Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

32. rocznica powstania Radia Maryja

W Toruniu zakończyły się obchody 32. rocznicy powstania Radia Maryja. Głównym punktem uroczystości rocznicowych była Msza św. pod przewodnictwem ks. abp. Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego.Do Torunia od rana przybywali słuchacze, którzy chcieli podziękować Bogu za dar istnienia Radia Maryja.

Pielgrzymi odwiedzili siedzibę toruńskiej rozgłośni przy ul. Żwirki i Wigury, ale również pojawili się w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.Główne obchody 32. rocznicy powstania Radia Maryja odbyły się w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Bema. O godz. 12.00 rozpoczęła się medytacja pierwszosobotnia, następnie wierni odmówili Różaniec.Po zakończeniu modlitwy różańcowej miał miejsce koncert w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”.O godz. 15.00 pielgrzymi odmówili Koronkę do Miłosierdzia Bożego.Następnie rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. List do uczestników obchodów 32. rocznicy powstania Radia Maryja skierował prezydent Andrzej Duda. Odczytała go szef Kancelarii Prezydenta RP, Grażyna Ignaczak-Bandych.List do pielgrzymów wystosował również prezydent Torunia, Michał Zaleski. Odczytał go wiceprezydent miasta, Adrian Mól.Ze swoim słowem do zgromadzonych zwrócił się także ks. bp Wiesław Śmigiel, ordynariusz diecezji toruńskiej. Podkreślił, że media katolickie są jednym z gwarantów dążenia do prawdy o Kościele, świecie, człowieku.

    – Media katolickie są jednym z gwarantów pluralizmu i dążenia do prawdy o człowieku, świecie i Kościele. Papież Franciszek w swoim nauczaniu przestrzega współczesnego człowieka przed różnymi formami totalitaryzmów i ideologiczną kolonizacją, która stara się spłaszczyć rzeczywistość i pozbawić człowieka żywej wiary w Boga. Lekarstwem na taki świat jest odważne dążenie do prawdy, dyskusja na argumenty, unikanie agresji, kłamstwa, nienawiści oraz próba budowania mostów, a nie ciągłe rozpalanie ducha wojny i zemsty. Niestety, współczesny świat pełen jest napięć, konfliktów, brutalnych wojen. Bardzo byśmy chcieli, aby w naszym domu, któremu na imię Polska, panował pokój i duch roztropnej troski o dobro wspólne. Katolickie media mają w tym pomagać, gdyż kierują się zasadą służby Bogu, Ojczyźnie i człowiekowi – wskazał ordynariusz diecezji toruńskiej.

Na zakończenie Eucharystii słowo do pielgrzymów skierował o. Dariusz Paszyński CSsR, przełożony Prowincji Warszawskiej Redemptorystów.Uczestnikom modlitewnego spotkania podziękował następnie o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.Mówił o tym, jak ważna jest polska prasa katolicka. Z podziękowaniem za wykonywaną pracę zwrócił się do redaktor naczelnej „Naszego Dziennika”, Ewy Sołowiej.

za:www.radiomaryja.pl


***

Prezydent A. Duda z okazji 32. rocznicy powstania Radia Maryja:

Realizując wskazania Kościoła katolickiego, Radio Maryja spopularyzowało ideę zaangażowania w sprawy publiczne i odpowiedzialności za ład moralny nie tylko w wymiarze indywidualnym, lecz także społecznym

Realizując wskazania Kościoła katolickiego, Radio Maryja spopularyzowało ideę zaangażowania w sprawy publiczne i odpowiedzialności za ład moralny nie tylko w wymiarze indywidualnym, lecz także społecznym. Właśnie ta motywacja, a jednocześnie talenty organizacyjne, niespożyta energia i twórczy rozmach Ojca Dyrektora oraz współpracowników owocują wciąż nowymi inicjatywami religijnymi, społecznymi, kulturalnymi i edukacyjnymi. Zarówno audycje radiowe, jak i Telewizja Trwam zbliżyły do siebie Polaków rozsianych po całym świecie (…). Nie mniej ważne okazały się projekty mające na celu dokumentowanie i upowszechnianie prawdy o historii polskiego narodu i Kościoła – napisał Prezydent RP, Andrzej Duda, w liście skierowanym z okazji 32. rocznicy powstania Radia Maryja, który odczytała Grażyna Ignaczak-Bandych, szef Kancelarii Prezydenta RP.

Radio Maryja obchodzi 32. rocznicę powstania. Prezydent Andrzej Duda, jak co roku, wystosował list, w którym przesyłał podziękowania i wyrazy uznania twórcom, współpracownikom i przyjaciołom toruńskiej rozgłośni.

    – Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy współtworzą to wyjątkowe dzieło. Są Państwo wielką wspólnotą, ożywioną pragnieniem służby Bogu i bliźnim, zatroskaną o dobro wspólne Polaków i wolnej Rzeczpospolitej. O trwałości tej wspólnoty stanowią fundamenty, na których się opiera: wartości chrześcijańskie i patriotyczne, wspólna modlitwa, wzajemne wsparcie duchowe oraz gotowość do materialnej pomocy osobom potrzebującym – akcentował prezydent Andrzej Duda.

Andrzej Duda podkreślił, że Radio Maryja i dzieła przy nim powstałe mają na celu nie tylko działalność informacyjną, ale również upamiętniają i upowszechniają prawdę o historii narodu polskiego i Kościoła.

    – Realizując wskazania Kościoła katolickiego, Radio Maryja spopularyzowało ideę zaangażowania w sprawy publiczne i odpowiedzialności za ład moralny, nie tylko w wymiarze indywidualnym, lecz także społecznym. Właśnie ta motywacja, a jednocześnie talenty organizacyjne, niespożyta energia i twórczy rozmach Ojca Dyrektora oraz współpracowników owocują wciąż nowymi inicjatywami religijnymi, społecznymi, kulturalnymi i edukacyjnymi. Zarówno audycje radiowe, jak i Telewizja Trwam zbliżyły do siebie Polaków rozsianych po całym świecie (…). Nie mniej ważne okazały się projekty mające na celu dokumentowanie i upowszechnianie prawdy o historii polskiego narodu i Kościoła – zaznaczył prezydent.

Na koniec listu Andrzej Duda wyraził nadzieje, że katolicka rozgłośnia będzie nadal służyć ludziom i wydawać dobre owoce.

    – Ufam, że samo Radio Maryja oraz wspomniane tutaj inne przedsięwzięcia będą wydawać dobre owoce przez wiele kolejnych dekad. Świat i Europa, a tym samym też nasza Ojczyzna, przechodzą obecnie liczne i głębokie przeobrażenia, w opinii niektórych przypominające sztorm na wodach dotąd względnie spokojnych. Dlatego Rzeczypospolitej jeszcze bardziej potrzeba niezawodnego kompasu tzn. idei, wartości i rozwiązań, na których dotąd opierała się pomyślność i rozwój naszego kręgu cywilizacyjnego. Ufam, że Radio Maryja nadal będzie służyć jako ważny punkt odniesienia w sprawach wiary, etyki życia publicznego i obywatelskiego zaangażowania, że będzie źródłem wiedzy religijnej oraz duchowego umocnienia dla wszystkich, którzy Boga i Ojczyznę stawiają na pierwszym miejscu – stwierdził Prezydent RP.

za:www.radiomaryja.pl

***
Tak! Bez Radia Maryja - tego dzieła Ojców Redemptorystów - Polska byłaby inna... miałem radość goszczenia tam kilkakroć... Również przed mikrofonem.

kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.