Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Upadli przed dyktatem LGBT, teraz kolej na islam. Mecze Ligi angielskiej będą przerywane z powodu Ramadanu

Sędziowie angielskiej ekstraklasy piłkarskiej przed rozpoczęciem Ramadanu otrzymali wskazówki, aby wprowadzać przerwy w grze. Ma to pomóc muzułmańskim zawodnikom łatwiej znieść czas postu – informuje Sky Sports News.
Arbitrzy Premier League, a także rozgrywek niższego szczebla – EFL Championship, zostali zachęceni, aby przez każdym spotkaniem spróbowali zidentyfikować piłkarzy, którzy mogą potrzebować przerw w trakcie gry w związku z Ramadanem.

Czytaj więcej...

Hiszpania: „dzień rodzin” lub „dzień wyjątkowej osoby” zamiast Dnia Ojca (i Matki)

W związku ze zbliżającym się dniem wspomnienia św. Józefa 19 marca, będącym jednocześnie Dniem Ojca na Półwyspie Iberyjskim i we Włoszech, hiszpański portal katolicki Religión en Libertad opublikował niewesołą refleksję pod znamiennym tytułem „’Ojcofobia’: Dnia Ojca ‘już się nie obchodzi’ w coraz liczniejszych szkołach podstawowych z powodu ofensywy gender”.

Czytaj więcej...

„Nasz człowiek w Warszawie”. Wkrótce druga część filmu o polityce Donalda Tuska

Marcin Tulicki z TVP zapowiedział w rozmowie z portalem wPolityce.pl powstanie drugiej części filmu „Nasz człowiek w Warszawie”, prezentującego politykę Donalda Tuska wobec Rosji.
Pierwsza część filmu zabolała Donalda Tuska tak bardzo, że pozwał dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosława Olechowskiego i red. Marcina Tulickiego. To jednak nie zniechęciło twórców do podjęcia pracy nad drugą częścią dokumentu.

Czytaj więcej...

"Ubeckie fałszywki to nie jest prawda"


    Uchwała jest potrzebna ponieważ parlament jest nie tylko od stanowienia prawa, ale także do reagowania, gdy uderzenie idzie w Polską wspólnotę, w rację stanu. Uważamy, że tak podły, nieprawdziwy, niegodziwy, haniebny atak na Jana Pawła II jest właśnie tym – uderzeniem w polską wspólnotę, uderzeniem w największy nasz autorytet i symbol, który nas spaja. To uderzenie na podstawie esbeckich materiałów i zrobione w stylu Departamentu IV jest jak wielki triumf imperium zła, te wszystkie wydawało się dawno zapomniane chwyty, manipulacje, prowokacje SB, a wcześniej UB, nagle odżyły i odżyły w pełnej krasie, w wielkim triumfie, w wielkiej stacji komercyjnej – powiedziała Joanna Lichocka w Polskim Radiu 24.

Zaznaczyła, że w tym Sejmie Lewica i PO sprzeciwiły się tej uchwale. Jak mówiła PO biernie, przez wyjęcie kart do głosowania, a Lewica czynnie.

    To też pokazuje pewien podział, to znaczy politycy PO nie mówią w większości tego głośno, ale niektórzy mówią, że trzeba będzie obalać pomniki Jana Pawła II. Ale w istocie swojej i swoich działań takie materiały, jak ten który ukazał się o Janie Pawle II czy publikacje na przykład o kardynale Sapiesze, promują, to jest ich linia, to jest linia, którą chcą dokonać kolejnego podziału polskiej wspólnoty, odebrać nam kolejny autorytet. Żaden z nich nie odważył się otwarcie bronić Jana Pawła II. Aleksander Kwaśniewski jest politykiem na emeryturze. Proszę wskazać czynnego polityka postkomuny, czyli PO i Lewicy, którzy głośno i wyraźnie powiedzieli „nie pozwalam”. Nie, oni wszyscy na to pozwalają, oni wszyscy pozwalają na triumf Departamentu IV SB – powiedziała poseł PiS.

Lichocka uważa, że czym innym jest brak woli głębokiego rozliczenia się Kościoła z przeszłością w PRL, a czym innym jest niszczenie autorytetów przez postubecką stację.

