Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Bez amnestii dla Amnesty

Nie cichnie burza po raporcie Amnesty International poświęconym wojnie na Ukrainie.
Dokument, który równie dobrze mógłby powstać w dowolnej prokremlowskiej redakcji w Moskwie, jest chwalony i wykorzystywany przez rosyjskie władze i prorosyjskich trolli, piszących o „końcu mitu Ukrainy jako ofiary”.

Czytaj więcej...

„Żydowski renegat i antysemita”. Hartman w skandaliczny sposób atakuje Bronisława Wildsteina

Minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński powołał Bronisława Wildsteina do rady Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. To bardzo nie spodobało się prof. Janowi Hartmanowi, który w skandaliczny sposób zaatakował Wildsteina w mediach społecznościowych. Zareagował mec. Bartosz Lewandowski, który zastanawia się, czy atak Hartmana wpisuje się w antysemityzm „wtórny” czy „tradycyjny”.

Czytaj więcej...

Antypolskie tradycje

Jedną z intelektualnych mód III RP stało się dyskredytowanie Powstania Warszawskiego. Początkowo wiązało się z niechlubnymi tradycjami komunistycznych włodarzy PRL, zależnych od sowieckiej/rosyjskiej interpretacji polskich dziejów. Przemianowani na liberałów postkomuniści różnych szkół dalej załamywali ręce nad grozą hekatomby stolicy Polski, nieodpowiedzialnością przywódców Armii Krajowej itd., itp.

Czytaj więcej...

Lewicowo-genderowy zwrot w ZHP

Związek Harcerstwa Polskiego podjął uchwałę o dołączeniu do roty przyrzeczenia harcerskiego alternatywnej wersji – bez Pana Boga, jak również wykreślenie odniesienia do Boga z prawa zucha. To lewicowo-genderowy zwrot w ZHP. Furtka otwarta dla postaw laickich łatwo zatrzaskuje się przed Bogiem

Czytaj więcej...

Patriarcha Tusk

Hipokryzja w wykonaniu wodza totalnej opozycji w zasadzie nie powinna dziwić. Ale mimo wszystko warto odnotować kolejną jej odsłonę.

Czytaj więcej...

Poznański sąd w nawoływaniu do zabójstwa abp. Jędraszewskiego widzi wyraz wolności artystycznej

W czerwcu poznański sąd uniewinnił Marka M., który podczas swego publicznego występu dopuścił się czynu nawoływania do zabójstwa abp. Marka Jędraszewskiego. Portal wpolityce.pl dotarł do kuriozalnego uzasadnienia wyroku.
Jak stara się w nim przekonywać sędzia Agata Trzcińska występ tzw. drag-queen mieścił się w granicach dopuszczalnej - jej zdaniem - wolności artystycznej.

Czytaj więcej...

Wyborcza łobuzerka Platformy

Na czerwcowej konwencji PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział mobilizację i objazd polityków po kraju, aby rozmawiać o dotychczasowych rządach jego formacji. „Ruszamy w drogę z opowieścią, zaczynamy objazd po kraju, to stara, wypróbowana metoda”. I ruszyli!
To wywołało przerażenie w obozie totalnej opozycji, która

Czytaj więcej...

Warszawski sąd zablokował cykliczne organizowanie Marszu Powstania Warszawskiego

Sąd Apelacyjny w Warszawie zablokował cykliczne organizowanie Marszu Powstania Warszawskiego. Taką zgodę do 2024 roku wydał wcześniej na wniosek stowarzyszenia Roty Marszy Niepodległości wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł.
Decyzja wojewody mazowieckiego, Konstantego Radziwiłła, nie spodobała się prezydentowi Warszawy, Rafałowi Trzaskowskiemu, który zaskarżył ją do stołecznego Sądu Okręgowego.

Czytaj więcej...

Patoelitaryzm

„Wcale nie chcę, żeby szły pod strzechy. Literatura nie jest dla idiotów. Żeby czytać książki, trzeba mieć jakąś kompetencję, pewną wrażliwość, pewne rozeznanie w kulturze” – ta wypowiedź Olgi Tokarczuk na festiwalu Góry Literatury zdobyła ostatnio znaczny rozgłos.
Po raz kolejny potwierdziła, że liberalne elity są pełne uprzedzeń wobec zwykłych Polek i Polaków.

Czytaj więcej...

USA: aborcja na życzenie na terenie całego kraju?

Amerykańscy biskupi katoliccy skrytykowali przyjętą przez Izbę Reprezentantów USA ustawę zezwalającą na aborcję na życzenie na terenie całego kraju. Uchwalona w ubiegły piątek stosunkiem głosów 219 do 210 ustawa „o ochronie zdrowia kobiet” legalizuje przerwanie ciąży we wszystkich jej stadiach.W praktyce likwiduje ona wszelkie ustawodawstwo chroniące ludzkie życie,

Czytaj więcej...

Niemiecki kapłan pozywający ks. Oko szedł w paradzie LGBT. Przepraszał za „homofobię” Kościoła

„Z mojej strony chciałbym prosić o przebaczenie” – powiedział Niemieckiej Agencji Prasowej (DPA) ks. Wolfgang Rothe, wikariusz jednej z monachijskich parafii, który wziął udział w paradzie środowisk homoseksualnych. Ks. Rothe w 2021 r. doniósł do niemieckiej prokuratury na ks. prof. Dariusza Oko oskarżając go o mowę nienawiści wobec osób LGBT.

Czytaj więcej...

Odpowiedzialność ojca chrzestnego barbarii

Szczucie ze strony Donalda Tuska i POstkomuny przynosi każdego dnia efekty. Lider PO od kilku tygodni testuje granicę agresji, jaką dopuszczają jego wyborcy. Sugerował już przemoc fizyczną – nie będzie potrzeba żadnych ustaw, wyprowadzimy go w kilku – taki był sens wypowiedzi na temat m.in. prezesa NBP.

Czytaj więcej...

Transpłciowy mężczyzna został nominowany do nagrody… „Kobiety Roku”

Transpłciowy pływak Lia Thomas wzbudził żywą dyskusję o gender w sporcie. Teraz jego alma mater, Uniwersytet w Pensylwanii, nominowała go do nagrody dla najlepszej kobiety-sportowca roku. Thomas zaczął trenować pływanie w wieku pięciu lat. W 2017 roku dołączył do męskiej reprezentacji pływackiej Uniwersytetu Pensylwanii (UPenn). Osiągnął w niej znaczące sukcesy.

Czytaj więcej...

Kuriozalny problem dziennikarki. Piłkarki, które wygrały mecz, były zbyt białe

Przez całe życie byliśmy przekonani, że istotą rywalizacji sportowej, a szczególnie gry w reprezentacji kraju jest to, by w zmaganiach brali udział najlepsi przedstawiciele danej dyscypliny sportowej. Jednym słowem, to umiejętności, wyniki, doświadczenie i charakter powinny wpływać na to, kto powinien reprezentować swój kraj na zawodach. Okazuje się, że

Czytaj więcej...

KE pozywa Węgry. Chodzi o prawa osób LGBT

Komisja Europejska pozwała Węgry do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, oskarżając ten kraj o rzekome naruszenia praw osób LGBTIQ.
- „Komisja Europejska podjęła dziś decyzję o skierowaniu Węgier do Trybunału Sprawiedliwości UE w związku z węgierską ustawą dyskryminującą ludzi ze względu na ich orientację seksualną i tożsamość płciową” - czytamy w komunikacie Komisji.

Czytaj więcej...

Copyright © 2017. All Rights Reserved.