Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Ratujemy życie Ady!

Zespół „Twierdza Pamięć” serdecznie zaprasza na koncert charytatywny dedykowany Adusi Fryczak. Cały dochód z uzyskanych na nim środków zostanie przeznaczony na operację tej kilkumiesięcznej dziewczynki cierpiącej na ciężką wadę serca (pisze o tym szerzej jej dziadek, Piotr Głowacki – poniżej).
Nasz koncert zatytułowany jest „Świadkowie prawdy i nadziei” i powstał jako hołd dla papieża Jana Pawła II i kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Zapraszamy w niedzielę, 10 września, o godz. 19:00 (po Mszy św. o 18:00). Miejsce: Łódź, kościół Karmelitów Bosych na ul. Liściastej 9.
Urszula i Jarosław Paczyńscy
Grażyna i Tomasz Bieszczadowie

List od Dziadka
W marcu tego roku przyszła na świat malutka Adrianna, nasza jedyna, długo oczekiwana Wnuczka. Wielką radość towarzysząca Jej przyjściu na świat przytłumiła informacja o bardzo poważnej wadzie serca: Odosobniona Tetralogia Fallota charakteryzuje się min. zwężeniem wypływu krwi z prawej komory, co powoduje problemy z saturacją, zwiększonym wysiłkiem dla serca, a w dłuższej perspektywie - przerośnięciem prawej komory.
Nasza Wnuczka ma postać skrajną, co oznacza całkowite zarośnięcie – pnia płucnego. Nie ma więc w ogóle połączenia pomiędzy sercem, a płucami. Ada żyje jedynie dzięki naczyniom krążenia obocznego (MAPCAs) – które łączą aortę z płucami.
Adę zakwalifikowano w Polsce do 5-10 operacji etapowych (na otwartym sercu). To wyklucza starania w NFZ-cie o uzyskanie refundacji z tytułu leczenia zagranicą. Według specjalistów szansą na normalne życie jest skomplikowana operacja – unifokalizacja.
Rodzice Ady skonsultowali już możliwość operacji w, specjalizującej się w operowaniu tego typu wad, klinice Stanford w USA. Wysłali tam wszystkie wykonane w Polsce badania, dzięki czemu Ada została zakwalifikowana do wspomnianej operacji .
Koszt tej operacji to 2,6 mln dolarów czyli ponad 11 milionów złotych!
We współpracy z Fundacją Siepomaga prowadzimy zbiórkę. Mimo, że to finansowe wyzwanie wydaje się odbierać wszelką nadzieję to już ponad 11 tysięcy Darczyńców wsparło swoim zaangażowaniem i wpłatami misję ratowania Ady. To dzięki Wam, drodzy Przyjaciele, Znajomi i Nieznajomi, dzięki Waszemu wsparciu i hojnym sercom zebraliśmy już ponad 5 % tej sumy.
Gorąco prosimy o dalsze wsparcie – nawet najmniejsze kwoty zbliżają nas do celu. Wśród wielu innych działań, które prowadzimy jest również zarejestrowana w ministerstwie zbiórka publiczna. Prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc.
Ada obecnie jest w umiarkowanie stabilnym stanie, przyjmuje leki na obniżenie ciśnienia a jej parametry są pod ciągłą kontrolą. W miarę jej rozwoju, zapotrzebowanie na tlen będzie jednak wzrastać, w związku z czym nie wiemy, kiedy jej stan się pogorszy.
Kiedy zaś do tego dojdzie, może być już za późno na pomoc… Pozostaje nadzieja.
Piotr Głowacki

Kto z Państwa nie będzie mógł przyjść na koncert może złożyć datek poprzez Fundacje:
- Siepomaga:
https://www.siepomaga.pl/ada-fryczak
- licytacja dla serduszka Ady:
https://www.facebook.com/groups/587688630159648/?ref=share
- Facebook poświęcony Adzie:
https://www.facebook.com/profile.php?id=100093834111660
- Charytatywni na Allegro dla Ady:
https://allegro.pl/charytatywni/fundacja-siepomaga/cele/rytm-bicia-chorego-serca-wyznacza-jej-czas-ratujmy-malenka-ade

Copyright © 2017. All Rights Reserved.