    Tego nie należy w ogóle zrównywać, że uprawnione są reportaże powstające na zmanipulowanych materiałach, bo tam jest również po prostu zwykła manipulacja w tym dokumencie, na przykład dotycząca księdza Loranca, ale oprócz tego oparcie się na ubeckich, esbeckich materiałach wprost –  powiedziała.

Zaproszenie do MSZ

Odniosła się również do wezwania ambasadora USA Marka Brzezinskiego do MSZ. Zaznaczyła, że jest on bardzo zaangażowany w obronę interesów TVN. "Wypowiadał się publicznie, a także nieoficjalnie, kiedy ważyły się losy koncesji TVN-u."

    Pan ambasador bardzo się czynnie angażuje w popieranie interesów tej stacji, również opowiedział się, z tego co wiem napisał pismo do jednego z wiceprzewodniczących jednej z komisji, która zajmuje się teraz ustawą dotyczącą kolejności na pilocie programów, że też mu się nie podoba ten projekt. W związku z tym pan ambasador rzeczywiście jest takim ambasadorem dosyć niestandardowo podchodzącym do dbania o interesy konkretnej spółki medialnej, ale też w mojej ocenie angażuje się politycznie po stronie opozycji po prostu i miał parę działań, które stawiają pod znakiem zapytania standardy dyplomatyczne – powiedziała.

Zaznaczyła, że wezwanie polityka do MSZ było bardzo słuszne.

    "Ponieważ jeżeli ta stacja przez całe lata propaguje kremlowską propagandę na temat Smoleńska, a w tej chwili uderza w polską wspólnotę, usiłując przedstawić Jana Pawła II jako osobę, która ma jakieś przestępstwa na sumieniu, no to to jest jednak duży skandal i to wpisuje się w wojnę hybrydową, którą Rosja prowadzi z Polską. To znaczy podział Polaków, polskiej wspólnoty jest w interesie Kremla. Jeżeli tak się składa, że stacja należąca obecnie do amerykańskiego biznesu cały czas tą kremlowską linię wykonuje, to warto porozmawiać z panem ambasadorem, żeby choćby zwrócić mu uwagę na ten wymiar właśnie wojny hybrydowej – mówiła.

za:niezalezna.pl/478124-tvn-od-lat-propaguje-kremlowska-propagande-ws-smolenska-teraz-atakuje-sw-papieza-lichocka-wpisuje-sie-w-wojne-hybrydowa

***

Onet z całej siły uderzył w Jana Pawła II. Wykorzystał do tego... nauczycieli. Czarnek ostro: „Ubeckie fałszywki to nie jest prawda!”

Onet, jako jedne z przewodnich polskojęzycznych mediów z niemieckim kapitałem, również obok tematu Jana Pawła II nie mogło przejść obojętnie. Dziś rano na stronie ukazał się artykuł pt. "Co z omawianiem papieża w szkole? Nauczyciel rozmawiał z uczniami o Janie Pawle II: powiedzieli, że chcą znać prawdę". Jak można się spodziewać, rzekome wypowiedzi nauczycieli uderzają w papieża Polaka, a sam tekst wydaje się być nacechowany mocno anty-papiesko. Do tekstu odniósł się w mediach społecznościowych Przemysław Czarnek, który nie krył zażenowania kolejnym onetowskim atakiem wycelowanym w Polskę i Polaków.

Artykuł zaczyna się niewinnie, gdyż wprowadzeniem jest rozmowa z ks. Karolem Skowrońskim, katechetą w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi. Po chwili autorzy przeszli do domniemań o "ciemnych plamach", mówiąc prościej, wątku pedofilii i rzekomego powiązania z tym polskiego papieża.

"Łódzki metropolita zdecydowanie stanął w obronie Jana Pawła II. Ale skąd wśród pytań w katolickim ogólniaku znalazło się to o "ciemne plamy"?" - brzmi fragment artykułu, który jest niczym innym jak uderzenie w JPII.

Dalej przytoczono rozmowę z Markiem Jędrychowskim, jak zaznacza Onet - nauczycielem IX LO we Wrocławiu.

