Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

To zamach na niezawisłość sądów. KRS: policja i prokurator weszli w środę bez zapowiedzi do siedziby KRSPolicja i prokurator weszli w środę bez zapowiedzi do siedziby Krajowej Rady Sądownictwa. Żądają wydania dokumentacji rzeczników dyscyplinarnych pod ich nieobecność – przekazała KRS. Prokuratura podkreśla, że wkroczono tylko do pomieszczeń zajmowanych przez zastępców rzecznika dyscyplinarnego sędziów sądów powszechnych, które wynajmuje im KRS.“Policja i prokurator weszli dziś bez zapowiedzi do siedziby Krajowej Rady Sądownictwa. Żądają wydania dokumentacji rzeczników dyscyplinarnych pod ich nieobecność” – przekazała w środę KRS na platformie X.

Wcześniej informacje o wejściu do KRS prokuratury zamieściła przewodnicząca Krajowej Rady Dagmara Pawełczyk-Woicka. “Właśnie otrzymałam informację, że Prokuratura Krajowa jest w biurze Krajowej Rady Sądownictwa i chce wejść do biura (rzecznika dyscyplinarnego sędziów sądów powszechnych) Piotra Schaba. Jadę do biura” – napisała.

za:stefczyk.info


***

Sędzia Schab o akcji bodnarowców w KRS: „To jest bolszewizm, działania bandyckie i przestępcze”

Portal wpolityce.pl przeprowadził rozmowę z sędzią Piotrem Schabem, Rzecznikiem Dyscyplinarnym Sędziów Sądów Powszechnych. Rozmowa dotyczyła bezprawnego wtargnięcia bodnarowców do KRS. „Nie przedstawili żadnych podstaw prawnych. Kompletnie nic. Chcą po prostu bezprawnie wejść” - powiedział w rozmowie z portalem sędzia Piotr Schab.

"To nie jest przypadek, że robią to akurat teraz, kiedy nie ma mnie w Krajowej Radzie Sądownictwa. Źli ludzie wyczuli, kiedy mam urlop. Jestem kilkaset kilometrów od Warszawy. Jutro z samego rana będę w KRS. To są po prostu działania bandyckie, przestępcze", powiedział sędzia Schab wPolityce.pl i dodał: "Takie działania mają na celu przejęcie faktycznego działania urzędu Rzecznika Powszechnego Sądów Powszechnych. Nie mają całkowicie, żadnych podstaw prawnych. To jest uzurpacja, to jest bolszewizm. Na szczęście są tacy, którzy potrafią się temu przeciwstawić"

Sędzia Piotr Schab skomentował też służalcze zachowanie Bodnara, który dziękował swojemu niemieckiemu odpowiednikowi za „pomoc Niemców w przywrócenie w Polsce praworządności”.

"Dla mnie, jako dla warszawiaka, niemiecka praworządność to jest to co Niemcy czynili w Warszawie w 1944 roku. Niech Niemcy nas nie uczą praworządności", podsumował polski sędzia lokajskie zachowanie Bodnara.

za:tvrepublika.pl
***

Policja na polecenie prokuratora siłowo przejęła akta dyscyplinarne w budynku KRS

Szefowa KRS Dagmara Pawełczyk-Woicka zamieściła na portalu X film i zdjęcie, pokazujace zdewastowane szafy pancerne. Potwierdziliśmy, że są to szafy z sekretariatu sędziego Piotra Schaba.

W siedzibie Krajowej Rady Sądownictwa trwają czynności, które policja przeprowadza na polecenie Prokuratury Krajowej. Sprawa toczy się z zawiadomienia sędziowskich rzeczników dyscyplinarnych ad hoc, powołanych przez Adama Bodnara na miejsce „zwykłych” rzeczników dyscyplinarnych sędziów sądów powszechnych, Piotra Schaba, Michała Lasoty i Przemysława Radzika.

„Zwykli” rzecznicy odmówili wydania akt dyscyplinarnych nominatom ministra sprawiedliwości, kwestionując prawidłwość ich powołania za pomoca podpisu elektronicznego. Powołując się na regulacje procedury karnej, twierdzą, że rzecznicy ad hoc powinni być powołani przy pomocy podpisu tradycyjnego. „Nowi” rzecznicy, którzy nie otrzymali akt, złożyli zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. To właśnie w toku tego śledztwa prokuratura weszła razem z policją do budynku zajmowanego przez KRS, gdzie swoją siedzibę ma również Rzecznik Dyscyplinarny Sędziów Sądów Powszechnych Piotr Schab i jego Zastępcy Michał Lasota i Przemysław Radzik.

Jak poinformowała na portalu X szefowa KRS Dagmara Pawełczyk-Woicka, policja na polecenie prokuratora weszła siłowo do pomieszczeń zajmowanych przez rzeczników i zdewastowała ich szafy pancerne.

Zniszczenie szaf potwierdził nam też Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego Michał Lasota.

Z nieoficjalnych na razie infomacji wiemy, że Krajowa Rada Sądownictwa, która wynajmuje pomieszczenia od Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i jest gospodarzem tego miejsca, złoży zażalenie do sądu na przeprowadzone czynności.

Komentarz ZPG

W przeprowadzone przez prokuraturę czynności zapytaliśmy Zastępcę Prokuratora Generalnego Michała Ostrowskiego.

    Siłowe przeprowadzenie czynności w budunku organu konstytucyjnego jest możliwe w szczególnych okolicznościach, kiedy na przykład są tam przetrzymywani zakładnicy, czy mamy do czynienia z przestępstwem terrorystycznym – mówi nam prokurator Ostrowski.

Jednak, jak twierdzi, „w przypadku szukania dokumentów mamy do czynienia z niebywałym skandalem i naruszeniem zasady proporcjonalnosci, wyrażonej w Konstytucji RP, a także art. 217 i 220 kodeksu postępowania karnego”.

    Nie wyobrażam sobie, by w czasach urzędowania Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro ja lub któryś z prokuratorów podpisał się pod takim dokumentem o przeszukaniu – podkreślił Michał Ostrowski.

za:wnet.fm

Copyright © 2017. All Rights Reserved.