Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Biblioteka

Dziennikarz - między prawdą a kłamstwem

Dziennikarz - między prawdą a kłamstwem

W Archidiecezjalnym Wydawnictwie Łódzkim można nabyć (proszę się upewnić)  niektóre książki, wydawane po konferencjach "Dziennikarz - między prawdą a kłamstwem" organizowanych przez Łódzki Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

„Być wolnym, niezależnym i być sobą – to ideały, ważne nie tylko dla dziennikarzy. Są wspólne dla ludzi, którzy mają ambicję duchowego doskonalenia się i wolę bezinteresownej służby. Człowiek uzależniony, zwłaszcza od zakłamania, nie jest w stanie być do dyspozycji drugiego człowieka i społeczeństwa.” – mówił ksiądz biskup Adam Lepa w swoim przesłaniu do uczestników konferencji: „Dziennikarz pomiędzy prawdą a kłamstwem”.

Żyjemy w czasach ogromnego natężenia emisji informacji. Jesteśmy świadkami walki na rynku mediów: walki o odbiorców, o przywiązanie ich do siebie i wykształcenie w nich nawyków percepcji, analizy i interpretacji rzeczywistości. Ta specyficzna „gra rynkowa” często przybiera niezwykle brutalne formy, tracąc z oczu zasady fair play; demolując prawdę i – co najgorsze – podważając samą jej istotę. W zamian pojawia się zachęta: „każdy może mieć swoją prawdę” – co z kolei rodzi trudności w zrozumieniu głębszego sensu obserwowanych zjawisk i prawdziwych motywów wielu działań.

Celem konferencji było przypomnienie podstawowych pojęć definiujących ład naszej cywilizacji oraz ukazanie trudności w realizacji dziennikarskiego obowiązku służenia prawdzie - podkreślają jej Organizatorzy.

Konferencja "Dziennikarz - między prawdą a kłamstwem" była I Ogólnopolską Konferencją zorganizowaną przez Oddział Łódzki Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy w Łodzi, dn. 27 października 2007r.


Po pierwszym spotkaniu przyszły następne: 25 października 2007 roku motywem wiodącym była "Obrona godności", 24 10.2009 r. rozważane były "Granice kompromisu", 23.10.2010 r. analizowano "Manipulacje - kłamstwo zorganizowane".

Materiały pokonferencyjne można kupić (jeżeli jeszcze są w sprzedaży) w Archidiecezjalnym Wydawnictwie Łódzkim, ew. zamówić (większe ilości) w OŁ KSD,  bądź zapoznać się zapisem obrazu, dźwięku i tekstów na stronie: www.katolickie.media.pl

Archidiecezjalne Wydawnictwo Łódzkie
90-458 ŁÓDŹ, ul. Skorupki 3
tel./fax (42) 636-04-81

http://archidiecezja.lodz.pl/wydawnictwo

OŁ KSD, kontatkt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.