Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Prorodzinna uchwała nie wróci w Lubelskim. Kapitulacja PiS-owskiego samorządu

W maju br. Sąd Administracyjny w Lublinie uchylił prorodzinną uchwałę sejmiku wojewódzkiego stwierdzając, że „dyskryminuje” ona zwolenników ideologii LGBT. Lokalne władze wciąż mogły powalczyć o obowiązywanie dokumentu, składając skargę kasacyjną. Wczoraj rzecznik prasowy regionalnego urzędu marszałkowskiego poinformował, że złożony z polityków PIS-u zarząd województwa, nie zamierza wykorzystać tej możliwości.

Czytaj więcej...

Zakłócała mszę w Toruniu proabrocyjnymi hasłami. Posłanka Lewicy coraz bliżej utraty immunitetu

Sejm w kwietniu zgodził się na postawienie Joannie Scheuring-Wielgus zarzutów za happening w Toruniu. Na październik zaplanowano kolejne podobne głosowanie – czytamy w środowej “Rzeczpospolitej”.

“+Kobieto! Sama umiesz decydować+ oraz +Kobiety powinny mieć prawo decydowania, czy urodzić, czy nie, a nie państwo w oparciu o ideologię katolicką+ – z takimi napisami na kartonach stanęli 25 października 2020 r. w toruńskim kościele św. Jakuba posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus wraz z mężem.

Czytaj więcej...

Symulował podcinanie gardła abp. Jędraszewskiemu. Sąd uniewinnił Marka M. bo… „nie może pełnić funkcji cenzora sztuki”

Poznański sąd uniewinnił Marka M. oskarżonego m.in. o nawoływanie do zabójstwa abp. Jędraszewskiego. Mężczyzna - według prokuratury - podczas występu jako drag queen miał symulować podcięcie gardła duchownemu. Powód? „Sąd nie może pełnić funkcji recenzenta, a tym bardziej cenzora sztuki” – czytamy w uzasadnieniu. Do skandalu doszło w

Czytaj więcej...

Krzysztof Nagrodzki-Cenzorzy i inkwizytorzy

Decyzją władz (Rektora?) Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu został zawieszony na trzy miesiące prof. Aleksaner Nalaskowski, który w felietonie prasowym ośmielił się skrytykować marsze LGBT.
Podniósł się krzyk oburzenia!
- Czy słuszny?...

Czytaj więcej...

Były rektor KUL ma problem… z Katechizmem. Nie podoba mu się zakaz mordowania chorych dzieci nienarodzonych

Wydawałoby się, że nauczanie Kościoła katolickiego jest w sprawie ochrony życia jasne – ale nie dla wszystkich. Ks. prof. Andrzej Szostek, etyk, marianin, były rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, odrzuca encykliki św. Jana Pawła II i Katechizm – uważa, że prawo nie powinno „zmuszać do rodzenia” i trzeba pozostawić w kwestii mordowania chorych dzieci nienarodzonych „przestrzeń wolności”.

Czytaj więcej...

Stowarzyszenie Watchdog Polska atakuje dyrektor szkoły za spektakl o zbrodni katyńskiej

„Nasz  Dziennik” poinformował, że Stowarzyszenie Watchdog Polska zaatakowało dyrektor jednej ze szkół podstawowych w woj. kujawsko–pomorskim. Chodzi o wystawienie spektaklu na temat zbrodni katyńskiej.
Sztuka z udziałem uczniów opierała się na pantomimie przeplatanej autentycznymi zapiskami ofiar i fragmentami listów z utworami muzycznymi. W spektaklu wzięły udział również dzieci z Ukrainy.

Czytaj więcej...

Absurdy Tuska. „Kościoły to biura poselskie PiS-u”

Uratowanie planety – to najważniejsze wyzwanie na przyszłość, o którym Donald Tusk mówił w czasie pierwszego spotkania z cyklu „MeetUp Nowa Generacja”. Lider PO mówił jednak wiele o bardziej abstrakcyjnych sprawach. Przekonywał m.in., że po kolejnych wygranych wyborach PiS wprowadzi zakaz rozwodów, a kościoły porównywał do biur posłów partii rządzącej.

Czytaj więcej...

