Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Ks. dr Waldemar Kulbat-Droga do nieba

„A niebo zostawmy im – aniołom oraz wróblom” – pisał w "Baśni zimowej" poeta Heinrich Heine, co dogadzało gustom jego epoki, epoki narodzin filozofii materialistycznej, poświeceniowego ateizmu i naturalizmu. Tę postawę negacji religii, wiary można również tłumaczyć spustoszeniem duchowym, jakie pozostawiła po sobie Rewolucja Francuska i jej epigoni.

Także Karol Marks i Fryderyk Engels, mimo że otrzymali wychowanie religijne, jednak dość szybko w zetknięciu ze środowiskiem ateistycznym utracili wiarę. Czy jednak wiara w obiecane nam przez Zbawiciela niebo ma znaczenie dla naszego życia, czy pomaga nam przetrwać i pokonywać trudy życia? Okazuje się, że wielu z tych, którzy odeszli od wiary, a nawet członkowie ich rodzin w zderzeniu z trudnościami życia, bezsensem wyznawanej ideologii, popadało w depresję, a nawet popełniało samobójstwa/ kilka samobójstw w najbliższej rodzinie Marksa/.

Jaki był wpływ destrukcyjnej ideologii na ich twórczość literacką czy artystyczną? Jak ta twórczość z kolei wpływa na nasze życie? Odpowiedzią może być współczesny kryzys w wielu dziedzinach życia: m.in. w literaturze, filmie, sztuce teatralnej, w Internecie. U podstaw tego kryzysu znajduje się kryzys wiary. Negacja wiary, oznaczająca zamknięcie perspektyw na wieczność, owocuje spłyceniem i banalizacją życia ludzkiego, hedonizmem, relatywizmem, a nawet zakwestionowaniem różnicy między dobrem a złem, rozkwitem pornografii, wreszcie popadnięciem w złą, fałszywą religię – satanizm.

Jak pisze Paulo Coelho: „Jak strumienie i rośliny, dusze także potrzebują deszczu, ale deszczu innego rodzaju: nadziei, wiary, sensu istnienia. Gdy tego brak, wszystko w duszy umiera, choć ciało nadal funkcjonuje”. Dlatego warto uwierzyć wstępującemu do nieba Jezusowi, który zapewnia: „Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. [...] A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni aż do skończenia świata” (Mt 28, 18–20).


Copyright © 2017. All Rights Reserved.