Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Matka Boża z tęczową aureolą na częstochowskim Marszu Równości. Jest zawiadomienie do prokuratury

Do Prokuratury Rejonowej Częstochowa – Północ wpłynęło zawiadomienie dotyczące obrazy uczuć religijnych, poprzez prezentowanie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, na którym domalowano tęczową aureolę – poinformował PAP prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Jak poinformował PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, do Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Północ wpłynęło zawiadomienie złożone przez osobę fizyczną, dotyczące obrazy uczuć religijnych poprzez prezentowanie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, na którym domalowano tęczową aureolę.

Sprawa dotyczy V Marszu Równości zorganizowanego w Częstochowie 12 sierpnia 2023 roku.

„Po wpłynięciu zawiadomienia prokuratura poprosiła policję o przekazanie materiałów, które dotyczyły zabezpieczenia tego zgromadzenia. Następnie całość materiałów przekazano do Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie celem wszczęcia dochodzenia, które będzie dotyczyło przestępstwa określonego w artykule 196 Kodeksu Karnego czyli obrazy uczuć religijnych” – wyjaśnił prokurator Ozimek.

„W toku tego postępowania policja przesłucha w charakterze świadka osobę, która dokonała zawiadomienia o przestępstwie oraz dokona oględzin materiałów, które zostały przekazane przez policję. Przesłuchani zostaną również świadkowie tych zdarzeń. Po zgromadzeniu materiału dowodowego, w toku postępowania, prokurator rozważy zyskanie opinii biegłego, która będzie dotyczyła obrazy uczyć religijnych” – dodał.

Podobne sprawy miały miejsce już kilkakrotnie, ostatnio w ubiegłym roku. W kwietniu 2023 roku Sąd Rejonowy w Częstochowie wyrokiem nakazowym, czyli bez przeprowadzania rozprawy, skazał Kamilę Ł. B., która niosła podobny obraz (podczas marszu w 2022), na 5 miesięcy ograniczenia wolności i wykonywanie w tym czasie prac społecznych w wymiarze 20 godzin w miesiącu. Towarzysząca jej wówczas Magdalena W. D. została ukarana grzywną w wysokości 2 tys. zł. Po sprzeciwie od wyroku nakazowego sąd wyznaczył termin rozpoczęcia procesu na 25 października 2023 roku.

za:opoka.org.pl

***
Jedno zwiedzenie może pociągać następne.... Smutne. I grożne dla dusz... ale bywa i ciał...

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.