Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Ks.dr Waldemar Kulbat-Wobec Nieprzyjaciela

Czy siły Nieprzyjaciela naszego zbawienia umacniają się, czy słabną? To pytanie zadano o. Gabriele Amorthowi, włoskiemu egzorcyście, który od kilkudziesięciu lat prowadził walkę z siłami demonicznymi. W odpowiedzi o. Amorth stwierdził, że siły nieprzyjaciela są zawsze takie same, ponieważ diabeł ma wciąż tę samą moc.

To, co urosło do niespotykanych rozmiarów, wiąże się z innym faktem: współczesna cywilizacja otwiera mu drzwi na oścież. Magia, wróżbiarstwo, spirytyzm, rozpowszechnianie satanizmu w kulturze masowej, sekty satanistyczne. Kiedyś, wyjaśnia o. Amorth, prawie wszyscy chodzili do Kościoła, modlili się, przystępowali do sakramentów, rodziny trzymały się razem, przekazywały swoim dzieciom wiarę.

Ale w międzyczasie co stało się ze społeczeństwem? Deptanie przykazań Bożych w życiu wielu ludzi, wszechobecna pornografia, niszcząca godność ludzkiego ciała jako Bożej świątyni, hedonizm, czyli postawienie przyjemności zmysłowej jako najważniejszej wartości, instrumentalne traktowanie drugiego człowiek. Do tego wszystkiego rozpowszechniający się coraz szerzej kult idoli: pieniędzy, władzy, przemocy, kłamstwa, oszustw i kradzieży.

Korupcja, która niszczy życie ludzkich wspólnot i całych społeczeństw. Od czasu do czasu błogą drzemkę chrześcijan, usypianych hasłem tolerancji i pluralistycznego, permisywnego, czyli pozwalającego na wszelkie nadużycia społeczeństwa, hasłem "neutralności światopoglądowej" przerywają skandale: bluźnierstwa, obrażające chrześcijan napisy, profanacje, jak np. niszczenie wizerunków krzyża, kapliczek z figurką Matki Bożej na wioskach i w miastach.

W wielu wypadkach nie można mówić o opętaniu sprawców, ale raczej o wyraźnie uwidaczniającej się fascynacji złem, a nawet o oddaniu swojego życia szatanowi. Jak usprawiedliwiają się bowiem niektórzy, Bóg wydaje się daleki i nieobecny, natomiast moc i działanie szatana widać na każdym kroku. Ale Chrystus pokazał nam, jak zwyciężyć pokusę szatana oferującego swoje usługi: „Panu Bogu swemu będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz” (Mt 4, 10).

Ks.dr Waldemar Kulbat

Copyright © 2017. All Rights Reserved.