Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Wielki społeczny kapitał PiS

We wtorek rano pewne jest, że Prawo i Sprawiedliwość jest partią klasy ludowej. Tak wynika ze społecznego i z ekonomicznego rozkładu poszczególnych elektoratów. A lewica przystawką neoliberałów z Platformy i Trzeciej Drogi.

Zandberg może apelować do tych partii o „społeczną wrażliwość”. Ale z pierwszych wypowiedzi Hołowni jasno wynika, że „rozdawnictwo” się skończy.

Choć były konferansjer z TVN nie jest głównym rozgrywającym, to wyraźnie widać, że jego partia będzie chciała zawalczyć z partią Tuska o ultraliberalny elektorat. A to zawsze oznacza kłopoty dla mniej zamożnych. Lewica będzie zaś tak słaba, że co najwyżej dostanie kilka obyczajowych ustaw na osłodę. I nic więcej.

Dla zwykłych ludzi oznacza to najpewniej demontaż całej osiemsetplusowej polityki PiS metodą salami. Wróćmy do partii Jarosława Kaczyńskiego jako reprezentacji mniej zamożnych. Wiem, że również na prawicy nie wszystkim to w smak. Ale to jest ogromny potencjał, na którym PiS może wciąż budować. Potencjał, który – jeśli teraz sprawy przybiorą gorszy obrót – za czas jakiś może pozwolić powtórzyć scenariusz słowacki. Liberałowie i postkomuniści u władzy szybko zapominają o zwykłych ludziach. PiS jest partią dla zwykłych ludzi.

Krzysztof Wołodźko

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.