Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Niemcy oficjalnie pomagali Rosji w omijaniu amerykańskich sankcji na Nord Stream 2

W Niemczech światło dzienne ujrzały dokumenty, które pokazują, jak rząd w Berlinie lobbował za współpracą gospodarczą z Rosją. W tym celu ominięto amerykańskie sankcje na Nord Stream 2.
Kraje bałtyckie i państwa Europy Wschodniej, w tym Polska, wielokrotnie zgłaszały obawy dotyczące Nord Stream 2. Wskazywały przy tym, że gazociąg jest narzędziem szantażu energetycznego wobec Europy i bronią polityczną w rękach Rosji i Władimira Putina.

Za projektem i wzmocnieniem relacji gospodarczych z Moskwą lobbowały silnie Niemcy. Angela Merkel, kiedy stała na czele rządu, konsekwentnie utrzymywała, że gazociąg Nord Stream 2 jest prywatnym przedsięwzięciem biznesowym.

Tymczasem światło dzienne ujrzały dokumenty, jakie opublikował jeden z niemieckich dzienników po procesie wygranym z ministerstwem gospodarki. Pokazują one, jak mocno władze w Berlinie angażowały się w budowę Nord Stream 2 i jak ściśle współpracowały z odpowiedzialną za to spółką. Zarówno Angela Merkel, jak i później Olaf Scholz wytrwale popychali projekt do przodu. Świadczy o tym chociażby propozycja nieformalnych rozmów w Brukseli, by przekonać do gazociągu sceptyczną Komisję Europejską czy wizyta lobbystów NS2 w Waszyngtonie. Gazeta pisze również o tym, że powstała specjalna lista krajów europejskich, które mogłyby zagrozić powstaniu gazociągu, z konkretnym wskazaniem, kto ze strony Niemiec ma podjąć rozmowy ze sceptykami.

Kiedy przeciwko budowie gazociągu w trakcie swojej prezydentury protestował Donald Trump, uderzając dodatkowo w interesy wykonawców gazociągu, w Niemczech powstała specjalna fundacja klimatyczna służąca ominięciu amerykańskich sankcji. Nikt w Berlinie nie powstrzymał wtedy tego planu.

za:www.radiomaryja.pl

***
Jak kończyła się współpraca tych państw dla Europy i świata... Historia pamięta... Aż za dobrze...

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.