Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Jaki ujawnia dokument. PO i PSL za „pilnym przyjęciem” paktu migracyjnego

Europoseł Patryk Jaki ujawnił wniosek Europejskiej Partii Ludowej w sprawie pilnego przyjęcia paktu migracyjnego, który ma zmusić kraje członkowskie do przyjęcia nielegalnych imigrantów, z którymi nie radzą sobie inne państwa. Do EPL należą Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe. „Chcą zmienić naszą ojczyznę w piekło!” – alarmuje Jaki.

Zarządzana do niedawna przez Donalda Tuska, a obecnie przez Manfreda Webera Europejska Partia Ludowa domaga się przyjęcia paktu migracyjnego „w trybie pilnym”. Co to oznacza?

- „Co roku Komisja Europejska za pomocą swoich narzędzi będzie mogła zbierać nawet kilka milionów imigrantów – takich jak z Lampedusy – i rozdzielić do Polski. Nielegalni, sami silni mężczyźni z innej kultury, która kobiety traktuje często jak podczłowieka. Chcą naszą bezpieczną Polskę zamienić w piekło, jakie znamy z filmów z Francji” - mówi w nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych Patryk Jaki.

Polityk Suwerennej Polski zwrócił uwagę na poparcie polskiej opozycji dla tych rozwiązań w Parlamencie Europejskim.

- „Europejscy biurokraci chcą z nami podzielić się problemami, za które sami ponoszą odpowiedzialność. Wpuścili bez sprawdzenia miliony migrantów do Europy. Potem te duże grupy podpalały miasta, terroryzowały, gwałciły i zabijały. Patrz Szwecja. A dziś czepiają się Polski” - dodał.

Europoseł odniósł się również do wystąpień polityków opozycji, którzy przekonują, że rząd Zjednoczonej Prawicy wydał za pieniądze setki tysięcy wiz cudzoziemcom. Podkreślił, że to zwykły fake news, bo chodzi o wykryte przez polskie służby nieprawidłowości przy wydawaniu 268 wiz. Wskazał, że za szybkie wykrycie tych nadużyć polskie państwo powinno otrzymać pochwałę.

- „Niestety mamy Targowicę, która kiedyś pisała do Moskwy, a teraz do biurokracji UE w stylu: szantażujcie Polaków, zabierzcie im coś, bylebyśmy mogli wrócić do władzy. A biurokracja europejska nie chce rządu w Polsce, który się stawia. Wolą tych od lokajskich kompleksów, którzy zawsze zrobią to, co im się każe i będzie w Polsce, jak było” - powiedział.

Jak obecnie wygląda w Polsce sytuacja z imigrantami?

- „Fakty są takie: Polska jest dziś najbezpieczniejszym państwem w Unii Europejskiej. Grozi nam jednak Tusk i PSL z paktem migracyjnym, który zamieni naszą ojczyznę w piekło. Nie możemy na to pozwolić” - podkreślił Jaki.


za:www.fronda.pl

***
Jak to było?... "Pan każe-sługa musi"?...
"Pan"  "tutejszy" się zmienia, "służbowość" zostaje...
Żal.
Żal "sług"...
Za wszystko się płaci.
Wcześniej czy póżniej.
Tu czy TAM...
Bez złudzeń.
Żal.

Żal szczególnie niewinnych ofiar - ludzi, którzy ponoszą bolesne konsekwencje owej bezmyślnej "służbowości" wobec zła.
k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.