Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Dr J. Hajdasz w TV Trwam o ustawie walczącej z tzw. mową nienawiści: Jest to po prostu wprowadzanie tylnymi drzwiami ustawy cenzorskiej

Wbrew mylącej nazwie nie jest to tylko zwyczajna nowelizacja Kodeksu karnego, w której ustawodawca wydłuża lub skraca karę więzienia lub zmienia kwalifikację danego czynu. Tym razem chodzi o coś więcej, o coś, co zagraża wolności słowa, wolności głoszenia swoich poglądów przez każdego z nas.

Czytaj więcej...

Chiny chcą nam zamknąć usta

Polka Aleksandra Bielakowska, zajmująca się rzecznictwem w międzynarodowej organizacji Reporterzy bez Granic, została zatrzymana w Hongkongu i deportowana na Tajwan. Miała wraz z innymi dziennikarzami monitorować przebieg procesu Jimmy’ego Laia, hongkońskiego magnata prasowego, katolika i antykomunisty

Czytaj więcej...

„Nam jest potrzebna jeszcze legalna sterylizacja”. Anty-kobieca i anty-dziecięca nagonka minister Kotuli rozkręca się

Minister Katarzyna Kotula: “Nam potrzebna jest legalna sterylizacja”
Katarzyna Kotula, minister ds. równości zapowiedziała na antenie TVP.info, że ustawa o związkach partnerskich jest gotowa
i że w tym tygodniu zapadną decyzje, czy zostanie złożona.
– Mam nadzieję, że to się sfinalizuje w ciągu kilku dni – powiedziała Kotula.
Polityk wypowiadała się także w temacie antykoncepcji.

Czytaj więcej...

Skompromitowany prokurator od „Starucha” zajmuje się księdzem Olszewskim. Bardzo niepokojące analogie

Prokurator Piotr Woźniak, który kilkanaście lat temu nadzorował sprawę Piotra Staruchowicza, kibica Legii Warszawa, nazywanego osobistym więźniem Donalda Tuska, dziś znów zajmuje się przeciwnikami premiera.
Przypomnijmy, że „Staruch” został prawomocnie uniewinniony, a zeznania świadka koronnego, któremu uwierzył prokurator Woźniak, okazały się kompletnie niewiarygodne

Czytaj więcej...

Tysiące podpisów do kosza. Nawet katolickie szkoły nie wliczą oceny z religii do średniej

Pod petycją w sprawie wliczania oceny z religii/etyki do średniej ocen oraz utrzymania dotychczasowego wymiaru godzin z tych przedmiotów podpisało się prawie 21 tysięcy osób z całej Polski. Jednak ocena z religii i etyki nie będzie wliczana do średniej ocen. Nauczycielka religii z diecezji tarnowskiej, jedna z inicjatorek petycji właśnie otrzymała odpowiedź z Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Czytaj więcej...

Parlament Europejski opowiedział się za wpisaniem aborcji do Karty Praw Podstawowych

Parlament Europejski opowiedział się za wpisaniem aborcji do Karty Praw Podstawowych Unii Europejskiej. Za przyjęciem rezolucji w tej sprawie głosowało 336 europosłów, przeciw było 163, a 39 wstrzymało się od głosu. Dokument wzywa państwa członkowskie UE do całkowitej depenalizacji aborcji, a Polskę i Maltę do uchylenia ustaw jej zakazujących i ją ograniczających. Rezolucja nie jest wiążąca, ale ma swe znaczenie polityczne - przypomina włoska agencja SIR.

Czytaj więcej...

Hajdasz o działaniach policji wobec TV Republika: Pokazują, jak nie na rękę rządzącym są niezależne media

Zdaniem szefowej Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP Jolanty Hajdasz, dzisiejsze działania policji wobec dziennikarzy TV Republika wpisują się w wydarzenia „z ostatnich miesięcy”. – One pokazują nam jednoznacznie, jak bardzo nie na rękę obecnie rządzącym są niezależne media i jak bardzo oni zwalczają wszystkie media, które mogą informować o jakichkolwiek zjawiskach publicznych w inny sposób niż rządzący sobie życzą

Czytaj więcej...

Biskupi Europy przeciwko narzucaniu ideologii: aborcja nigdy nie będzie prawem podstawowym

Konferencja Episkopatów Unii Europejskiej (COMECE) zdecydowanie opowiedziała się przeciwko siłowemu narzucaniu ideologii. Specjalna nota została wydana przed zaplanowanym w Brukseli na 11 kwietnia głosowanie ws. włączenia aborcji do Karty Praw Podstawowych UE. Biskupi podkreślają, że nie może ona zawierać praw, które nie są uznawane przez wszystkich i powodują podziały.

Czytaj więcej...

MEN: edukacja obywatelska zamiast HiT. WOŚP będzie szkolił nauczycieli

Uczniowie, którzy we wrześniu rozpoczną naukę w I klasach szkoły ponadpodstawowej, nie będą już uczyli się przedmiotu Historia i Teraźniejszość. Zamiast niego w II klasie będą mieli nowy przedmiot edukacja obywatelska – zapowiedziała w środę na konferencji prasowej minister edukacji Barbara Nowacka. Padła też zapowiedź zajęć z pierwszej pomocy przy udziale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Czytaj więcej...

Aborcja prawem człowieka

Ot, tak - po prostu...
Tego nikt z dotychczasowych totalitarystów
mordujących zawsze w ramach jakiejś wymyślonej
- czy - właściwie mówiąc- podsuniętej z piekła idei
- nie głosił.
Zawsze były jakieś kombinacje przez mętne mózgownice klecone:

Czytaj więcej...

Czysta woda Marka Czyża, czyli jak hartowały się nowe media

Razem budujemy nowe media” – takimi słowami Marek Czyż zachęca do wspierania swojego projektu: czyztak.pl. To portal założony przez redaktora Czyża w 2020 roku. Poza wspomnianą wyżej stroną, tym samym logotypem opatrzono jeszcze konto na Twitterze, a także strony na Facebooku i w serwisie YouTube. Nie wszędzie redaktor Czyż jest równie aktywny.

Czytaj więcej...

Uchwałą i policyjną pałą

W pierwszych miesiącach rządów ekipy Donalda Tuska można poczuć się młodszym.
Znów widzimy to, co dekadę temu, znów toczymy te same dyskusje.
I znów demonstracje stają się przestrzenią zamieszek.
Rolnicy, którzy paręnaście dni temu manifestowali w niemal piknikowej atmosferze, zaczynają (rzekomo) atakować policjantów.

Czytaj więcej...

Kłamstwa o Żołnierzach Niezłomnych

Tak zwana koalicja 13 grudnia, usuwając z podstawy programowej wszystko, co związane z patriotyzmem i bohaterstwem naszych przodków, chce zbudować nową tożsamość i nowego obywatela. Ma on być całkowicie oderwany od korzeni, historii, tradycji i wiary.

Czytaj więcej...

Copyright © 2017. All Rights Reserved.