Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Kościół o mediach

Radio Maryja – darem w przekazie prawdy


22 ROCZNICA UTWORZENIA RADIA MARYJA - SŁOWO KS.ABP. WACŁAWA DEPO

„Radio Maryja od lat jest dla nas darem i to niewątpliwe darem w przekazie prawdy, której nas pozbawiono” – powiedział ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

Już w sobotę będziemy obchodzić 22. rocznicę powstania tej katolickiej rozgłośni. Jak co roku do Torunia przyjadą Polacy z różnych stron kraju i świata. Ksiądz Arcybiskup, mówiąc o roli Radia Maryja, przypomina swoją wizytę w Czechach i oczekiwanie na przyjazd Ojca św. Jana Pawła II.
- Spotkałem na ulicach takie plakaty: „Odmówiono nam prawdy”. I one właściwie dopiero pokazywały pierwsze światła ku dobremu przeżyciu pielgrzymki Jana Pawła II w Czechach. Dlaczego? Bo nawet Vaclav Havel, witając później Papieża na lotnisku, powiedział, że jest agnostykiem, ale wierzy w cud, który się teraz spełnia. A cud, to zjawisko nadprzyrodzone. To nie jest coś, co tylko przekracza granice natury i jest poza rozumem. Zjawisko nadprzyrodzone dotyka daru idącego od Boga. Ja w tym samym duchu widzę rolę Radia Maryja i TV Trwam; że to jest wprost cud przekazu przy odmówieniu nam prawdy – zarówno we wcześniejszych pokoleniach, jak i we współczesnym - zwrócił uwagę ks. abp Wacław Depo.

O. Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja podkreśla, że to dzieło powstało dzięki łasce Bożej i odpowiedzi wielu ludzi na tę łaskę. Jednocześnie zaprasza do wspólnego świętowania.
- Razem można uczynić wiele. To dzieło jest tego przykładem. Mimo, że będzie wiele oporów, wiele kłód, trudności, ale gdy jesteśmy razem w dobrym – uczynimy wiele. I za to „wiele”, za tę Ewangelizację Polski i świata dziękujemy. Zapraszamy na świętowanie. Oczywiście radio rozpoczęło działalność w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w 1991 roku, 8 grudnia. Świętujemy tym razem 30 listopada –zachęca Dyrektor Radia Maryja, o. Tadeusz Rydzyk.

Główne rocznicowe uroczystości odbędą się w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Rozpoczną się o godz. 12.30 wspólną modlitwą różańcową. O godzinie 15.30 sprawowana będzie uroczysta Msza św., której przewodniczył będzie ks. bp Andrzej Suski, ordynariusz Diecezji Toruńskiej. Homilię wygłosi ks. bp Józef Zawitkowski, biskup pomocniczy Diecezji Łowickiej.

RIRM

za:http://www.ksd.media.pl/publikacje/1627-22-rocznica-utworzenia-radia-maryja-slowo-ks-abp-waclawa-depo

Copyright © 2017. All Rights Reserved.