Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Górski Karabach: ślady po chrześcijańskich Ormianach mogą wnet zniknąć

„Kilka lat wystarczy, żeby wszystkie ormiańskie ślady w Górskim Karabachu zostały wymazane” – wskazuje Hovhannès Gevorgyan, przedstawiciel tej nieuznawanej republiki. „Od czasu wkroczenia wojsk azerskich ponad 100 tys. ludzi uciekło stamtąd do Armenii. Na miejscu nie został prawie nikt. Zagrożone są zabytki kultury, jak kościoły i cmentarze, 10 tys. chrześcijańskich punktów, gdyż w innych regionach Azerowie zazwyczaj zacierali ślady ormiańskiej obecności” – zaznacza mężczyzna.

W wywiadzie dla francuskiej „Famille Chrétienne” Hovhannès Gevorgyan mówi, iż dla tych budynków najprawdopodobniej „nie ma już żadnej nadziei”. Jego rola obecnie polega na dążeniu do zapewnienia ochrony praw ludności, która uciekła, oraz zabytków jej kultury.

    „Chcę wierzyć w przyszłość ormiańskiego Górskiego Karabachu, ale to trudne” – zaznacza.

Podkreśla jednak wolę przetrwania zawsze obecną w jego narodzie, co widać również teraz.

Hovhannès Gevorgyan podkreśla także brak odpowiednich reakcji świata na tragedię tamtejszych Ormian. Nie powstrzymano władz w Baku przed wprowadzeniem totalnej blokady terytorium, nie zdołano dostarczyć pomocy humanitarnej, nie odpowiedziano na pełne nienawiści wypowiedzi samego prezydenta Azerbejdżanu.

    „Podobnie, jak to miało miejsce w momencie rosyjskiej inwazji na Ukrainę” – zwraca uwagę.

Hovhannès Gevorgyan przypomina, iż ludobójstwo nie polega tylko na fizycznym zabiciu członków jakiejś grupy – zmuszenie ich do zmiany miejsca zamieszkania również powoduje zanik ich tożsamości, a tym samym jest zbrodnicze.

za:www.radiomaryja.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.