Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

W obronie św. Jana Pawła II

Dzisiaj mamy do czynienia z drugim zamachem na Jana Pawła II, zamachem na jego dziedzictwo, na jego miłość do Polski; dlatego wzywam wszystkich rodaków do obrony dobrego imienia naszego wielkiego rodaka – powiedział w poniedziałek w Wadowicach premier Mateusz Morawiecki.

Premier podkreślił na konferencji prasowej w Wadowicach (woj. małopolskie), że nasz wielki rodak, Papież Jan Paweł II, był nie tylko największym z Polaków, ale był także jedną z najwybitniejszych postaci w historii świata. „Wpłynął na losy świata, wpłynął w sposób pokojowy, swoją pokojową, ciepłą miłością, swoją misją zmieniał narody, zmieniał na lepsze, obalał złe systemy. To na pewno jemu również zawdzięczamy naszą wolność my, w Polsce” – podkreślił szef rządu. To on – jak dodał premier – „obudził polski Naród w 1979 roku w swojej pierwszej pielgrzymce”. „Jest rzeczą niezaprzeczalną, że to także dzięki niemu powstała »Solidarność«. Ten wielki, unikalny ruch w historii świata, który również doprowadził do naszej wolności” – zaznaczył Morawiecki. Szef rządu zwrócił uwagę, że Jan Paweł II dbał też o polską rodzinę i o tożsamość narodową. „Dla niego wspólnota narodowa była wielką wartością” – zaakcentował. Morawiecki wskazał, że dzisiaj mamy do czynienia z drugim zamachem na Jana Pawła II.

„Mamy do czynienia z zamachem na jego dziedzictwo, na jego myśl, na jego miłość do Polski” – powiedział. W jego ocenie „są środowiska, niestety, również bardzo bliskie Platformie Obywatelskiej, które chcą obalać pomniki Jana Pawła II, chcą zabierać imię Jana Pawła II szkołom, szpitalom, które chcą niszczyć jego dobre imię”. „Wiemy też, że filmowcy, reporterzy z bezpośredniego kręgu Platformy Obywatelskiej już dzisiaj mają przygotowane filmy szkalujące dobre imię Jana Pawła II. Dziś jeszcze obawiają się je ujawnić, ale mają nadzieję zaraz po 15 października, po najbliższych wyborach ruszyć z potężnym atakiem na Jana Pawła II” – podkreślił Morawiecki.

„Wzywam zatem moich wszystkich rodaków, którym imię Jana Pawła II jest bliskie – nasz wielki rodak potrzebuje dzisiaj naszego wsparcia, nasz wielki rodak potrzebuje dzisiaj dobrego słowa o nim i pomocy w obronie jego dobrego imienia. Tak jak on bronił nas przez dziesięciolecia” – stwierdził szef rządu.

za:naszdziennik.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.