Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Joanna Lichocka - Metody prosto z SB

W Polsce antysemityzm nie ma takiej siły, by zdecydować o wyniku wyborów – jest zjawiskiem marginalnym.
Afera, jaką zrobiono ze słów Jarosława Kaczyńskiego na temat niebezpiecznego zjawiska społecznego dotyczącego wzrostu spożycia alkoholu przez młode kobiety, pokazała, jak silny jest wciąż propagandowy walec POstkomuny.

Czytaj więcej...

O radnym i marszałku

Gdy radny Kałuża zdecydował się na zmianę barw partyjnych, dając PiS większość w sejmiku na Śląsku, wrzaskom nie było końca. Gdy ten sam manewr wykonuje jednak marszałek, dotąd z PiS, politycy opozycji nowemu koledze gratulują, a opluwają przy tym, co oczywiste, radnego Kałużę.

Czytaj więcej...

Francja: Popularny słownik zmienia definicję rodziny. Powód? Protesty stowarzyszeń LGBT

Dwa francuskie stowarzyszenia związane z ruchem LGBT – l’ADFH (Association des Familles Homoparentales) i SOS homophobiewywołały w mediach społecznościowych prawdziwą wojnę przeciwko zamieszczonej w popularnym słowniku „Le Petit Robert” zgodnej z tradycją definicji rodziny. Zespół redakcyjny „Roberta” nie dał się długo namawiać na zmianę – w najnowszej edycji zobaczymy hasło „Rodzina” dostosowane do wymogów ideologii LGBT.

Czytaj więcej...

Cimoszewicz wpuściłby Ławrowa do Polski? „Zgodziłby się nawet na to, żeby to tanki rosyjskie przyjechały”

Włodzimierz Cimoszewicz, były premier z ramienia SLD, stwierdził niedawno, że gdyby był szefem dyplomacji, to "prawdopodobnie wpuściłby Ławrowa do Polski" na szczyt OBWE. Do tych słów odniósł się sekretarz generalny PiS, Krzysztof Sobolewski. - Pana Cimoszewicza korzenie rodzinne wszyscy dobrze znamy i znając życie, pan Cimoszewicz zgodziłby się nawet na to, żeby to tanki rosyjskie przyjechały i wpuściłby je do Polski - ocenił.

Czytaj więcej...

Lublin: Fundacja Życie i Rodzina pisze do dyrekcji liceum w sprawie popierania ideologii gender

Fundacja Życie i Rodzina wystosowała pismo do dyrekcji szkoły II LO w Lublinie z pytaniami, w trybie dostępu do informacji publicznej, w sprawie pedagogów, którzy w tej szkole jawnie popierają ideologię gender. W piśmie znalazły się m.in. pytania o stosunek do gender, sposobu nauczania biologii i czy uczniowie twierdzący, że płci jest więcej niż dwie, zaliczą materiał z biologii.

Czytaj więcej...

Polska na celowniku lobby aborcyjnego w Parlamencie Europejskim. Debata z udziałem polskich europosłów

Podczas ostatniej debaty w Parlamencie Europejskim miało miejsce wystąpienie kilku przedstawicieli środowiska proaborcyjnego, w którym aktywny udział brała także garstka proaborcyjnych europosłów z Robertem Biedroniem i Sylwią Spurek na czele. Wiele mówiono o prawach i interesach kobiet, jednak wyłącznie w kontekście postulatu nieskrępowanego dostępu do procedur uśmiercania nienarodzonych dzieci.

Czytaj więcej...

USA: "Małżeństwa" tej samej płci zostaną zalegalizowane? Senat przyjął ustawę

W środę senat USA przegłosował przyjęcie ustawy o szacunku dla małżeństwa 62 głosami. 37 senatorów było przeciw.
 W środę w senacie USA odbyło się głosowanie nad ustawą o szacunku dla małżeństwa. Dokument został przegłosowany 67 głosami. 37 senatorów nie chciało przyjęcia ustawy. Teraz, jeśli ustawa zostanie podpisana przez prezydenta Joe Bidena, będzie federalnie uznawać "małżeństwa" osób tej samej płci, a także zapewni ochronę prawną dla małżeństw międzyrasowych.

Czytaj więcej...

Wszyscy ludzie carusia

Od początku wojny Władimir Putin zdawał się liczyć na rosyjskie wpływy polityczne na Zachodzie. Okazuje się jednak, że są one znacznie mniejsze niż rosyjskiemu „carusiowi” się wydawało. Lista potencjalnych sojuszników jest coraz krótsza, a i ci nieliczni, jak kanclerz Niemiec, muszą się liczyć z narastającym oporem sąsiadów.

Czytaj więcej...

PO rusza z niemoralną inicjatywą ustawodawczą. In vitro ma być demograficzną nadzieją dla Polski!?