" – Dla dzisiejszej młodzieży papież to jest człowiek z pomnika. Oni urodzili się już po jego śmierci. Mówią, że był mądry, że coś tam słyszeli, ale lekcje religii nie dały im możliwości poznania nauki Jana Pawła II. Uważam to za wielki błąd. Na lekcjach HiT-u nie będziemy przecież mówić o nauczaniu papieża, o jego encyklikach, tylko o kontekście historycznym, jaki wpływ wywarł na przemiany w Polsce" - tak wygląda kawałek rozmowy z nim. Im dalej, tym gorzej. Dlaczego? Już tłumaczymy...

"Prawda" według Onetu

Zgodnie z tym, co pisze polskojęzyczny portal, Jędrychowski miał poruszyć z uczniami temat reportażu Gutowskiego, który był niczym innym, jak swoistym atakiem na św. Jana Pawła II. Onet przedstawił to jednak w zupełnie inny sposób. O reportażu napisał, że "przedstawił on dowody, które mają wskazywać na tuszowanie pedofilii w polskim Kościele przez Karola Wojtyłę". Tak wygląda prawda według Onetu.

" – Zapytałem moich uczniów, jak oni odbierają reportaż o Janie Pawle II. Czy są wzburzeni? Czy podobnie jak niektórzy politycy myślą, że to naruszenie polskiej racji stanu? Jak do tego podchodzą? Niektórzy widzieli materiał, w niektórych domach się o tym rozmawiało. Powiedzieli, że chcą znać prawdę. Od kilku lat o pedofilii coraz głośniej się mówi. Uważają, że wszystkie te kwestie powinny zostać wyjaśnione do końca – mówi Marek Jędrychowski" - pisze portal.

Autorzy uderzającego w papieża tekstu, nie mogli darować sobie kwestii politycznych. Bo jak można wywnioskować na podstawie przytoczonych wyżej fragmentów - po to powstał cały artykuł.

"On sam [Jędrychowski - dop.red.) też uważa, że sprawę należy wyjaśnić do końca, ale bez udziału polityków. – To jest ważne w kontekście historycznym. Kościół w tamtych czasach był w bardzo silnej opozycji do władzy. Każda taka sprawa, która wyszłaby na jaw, byłaby paliwem dla przeciwników Kościoła. Kościół był wtedy oblężoną twierdzą. Ale ten czas minął, dlatego czas wyznać prawdę. Czas na nowo zbudować pozycję Kościoła, który powinien funkcjonować w społeczeństwie, bo dla wielu osób jest to ważna instytucja, dlatego musi być otwarta na zmierzenie się z przeszłością – uważa" - brzmi kolejny fragment.

Przypominamy, że kilka dni temu w Sejmie zdecydowano o przyjęciu uchwały w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II. Politycy, którzy głosowali za, a jak dobrze wiemy, nie była to Platforma Obywatelska sprzyjająca Onetowi, podejmując tą decyzję, opierali się na zdaniu polskiego społeczeństwa. I w ten temat również musiało uderzyć niepolskie medium.

Jak stwierdzono w tekście, zdaniem wrocławskiego nauczyciela "przyjęta przez Sejm uchwała w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II pokazuje, że rządzącym nie zależy na zbadaniu tego, co papież wiedział na temat pedofilii w Kościele".
Dlaczego akurat Jędrychowski? Bo Onet gra politycznie...

Rozmówcy Onet nie wybrał przypadkiem. Jak w każdym swoim tekście, przesłanie było jedno - uderzyć w obecną władzę. Skąd wiadomo?

"Jędrychowski, który w przeszłości był nauczycielem obecnego premiera, odniósł się też do spotu Mateusza Morawieckiego w obronie Jana Pawła II, który jest odpowiedzią na reportaż TVN24. Premier mówi w nim m.in. o próbie wywołania wojny cywilizacyjnej w kraju" - pisze strona, dodając cytat z rozmowy z nauczycielem, który miał uderzyć w polskiego premiera.

