Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Odchodzimy czy, niestety, umieramy?

Jedną z przyczyn sukcesu platonizmu w dziejach Europy jest jego pogląd, że w momencie śmierci nie umiera cały człowiek jako jedność cielesno-duchowa, tylko jego ciało, a nieśmiertelna dusza nadal istnieje.

Trudno się dziwić, że ludzie doświadczający grozy śmierci (a któż z nas, widząc zmarłego, tego nie doświadczył?) tak chętnie przyjmują do wiadomości pocieszające przekonanie, że jednak „nie wszystek umrę”. Ostatnie święta, wypowiedzi ludzi Kościoła potwierdzają, że doktryna Platona ma się coraz lepiej, wypierając chrześcijańską wiarę w zmartwychwstanie. Słuchając tych głosów, można bowiem dojść do wniosku, że ludzie już w ogóle nie umierają, tylko gdzieś odchodzą.

A jeżeli nie umierają, to jaki sens ma zmartwychwstanie?

Czy Jezus nie umarł na krzyżu, tylko gdzieś odszedł?

To dlaczego tak bardzo jest celebrowana Jego śmierć w Wielki Piątek? Czy jednym z filarów chrześcijaństwa nie jest oszałamiająca prawda o Jego i naszym zmartwychwstaniu, a nie „odejściu”?

Św. Paweł pisze: „Jeżeli Chrystus nie zmartwychwstał, próżna jest wiara nasza”.

Jan Galarowicz

za:niezalezna.pl

***
Wielu z nas-starszych (chociaż nie tylko)-miało zapewne potwierdzenie tego, iż Życie nie kończy się z "tutejszością" i w "tutejszości"...

kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.