„In vitro to ludzie” – pod tym hasłem w piątek 18 listopada rusza zbiórka podpisów pod inicjatywą ustawodawczą, mającą zapewnić przeznaczenie setek milionów złotych na refundację wątpliwej z etycznego punktu widzenia procedury. Zapłodnienie pozaustrojowe, mylnie nazywane „leczeniem niepłodności”, zdecydowanie odrzuca Kościół katolicki.

Czytaj więcej...

Boże Narodzenie bez Świętej Rodziny? Francuska Rada Stanu zabroniła merowi Beaucaire umieszczenia tradycyjnej szopki w ratuszu

Merowie francuskich miast Beaucaire i Béziers (region Oksytania) Julien Sanchez i Robert Ménard byli regularnie nękani procesami sądowymi za... umieszczanie tradycyjnej bożonarodzeniowej szopki prowansalskiej w miejskich ratuszach. Mer Beaucaire Julien Sanchez otrzymał nawet sądowy zakaz ustawienia szopki w siedzibie Rady Miejskiej, od którego złożył odwołanie do francuskiej Rady Stanu – najwyższego organu władzy sądowniczej we Francji.

Czytaj więcej...

Sąd umorzył sprawę skandalicznego zachowania posła Nitrasa

Sąd Rejonowy Warszawa Śródmieście umorzył sprawę skandalicznego zachowania posła Platformy Obywatelskiej Sławomira Nitrasa. W 2018 roku obok Placu Defilad w Warszawie krzyczał do działaczy Fundacji Pro-Prawo do życia, że są gnojami i bandą psycholi i durniami, a także szturchał, popychał i uderzył ręką wolontariusza.

Czytaj więcej...

Sędziowie z torbami

W 2016 r. w Gdańsku odbyła się wielka impreza z okazji 30-lecia Trybunału Konstytucyjnego. Sędziowie, wówczas dowodzeni jeszcze przez prof. Rzeplińskiego, jedli, pili i bawili się za pieniądze niemieckiej Fundacji Adenauera i anonimowych prywatnych darczyńców. Słowem – praworządność w pełnej krasie, a i przejrzystość zgodna ze standardami III RP.

Czytaj więcej...

Aborcyjna presja PE na Polskę

Parlament Europejski konsekwentnie próbuje wymusić na Polsce legalizację aborcji oraz innych rozwiązań wpisujących się w zasady ideologii gender – wskazuje red. Rafał Stefaniuk na łamach „Naszego Dziennika”.
Polska już siódmy raz w tym roku stała się celem wizyty delegacji Parlamentu Europejskiego. Tym razem byli to

Czytaj więcej...

Jak długo będziemy na to pozwalać

Do niebywałego skandalu doszło w Żydowskim Muzeum na Florydzie, w którym 26 października miało się odbyć spotkanie z Magdaleną Gawin, dyrektorem Instytutu Pileckiego. „Paszporty Życia”, pod takim tytułem miała zostać zaprezentowana wystawa przedstawiająca rolę rządu RP na uchodźstwie i Polskiego Państwa Podziemnego w informowaniu świata o zagładzie Żydów oraz akcjach na rzecz ich ratowania.

Czytaj więcej...

Niemieckie MSZ usunęło historyczny krzyż przed spotkaniem G7

Przed spotkaniem w ramach G7 niemieckie Ministerstwo Spraw Zagranicznych kazało usunąć historyczny krzyż z sali obrad w Monastyrze.
O sprawie poinformowały media w Niemczech, między innymi dziennik "Die Welt".
Jak opisano, do dziś przed 482-letni krzyżem w Sali Pokoju przysięgę składają miejscy radni w Monastyrze, w północnej części kraju związkowego Nadrenia Północna-Westfalia.

Czytaj więcej...

Atak na dziennikarza, który opisał sprawę Grodzkiego. "Kłamliwa linia obrony marszałka"

W "Gazecie Wyborczej" ukazał się artykuł informujący o tym, nie będzie ugody sądowej pomiędzy marszałkiem Tomaszem Grodzkim a dziennikarzem Radia Szczecin i "Gazety Polskiej" Tomaszem Duklanowskim. Gazeta informuje, że dziennikarz „oczernił” marszałka, a dowody dotyczące korupcji są „słabo udokumentowane”. - To kłamliwa linia obrony marszałka Grodzkiego,

Czytaj więcej...

Sądowe absurdy

W polskich sądach absurd goni absurd. „Uniewinniono ludzi, którzy uniemożliwili dziennikarzowi zadać pytania Adamowi Michnikowi”

Czytaj więcej...

Jak myśleć i pisać, żeby dostać literackiego Nobla 2023

Annie Ernaux przygląda się życiu. Szczególnie polecam nienawiść i pogardę wobec chrześcijaństwa. Ale po kolei.
W tym roku wygrała Annie Ernaux, Francuzka, rocznik 1940. Akademia napisała w uzasadnieniu: „Bezustannie i pod różnymi kątami przygląda się życiu naznaczonemu problemami związanymi z płcią, językiem i klasą społeczną”. Przykłady tego przyglądania się życiu:

Czytaj więcej...

Copyright © 2017. All Rights Reserved.