Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Min. Z. Ziobro w Radiu Maryja: A. Holland wpisuje się w rosyjską propagandę, nawiązując do tradycji propagandowych filmów III Rzeszy

Nikt nie ma wątpliwości, że islamscy imigranci są celowo i w sposób zorganizowany sprowadzani, by prowadzić do destabilizacji Polski, a dalej Unii Europejskiej. Zamiast więc wspierać żołnierzy i funkcjonariuszy, Agnieszka Holland wpisuje się w rosyjską propagandę, nawiązując do tradycji najgorszych propagandowych filmów, w których lubowała się zwłaszcza III Rzesza.

Po stronie totalnej opozycji nie brakuje kontynuatorów dziedzictwa targowicy – powiedział Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, w poniedziałkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

We wrześniu premierę będzie miał najnowszy film Agnieszki Holland pt. „Zielona granica”. Zwiastun produkcji przedstawił szereg kontrowersji, o których wypowiedział się m.in. Zbigniew Ziobro. Prokurator Generalny na Twitterze napisał, że „w III Rzeszy Niemcy produkowali propagandowe filmy pokazujące Polaków jako bandytów i morderców. Dziś mają od tego Agnieszkę Holland”.

    – Nikt nie ma wątpliwości, że islamscy imigranci są celowo i w sposób zorganizowany sprowadzani, by prowadzić do destabilizacji Polski, a dalej Unii Europejskiej. To Łukaszence i Putinowi się nie udało, ponieważ nasz kraj stanął na wysokości zadania. (…) Zamiast więc wspierać żołnierzy i funkcjonariuszy, (…) Agnieszka Holland wpisuje się w rosyjską propagandę, nawiązując do tradycji najgorszych propagandowych filmów, w których lubowała się zwłaszcza III Rzesza. Nasi wrogowie angażowali się w rozmaite działania dezinformacyjne, zakłamując obraz Polski, by ją osłabiać. (…) To najgorsza tradycja, w jaką wpisuje się pani Holland, przygotowując film zakłamujący obraz i pokazujący Polskę z jak najgorszej strony – powiedział minister Zbigniew Ziobro.

W kontekście zbliżających się wyborów i wpływu produkcji Agnieszki Holland na społeczeństwo prezes Suwerennej Polski zaznaczył, że „Polacy mają swoją mądrość i rozumieją sytuację. Film może być narzędziem >>przeciwskutecznym<<”.

    – Produkcja pokaże, że w Polsce są ludzie złej woli, pozbawieni elementarnego rozumu i odpowiedzialności. Są gotowi grać Polską i naszym bezpieczeństwem w imię własnych interesów, być może celów politycznych. Opozycja nie ma do zaoferowania nic sensownego Polakom, w związku z tym tworzy „fake’owe” filmy – wskazał polityk.

    – To tradycja targowicy, która jest ciemnymi kartami polskiej historii. Po stronie totalnej opozycji nie brakuje kontynuatorów tego dziedzictwa. W to wpisuje się pani Holland. Nazistowskie Niemcy produkowały takie filmy, by nas pokazać w fałszywym świetle, żeby osłabić wsparcie dla Polski – dodał.

Członkowie Zjednoczonej Prawicy doszli do porozumienia. Prawo i Sprawiedliwość oraz Suwerenna Polska przystąpią do najbliższych wyborów ze wspólnych list.

    – Łączy nas odpowiedzialność za Polskę oraz to, że chcemy bronić bezpieczeństwa oraz rozwoju kraju. (…) W rządzie Zjednoczonej Prawicy były różnice zdań, zwłaszcza w kontekście Unii Europejskiej, ale spojrzenie na działanie Wspólnoty coraz bardziej dojrzewa – zaznaczył minister Zbigniew Ziobro.

Prokurator Generalny zwrócił przy tym uwagę, że Olaf Scholz wraz ze swoim rządem „mówi wprost, że chce likwidować kraje narodowe, ponieważ chcą mieć jedno państwo”.

    – Jarosław Kaczyński powiedział kiedyś, że oni chcą budować IV Rzeszę, tylko teraz nie robią tego przy pomocy czołgów, lecz gry politycznej i szantażu pieniądzem. Nie możemy na to pozwolić. Polska będzie silna i suwerenna tylko wtedy, (…) jeżeli sami będziemy decydowali o naszej przyszłości – wskazał prezes Suwerennej Polski.

za:www.radiomaryja.pl

***

Ale co tu się dziwić. Holland to przecież klasyczne "resortowe dziecko" z "czerwonej dynastii".
- Kim był jej ojciec?... No właśnie...
Przypomnijmy tylko, że za przypomnienie tego truizmu o starym Hollandzie Bronisław Wildstein - człowiek pochodzenia żydowskiego - został przez Agnieszkę Holland wyzwany od "faszystów", "nazistów", "rasistów" i oczywiście "antysemitów' - w tym przypadku ukrytych pod nazwą "zdrajców rasy". /p/
*
Lewizna ma jakieś niesamowite skażenie...genetyczne?... Żal. Żal ludzi...
k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.