Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

„Uważam ich za zdrajców”. Prof. Legutko o polskich zwolennikach federalizacji UE

Zdaniem europosła PiS prof. Ryszarda Legutki, nowy rząd sformowany przez partie opozycyjne nie będzie w stanie skutecznie przeciwstawić się federalistycznym dążeniom Unii Europejskiej. Profesor zauważa, że liderzy PSL i Koalicji Europejskiej dali wielokrotnie poznać na arenie unijnej, że nie dbają o interes własnego kraju.

– Nikt im nie uwierzy w Brukseli, oni są tam postrzegani jako ci, którzy mają słuchać, bo zawsze słuchali. I dalej będą to robili – ocenił prof. Legutko na antenie Telewizji Republika.

Legutko wskazał, że w łonie polityków z Polski, którzy zasiadają w Parlamencie Europejskim istnieje również grupa, którą bezpośrednio określa jako obóz zdrady.

– Natomiast ogólna atmosfera była atmosferą wściekłości. Niektórych ta polityka nienawiści prowadzona przez Donalda Tuska całkowicie opanowała, a niektórych uważam za zdrajców: ludzi, którzy świadomie działają na rzecz odebrania Polsce suwerenności, podporządkowania Polski podmiotom zewnętrznym – powiedział.

W Brukseli trwa obecnie debata nad zniesieniem prawa weta, stanowiącego mechanizm obronny przed forsowaniem polityk w ramach UE służących silniejszym krajom. Co więcej, Komisja Prawna (JURI) i Komisja Spraw Konstytucyjnych (AFCO) Parlamentu Europejskiego przyjęły w środę 25.10 sprawozdanie, w którym przekonują, że do unijnych traktatów należy wprost wpisać zasadę prymatu prawa UE nad prawem krajowym.

za:pch24.pl

***
Nic nowego na lewiznie. Niezależnie pod jakim szyldem występuje... Ongiś to była przewodnia rola ZSRR a teraz... itd.

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.