce. Dyskoteki to nie tylko oślepiające światła, tępe uderzenia i jazgot instrumentów wybijający ze snu, ale także grupy umęczonych chłopaków i dziewczyn, którzy nad ranem wędrują do swoich domów.

Opuszczający miejsca zabaw młodzi często stają się utrapieniem dla pragnących odpoczynku ludzi, a nawet zagrożeniem dla przypadkowych przechodniów. Alkohol, narkotyki, podniecenie powodowane drażniącą system nerwowy młodych ludzi muzyką, przemieniają spokojną młodzież w agresywny tłum. Nieraz może dochodzić do przestępstw, których ofiarą pada także sama młodzież. Rodzice z niepokojem i lękiem patrzą na rozrywki swoich pociech, jednak jak to zwykle bywa, młodzi nie chcą słuchać i lekceważą zakazy i ostrzeżenia.

Kilka lat temu we Włoszech, po serii tragicznych wydarzeń, biskupi na prośbę zrozpaczonych rodziców skierowali do społeczeństwa list pasterski, w którym wskazali na zagrożenia czyhające na młodzież w dyskotekach: uzależnienie od narkotyków i alkoholu, zetknięcie się z przestępczym marginesem, narażanie własnego zdrowia i życia na agresję i przemoc, wypadki samochodowe czy motocyklowe, podczas powrotu z miejsc rozrywki itp.

Czy poza tym poszukiwaniem przez młodych ludzi dyskotekowego oszołomienia nie skrywa się potrzeba odmiany, radosnego świętowania, zanurzenia w jakimś innym, szczęśliwym świecie? Czas wolny może być antycypacją szczęścia, które płynie z wysoka, twórczej wolności oraz radosnej komunii z Bogiem i ludźmi. W zachowaniach i tęsknotach młodzieży można dostrzec potrzebę bycia razem i dzielenia się z innymi swoimi doświadczeniami i emocjami. Takie miejsce, które pozwoliłoby młodym, których łączą wspólne wartości, na przeżycie radosnego spotkania, pokonania niepewności i lęków, mogłaby tworzyć chrześcijańska wspólnota.
Copyright © 2017. All Rights Reserved.