Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Heroiczna decyzja patriarchy Jerozolimy. Kard. Pizzaballa oferuje Hamasowi siebie w zamian za zakładników

Łaciński patriarcha Jerozolimy kard. Pierbattista Pizzaballa OFM złożył ofertę Hamasowi. Purpurat chce oddać się w niewolę palestyńskich bojowników w zamian za uwolnienie zakładników.
W ocenie kard. Pizzaballi, uwolnienie przez Hamas zakładników jest jedyną szansą na wyjście z dramatycznej sytuacji, do jakiej w Izraelu i Palestynie doszło po atakach Hamasu.

- „W przeciwnym razie bardzo trudno będzie zatrzymać ten rozwój” - powiedział.

W związku z tym patriarcha zaoferował oddanie się w niewolę, w zamian za zwolnienie przez zakładników Hamasu.

- „Nie będzie to problemem, jeśli dzięki temu dzieci będą mogły się uwolnić i wrócić do domu” - podkreślił franciszkanin.

- „Z mojej strony jest taka gotowość”   zapewnił.

Komentując tę deklarację w mediach społecznościowych, o. Lech Dorobczyński OFM zwraca uwagę, iż kard. Pizzaballa podjął tę heroiczną decyzję zaledwie kilkanaście dni po tym, jak papież Franciszek wręczył mu kardynalski kapelusz.

18 dni temu nasz Współbrat Pierbattista Pizzaballa OFM został kardynałem. Dziś oferuje siebie w zamian za uwolnienie zakładników Hamasu.

Kościół naprawdę jest różnorodny. Ma różne twarze. Ma 1 300 000 000 twarzy. W tym Twoją i moją. Oby jak najwięcej twarzy było podobnych do twarzy kard. Pizzaballi.

Módlmy się o pokój na świecie - napisał warszawski duszpasterz.

za:www.fronda.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.