" – Szczerze to nie mam już sił do tego Mateusza. To jest moja porażka pedagogiczna. Człowiek się tylko wstydzi za niego. I nie mam ochoty komentować jego kolejnych bzdur – mówi z rezygnacją" - opisuje Onet.

Obok tekstu godzącego w dobre imię papieża Polaka, nie przeszedł obojętnie minister edukacji i nauki. Przemysław Czarnek dodał na Twittera wpis, krytykujący obrzydliwe treści Onetu.
"Pomówienia, manipulacje, ubeckie fałszywki to nie jest prawda. A na tle ogromu wybitnych i udowodnionych dokonań Karola Wojtyły/Jana Pawła II, to po prostu totalna dezinformacja" - napisał polityk. Minister podkreślił, że "tego w szkole robić nie wolno".

Czytaj więcej...

Prokuratura wszczęła śledztwo ws. pomówienia Lasów Państwowych. „Słowa J. Ochojskiej ohydne i nie na miejscu”

Jest reakcja na skandaliczne słowa europosłanki Koalicji Obywatelskiej Janiny Ochojskiej. Rzecznik Lasów Państwowych Michał Gzowski poinformował dziś rano, że pozew i zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie są gotowe i czekają na podpisy. Chodzi o słowa Ochojskiej o tym, że polscy leśnicy chowali uchodźców w masowych grobach.

Czytaj więcej...

Skandaliczny wyrok sądu. Grupa osób zakłócających Mszę w poznańskiej katedrze uniewinniona

Sąd uniewinnił ponad 30 osób oskarżonych w związku z protestem w poznańskiej katedrze po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Po tym jak sprawcy wtargnęli do kościoła i przerwali homilię, sędzia uznała, że w ich zachowaniu nie było złośliwości, zachowali szacunek do miejsca, w którym przebywali i nie podżegały do nienawiści, ani nie atakowały religii w sposób obelżywy.

Czytaj więcej...

Refleksje wokół papieża Franciszka na 10-lecie pontyfikatu

„Stoimy w obliczu największej konfrontacji, jaką kiedykolwiek przeżywała ludzkość (...) Stoimy w obliczu ostatecznej konfrontacji między Kościołem i anty-Kościołem, Prawdą i anty-Prawdą, Ewangelią a jej zaprzeczeniem (...) jest to czas próby (...) w pewnym sensie test na dwutysiącletnią kulturę i cywilizację chrześcijańską, z wszystkimi jej konsekwencjami; ludzką godnością, prawami osoby, prawami społeczeństw i narodów” 

Czytaj więcej...

Eksperci o książce Ovebeeka i materiale TVN: nie zasługują, aby być przedmiotem dyskursu

Eksperci zgodnie podkreślają bylejakość pracy dziennikarskiej zarówno holenderskiego autora książki „Maxima Culpa. Jan Paweł II wiedział” Ekke Overbeeka, jak też materiału TVN24 Marcina Gutowskiego „Franciszkańska 3”. Oba te materiały przypominają już opublikowaną książkę Tomasza Piątka pt. „Antypapież” oraz „dokument” braci Sekielskich o pedofilii w Kościele.

Czytaj więcej...

Dlaczego TVN wyjął materiał o papieżu? Woś: Żeby przykryć gigantyczną aferę pedofilską po stronie PO

– Używanie świętego Jana Pawła II w bieżącej walce politycznej to jest coś, co powinno obrzydzać każdego Polaka – powiedział dziś w #Jedziemy Michał Woś. W rozmowie z Michałem Rachoniem dodał, że „chyba dla każdego jest oczywiste, dlaczego TVN, stacja założona przez konfidentów esbeckich i WSI, w takim momencie wyjęła ten materiał (o papieżu – red.)”. – Dlatego, żeby

Czytaj więcej...

Wyrok na Jana Pawła II

Z cyklu: Czkawki "postępaków" (kn)
------------------------------------
Wyrok na Jana Pawła II

Ostatnie tygodnie przyniosły kolejną falę brutalnych ataków na Jana Pawła II. Głośnym echem w mediach odbiły się książka Ekke Overbeeka i film Marcina Gutowskiego, które stawiają tezę, że papież Polak nie dość, że wiedział o nadużyciach, to jeszcze chronił sprawców przestępstw seksualnych.

