Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Nowe kulisy śmierci ks. Franciszka Blachnickiego. Zobacz film “Operacja Baxis”!

Już w najbliższy piątek, 1 grudnia, o godz. 21.30 w TVP1 wyemitowany zostanie film dokumentalny “Operacja Baxis” przedstawiający nieznane dotąd okoliczności śmierci ks. Franciszka Blachnickiego. Anita Gargas wraz z zespołem podąża tropem gry operacyjnej komunistycznych służb specjalnych PRL, mającej na celu sparaliżowanie działalności jednego z najważniejszych polskich księży ostatnich dekad.

Od niedawna wiadomo ponad wszelką wątpliwość, że ksiądz Blachnicki został otruty. Nadal jednak nie są znane wszystkie okoliczności mordu. Film opowiada o kulisach działalności Jolanty i Andrzeja Gontarczyków, duetu agentów SB, którzy jako TW Panna oraz TW Yon infiltrowali środowiska polonijne w Europie Zachodniej w latach 80′, w tym ośrodek Ruchu Światło-Życie założony przeze księdza Blachnickiego. Kariera polityczna Jolanty Gontarczyk vel Lange nabrała tempa w III RP, a działalność jej lewackiego stowarzyszenia Pro Humanum od lat dofinansowują podatnicy. Władzom PRL-u udało się zatuszować sprawę przyczyn śmierci ks. Franciszka.

Przez lata wierni trwali w przeświadczeniu, że odejście kapłana miało naturalne przyczyny. Pierwsze śledztwo IPN prowadzono tak nieudolnie, że zakończyło się umorzeniem. Drugie śledztwo, podczas którego przeprowadzono m.in. ekshumację szczątków, przyniosło twardą konkluzję – śmierć kapłana była zabójstwem. Zdjęcia kręcone na terenie Niemiec: w Carlsbergu, gdzie doszło do zbrodni i gdzie żyją świadkowie ostatnich chwil życia księdza; w Moguncji, gdzie rozegrały się istotne wydarzenia zmierzające do zdemaskowania agentury przy księdzu; w Ludwigshaven, gdzie mieszka jedna z podopiecznych księdza; w Berlinie. Ponadto w Polsce: we Wrocławiu, Katowicach, Krościenku, Lublinie i Warszawie. Film zrealizowany na podstawie relacji świadków oraz wypowiedzi historyków, prokuratorów i ekspertów ds. służb specjalnych.

za:afirmacja.info

Copyright © 2017. All Rights Reserved.