Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

P. Jaki o sądowym zakazie wypowiadania się przez Z. Ziobro o „Zielonej granicy”:

Ten wyrok jest jawnym złamaniem prawa konstytucji. Mamy sędziów, którzy zamienili togi na emblematy polityczne

Warszawski Sąd Okręgowy zakazał Zbigniewowi Ziobro publicznego wypowiadania się na temat Agnieszki Holland i jej twórczości. „Ten wyrok jest jawnym złamaniem prawa konstytucji. Niestety mamy sędziów, którzy bawią się w politykę. Nie rozumieją i nie chcą rozumieć prawa. Zamienili togi na emblematy polityczne. Mamy sędziów i elity polityczne, które mają przyzwyczajenia stalinowskie. Widać, że im się marzy cenzura – wprowadzanie cenzury w Polsce” – podkreślał Patryk Jaki, poseł do Parlamentu Europejskiego i były wiceminister sprawiedliwości, w środowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

Warszawski Sąd Okręgowy zakazał Zbigniewowi Ziobro, prokuratorowi generalnemu i ministrowi sprawiedliwości, publicznego wypowiadania się i publikowania w mediach społecznościowych oświadczeń i informacji, w których „następowałyby nawiązania, zestawienia lub porównania” reżyser Agnieszki Holland oraz jej filmów ze „zbrodniczymi reżimami autorytarnymi”.

    – Ten wyrok jest jawnym złamaniem prawa konstytucji. Niestety mamy sędziów, którzy bawią się w politykę. Nie rozumieją i nie chcą rozumieć prawa. Zamienili togi na emblematy polityczne. To, co ten sędzia wyprawia – zresztą nie pierwszy raz – (…) to jest ogromny skandal. Nie rozumie tego, że nie tylko w polskiej konstytucji i w utrwalonej doktrynie prawnej wolność słowa jest w szczególny sposób chroniona, bo wolność słowa jest elementem polskości, polskiego ducha, który był budowany od początku, kiedy Rzeczpospolita powstawała. Mamy sędziów i elity polityczne, które mają przyzwyczajenia stalinowskie. Widać, że im się marzy cenzura – wprowadzanie cenzury w Polsce – ocenił Patryk Jaki.

Minister Zbigniew Ziobro nazwał to rozstrzygnięcie sądu „zamachem na wolność słowa i wolność debaty publicznej”. Jego zdaniem jest to zaangażowanie sądu w kampanię wyborczą Platformy Obywatelskiej.

– Dla nich demokratyczne jest to, że pani Holland z politykami z zaplecza Tuska mogą obrażać funkcjonariuszy polskiego państwa i robić z nich nazistów, którzy z przyjemnością rzucają kobietę w ciąży na drut kolczasty, (…) – bez pokazania dowodów, że taka sytuacja miała miejsca – a ludziom, którzy to krytykują, trzeba zamknąć usta. (…) To jest właśnie demokracja tego obozu demokratycznego. Oni tak widzą demokrację – mogą oskarżać, kogo tylko chcą o wszystko, natomiast druga strona nie ma prawa się bronić – stwierdził poseł do PE.

Patryk Jaki odniósł się do scen z filmu „Zielona granica” reżyserii Agnieszki Holland, który szef MON, Mariusz Błaszczak, nazwał „paszkwilem obrażającym Wojsko Polskie i Straż Graniczną”.

– Uderzanie w polskie wojsko czy w polskich funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy dzień i noc bronią naszych granic, jest w interesie Niemiec i Moskwy. Na Kremlu szampany strzelają, jak widzą działalność Tuska i jego zaplecza w postaci Agnieszki Holland. (…) Tusk i cała ekipa bierze udział w akcji uderzania w polski mundur. To jest bardzo proste – 15 października będziemy decydowali albo „murem za polskim mundurem”, albo obóz, który chce w Polsce cenzury, chce zabrać wszystkim wolność i chce zniszczyć morale w polskim wojsku, by najlepiej nikt nie służył na granicy – kontynuował były wiceminister sprawiedliwości.

W kontekście bezpieczeństwa granic europoseł odniósł się do kwestii nielegalnej imigracji, której Polska stanowczo się sprzeciwiła, przyjmując uchwałę w tej sprawie. Była to odpowiedź na apel szefowej Komisji Europejskiej o przyjmowanie przez inne państwa Wspólnoty migrantów, którzy przypływają z Afryki.

– Pakiet migracyjny forsują grupy, do których należy Platforma, PSL i Hołownia. Jeżeli doszłoby do zmiany rządów w Polsce, to nie mam żadnych wątpliwości, że pakiet migracyjny odnajdzie szybką ścieżkę i ludzi z Lampedusy sprowadzą tutaj, do Polski. My nie możemy na to pozwolić. To skończy się jak w państwach zagranicznych, że polskie miasta będą płonęły. Najbardziej stratne będą oczywiście kobiety, bo tak jest wszędzie, gdzie naściągano ogromne skupiska migrantów – rośnie liczba gwałtów i ataków na kobiety. To będzie prawdziwe piekło kobiet. (…) Nie można ufać Tuskowi i jego ludziom. On zawsze zrobi wszystko, co powiedzą mu Niemcy i Moskwa – zaznaczył polityk.

za:www.radiomaryja.pl

***
Lewizna niejedno ma imię ale "suflera" wciąż tego samego... Brrr...
...Ale żeby w sądach.... nadal...
k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.