Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Opozycja zapowiada wsparcie środowisk LGBT w Polsce

Szymon Hołownia z Polski 2050 poinformował, że odpowiednie zapisy dotyczące sytuacji osób LGBT w Polsce znalazły się w projekcie umowy koalicyjnej. Swoje postulaty środowiska LGBT przedstawiły na początku tygodnia podczas spotkania z delegacją Koalicji Obywatelskiej, Polski 2050 i Lewicy.

Działacze LGBT domagają się m.in. noweli Kodeksu karnego przewidującej zakaz mowy nienawiści na tle orientacji seksualnej i tożsamości płciowej. Wśród postulatów jest też m.in. stworzenie kanału współpracy z organizacjami LGBT+ na poziomie rządowym.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Jan Mosiński, ocenia, że Polska może być przykładem tolerancji dla innych państw Unii Europejskiej. Wskazuje, że środowiskom LGBT chodzi o wprowadzenie ideologii do szkół.

    – Polska, jeśli chodzi o światopogląd, tolerancję, poszanowanie praw mniejszości (w tym mniejszości seksualnych) jest – w sensie pozytywnym – w czołówce państw europejskich. Nie znam sytuacji, aby gdzieś osoby, które wywodzą się ze środowisk LGBT były deprecjonowane, prześladowane, otrzymywały gorsze warunki pracy czy gorsze wynagrodzenie. Tego w Polsce nie ma. Inicjatywa środowisk LGBT polegająca na spotkaniu z liderami Koalicji Obywatelskiej i Polski 2050 to jest włożenie kolana w drzwi, żeby ewentualnie wejść szerzej z ideologią LGBT (a to jest bardzo groźne) do szkół, do przedszkoli – wskazał polityk Jan Mosiński.

Jan Mosiński podkreślił, że rząd Prawa i Sprawiedliwości sprzeciwiał się wprowadzaniu ideologii gender do szkół.

za:www.radiomaryja.pl

***
Naturalnie! Trzeba wspierać w ...leczeniu wszelkich anomalii!

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.