Czytaj więcej...

Stanął w obronie warszawskiego kościoła w czasie „Strajku Kobiet”. Teraz Bąkiewicz ma zapłacić 10 tys. zł „Babci Kasi”

Były prezes stowarzyszenia „Marsz Niepodległości” Robert Bąkiewicz został skazany na rok ograniczenia wolności. Miał zaatakować znaną z niebywałej agresji lewicową aktywistkę „Babcię Kasię” przed warszawską Bazyliką Świętego Krzyża w czasie tzw. strajku kobiet. Poza pracami społecznymi, sąd zobowiązał Bąkiewicza również do wypłaty aktywistce 10 tys. zł nawiązki.

Czytaj więcej...

Polskość solą w oku Łukaszenki

Na Białorusi tamtejszy reżim podejmuje kolejne działania wymierzone w Polaków i wszystko co związane z Polską. Intensyfikacja takich działach wzrasta wraz z każdym miesiącem. Czy Aleksander Łukaszenka czegoś się obawia? Czy być może zatracił się do końca w moskiewskiej propagandzie?

Czytaj więcej...

Szokujące słowa Sławomira Nitrasa. “Platforma Obywatelska poda wyniki wyborów przed Państwową Komisją Wyborczą”

Sławomir Nitras na antenie Polsatu zapowiedział, że “Platforma Obywatelska tworzy program komputerowy, który poda wyniki najbliższych wyborów parlamentarnych jeszcze przed Państwową Komisją Wyborczą”. Polityk występujący w programie „Graffiti” zapowiedział, że PO planuje alternatywny sposób liczenie głosów.

Czytaj więcej...

Dryf ku przemocy

Awantura przybliża się wielkimi krokami. Paręnaście miesięcy temu Donald Tusk (w swej książce „Wybór”) zapowiedział, że rząd może sfałszować wybory. Parę tygodni temu polecił Sławomirowi Nitrasowi przygotować reakcję na ich „sfałszowany” wynik. Potem (w Sandomierzu) ogłosił, że wybory już przestały być „uczciwe”, bo gdyby były, prezydentem zostałby Rafał Trzaskowski. Teraz

Czytaj więcej...

Niesiołowski chce burzyć pomniki Jana Pawła II

Stefan Niesiołowski postanowił o sobie przypomnieć, po tym jak kilka lat temu zniknął z polityki po głośnej seksaferze oraz zarzutach o przestępstwa korupcyjne.
Polityk, który kiedyś próbował robić karierę w Zjednoczeniu Chrześcijańsko-Narodowym dziś wraca do przestrzeni publicznej wywiadem dla „Gazety Wyborczej”, którego główne przesłanie organ Michnika zawarł w wiele mówiącym tytule:  „Niesiołowski: JPII krył pedofilów.

Czytaj więcej...

Łukaszenka kazał zamalować obraz w kościele, bo przedstawiał zwycięstwo Polaków nad bolszewikami

Białoruski dyktator Aleksandr Łukaszenka prowadzi coraz bardziej brutalną walkę z polskim dziedzictwem historycznym i kulturowym na Białorusi.
Po zrównaniu z ziemią kilku cmentarzy, na których spoczywały prochy Polaków, w zmaganiach łukaszenkowskiego reżimu z wszelkimi śladami polskości na Białorusi – przyszła pora również na świątynie katolickie.

Czytaj więcej...

Zomowiec zamiast Brystygierowej. „Wyborcza” znów próbuje ubłocić szlachetność

„Gazecie Wyborczej” nie spodobał się wybór patrona oddziału noworodków w Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym im. R. Czerwiakowskiego w Krakowie.
To oczywiście kolejny przyczynek potwierdzający, że nominacja była słuszna – skoro atakuje ją ośrodek tak organicznie nienawidzący polskości i katolicyzmu, to najprawdopodobniej chodzi o przyzwoitą osobę. I tutaj tekst Michała Olszewskiego w pewnym sensie rozczarowuje.

Czytaj więcej...

Copyright © 2017. All Rights Reserved.