Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Czy już wkrótce zaleją nas uchodźcy? Rząd Tuska nakazuje samorządom przygotowanie miejsc dla nielegalnych imigrantów

Rząd Tuska przygotowuje miejsca noclegowe dla imigrantów na Podlasiu? Ujawniono skandaliczny dokument samorządowców, którzy mają nowe wytyczne

Na Podlasiu samorządowcy mają udostępnić wykaz miejsc noclegowych dla imigrantów, wynika z ujawnionego przez Telewizję Republika pisma Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku.

„Zwracam się z prośbą o wskazanie miejsc/obiektów możliwych do wykorzystania przy masowym napływie cudzoziemców na terytorium RP, innych niż objętych pomocą, na podstawie ustawy z dnia 12 marca 2022 r., o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa”, czytamy w dokumencie, które zostało z upoważnienia wojewody podlaskiego podpisane przez Bogusława Maksima, dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku.

„Analiza miejsc/obiektów powinna objąć w szczególności realnie możliwe do wykorzystania zasoby Skarbu Państwa, samorządu województwa, jak również jednostek samorządu terytorialnego, w tym gmin znajdujących się na administrowanym przez Państwa terenie. Uwzględnieniu powinny podlegać również możliwości podmiotów prywatnych”, podkreślono dalej w piśmie.

Wskazano również, że wnioskowany wykaz został podzielony na trzy kategorie obiektów:

– Obiekty wspólnego zamieszkania (OWZ), w których uchodźcy znajdą zakwaterowanie na okres średnioterminowy do długoterminowego (powyżej 3 miesięcy), czyli akademiki, hotele, zaadaptowane przestrzenie mieszkalne, takie jak biura, oraz które posiadają oddzielne pokoje sypialne/mieszkalne dla każdej rodziny z pomieszczeniami wspólnymi, jak toaleta, kuchnia;

– Ośrodki zbiorowego zakwaterowania (OZZ) rozumiane jako otwarta przestrzeń, w której uchodźcy znajdą zakwaterowanie średnioterminowo (do 3 miesięcy) w istniejących budynkach, np. szkoły, fabryki, koszary, domy kultury, sale gimnastyczne, magazyny;

– Obozowiska – rozumiane jako wydzielane nieruchomości, na terenie których uchodźcy znajdują czasowe zakwaterowanie w oparciu o przygotowane miejsca namiotowe lub kontenerowe.

za:bialykruk.pl


***

Skandal! Rząd Tuska po cichu zaakceptował niemieckie pushbacki na zachodniej granicy

Red. Aleksandra Fedorska przekazuje kolejne informacja na temat nielegalnych imigrantów przekazywanych Polsce przez niemieckie służby. „Polska po cichu zaakceptowała niemieckie pushbacki na granicy zachodniej” – wskazuje dziennikarka.

Red. Fedorska od środy informuje o tysiącach imigrantów przekazywanych Polsce przez stronę niemiecką.

- „Jestem na posterunku policji niemieckiej w Guben- szukam odpowiedzi w sprawie 3578 osób przekazanych na stronę polską- czekam” - relacjonowała dziennikarka w środę.

Wczoraj wyjaśniła, że cudzoziemcy Ci są rozwożeni do różnych noclegowni na terenie kraju. Zaalarmowała przy tym, iż część z nich utrzymuje, że nie trafili do Niemiec przez Polskę.

- „Bez butów, głodni i zdesperowani - taki jest stan ludzi wydalonych przez Niemców do Polski. Osoby oddane polskiej Straży Granicznej przez Niemców są  przez Straż Graniczną rozwożone do różnych noclegowni na terenach województw przygranicznych. W tych noclegowniach wiele z tych osób miało powiedzieć pracownikom, że przybyło do Niemiec przez Holandię, Austrię lub inny kraj niż Polska!!!!!!”  - napisała.

Dziś publicystka opublikowała kolejny wpis, w którym pisze o przyczynach obecnego stanu rzeczy.

- „Polski rząd mógł liczyć na przychylność Niemiec dla swojej negującej postawy w sprawie akceptacji paktu migracyjnego. W zamian Polska po cichu zaakceptowała niemieckie pushbacki na granicy zachodniej” - stwierdziła.

- „Polska pewnie myślała, że ci ludzie zaraz i tak pojadą do Niemiec. Ale niestety niedoszacowano skuteczności uszczelnienia niemieckiej granicy.   Ubolewam, że strona polska tak mało rozumie politykę niemiecką i tak mało wie o Niemczech”
- dodała.

za:www.fronda.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.