Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Piłkarze Realu Madryt ofiarowali Matce Bożej Puchar Ligi Mistrzów

W sobotę piłkarze Realu Madryt pokonali zespół Borussi Dortmund i tym samym zapewnili sobie 15 zwycięstwo w finale Ligi Mistrzów. Po powrocie do kraju piłkarze, wraz trenerem i członkami sztabu, ofiarowali zdobyty puchar Matce Bożej Dziewicy z Almudeny.

Mecz pomiędzy niemieckim klubem Borussia Dortmund, a hiszpańskim Realem Madryt został rozegrany w ubiegłą sobotę na londyńskim Wembley. To najważniejsze wydarzenie w klubowych rozgrywkach piłkarskich zgromadziło miliony przed telewizorami i dziesiątki tysięcy kibiców na stadionie.

Piłkarze Realu Madryt ofiarowali puchar i zwycięstwo Matce Bożej

Po przylocie do stolicy Hiszpanii zawodnicy, wraz z trenerem i członkami sztabu szkoleniowego, udali się do madryckiej katedry – potocznie nazywanej “La Almudena”. W tej świątyni znajduje się wizerunek Matki Bożej Dziewicy z Almudeny.

Odwiedzenie katedry i ofiarowanie zwycięstwa oraz Pucharu Ligi Mistrzów Matce Bożej z Almudeny to pierwsze, co zawodnicy i sztab Realu zrobili po przylocie do Madrytu.

Podczas wizyty w katedrze odbyło się również spotkanie z kard. Jose Cobo Cano, acrybiskupem metropolitą Madrytu.

– Bycie mistrzami to przywilej zdobyty wysiłkiem, ale bycie mistrzami to osobista i społeczna odpowiedzialność. Gratulacje za wysiłek i pracę całego zespołu, trenerów i całego klubu. Pokazujecie, dzięki Bogu, że sport jest sposobem na docenianie i wyrażanie swoich talentów, a także mówicie nam, że sport służy budowaniu lepszego społeczeństwa. Jak mówi papież Franciszek, sport uczy nas wartości braterstwa – podkreślił kard. Jose Cobo Cano.

Piłkarze Realu nie po raz pierwszy wybrali się z pielgrzymką dziękczynną do Matki Boże z Almudeny po wygraniu Ligi Mistrzów. Wcześniej miało to miejsce w 2022 i 2018 roku.

za:afirmacja.info

Copyright © 2017. All Rights Reserved.