„Kanibalizm”. Szokujące. Jezuita zaatakował... Eucharystię i Boże Ciało

W święto Bożego Ciała jezuita z Polski zaszokował swoją wypowiedzią o Ciele i Krwi Chrystusa i "kanibalizmie" katolików.
W tym tygodniu, w czwartek Kościół katolicki obchodził Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Jednym z nierozłącznych elementów "Bożego Ciała" jest uroczysta procesja, która przechodzi ulicami polskich miast i mniejszych miejscowości. Jest to tradycja, która od lat jest kontynuowana w Polsce.

Czytaj więcej...

Norweska feministka powiedziała, że mężczyźni nie mogą być matkami – grozi jej więzienie.

Norweskiej feministce grozi do trzech lat więzienia za rzekomo „nienawistne” tweety skierowane do mężczyzny, który twierdzi, że jest lesbijką. Christina Ellingsen, przedstawicielka feministycznej organizacji Women's Declaration International (WDI), jest objęta dochodzeniem pod zarzutem przestępstwa z nienawiści za wiadomości, które napisała między lutym 2021 a styczniem 2022. Ich adresatem był Christine Marie Jentoft, przedstawiciel grupy aktywistów trans Foreningen FRI.

Czytaj więcej...

"Łuk LGBT+" na Placu Zbawiciela? Koszt - 650 tysięcy złotych, wśród odbiorców... "dzieci i młodzież"

Warszawa jest dla wszystkich osób. Postawmy "Łuk LGBT+" w kolorach tęczy na pl. Zbawiciela - taki jest opis projektu, na który warszawiacy mogą głosować w Budżecie Obywatelskim. Tęcza już kiedyś na Placu Zbawiciela była - zawsze kończyło się to jej spaleniem. Jeżeli projekt zdobędzie dużo głosów, postawienie nowej tęczy kosztować będzie... ponad 650 tysięcy złotych.

Czytaj więcej...

Kolejny „tęczowy” list placówek dyplomatycznych. Czy ambasadorzy nie mają innych zajęć niż „równouprawnienie” osób LGBT i pouczanie Polski?

W czerwcu przypada narzucony jakiś czas temu tzw. miesiąc dumy środowisk LGBTQI+. Okazję tą od jakiegoś czasu wykorzystują więc ambasadorzy różnych krajów, aby przy tej okazji pouczać Polskę w zakresie „moralności i praworządności” oraz walczyć o „równouprawnienie” osób LGBT.

Czytaj więcej...

Lewicowy skowyt nienawiści z powodu podręcznika prof. Roszkowskiego

W ramach zagwarantowania wszystkim dostępu do edukacji państwo powinno wprowadzić „czeki oświatowe”, czyli przekazywać określoną sumę, którą dziś wydaje na ucznia w każdej szkole publicznej, szkole, którą wybiorą rodzice dziecka. Dzięki temu rozwiązaniu katolicy mogliby posyłać dzieci do szkół katolickich (z lekcjami religii i wychowaniem patriotycznym) a lewicowcy do lewicowych (gdzie dzieci mogłyby się dowiadywać, jak wykorzystywać analny wibrator). Niestety lewica i pseudo liberałowie

Czytaj więcej...

Biden uhonorował grupę aktywistów aborcyjnych. Dostali zaproszenie do Białego Domu

Organizacja proaborcyjna, która rekrutuje uczniów, aby zostali aborcyjnymi aktywistami oraz organizowali agresywne protesty, dostała zaproszenie do Białego Domu.
Zaproszenie dla organizacji Generation Ratify odkryli rodzice z organizacji Parents Defending Education, walczący o swoje prawa i ochronę dzieci. Informację podał też, zaalarmowany przez rodziców, Fox News w oparciu o komunikat umieszczony na stronie internetowej Generation Ratify.

Czytaj więcej...

III RP i jej „autorytety” Kolejno kompromitują się ci, którzy kiedyś nieformalnie sterowali Polską.

Był onegdaj taki poseł z Zakopanego, który najbardziej wsławił się wejściem na sejmową mównicę w góralskiej cusze i wyrecytowaniem takiej oto kwestii: „Kie byś była mojo, kupiłbym ci skrzypce, ale ześ nie mojo, zagroj se na pipce”. To był zresztą najbardziej liryczny i heroiczny fragment jego parlamentarnej kariery.
Zupełnie niedawno widzieliśmy posła Sienkiewicza, jak rozbujanym krokiem wkroczył na salę sejmową i został z niej wyprowadzony przez posła Budkę.

Czytaj więcej...

Kolejny kraj na celowniku Putina? Kreml chce unieważnić uznanie niepodległości Litwy

Jewgienij Fiodorow z ugrupowania Jedna Rosja skierował do Dumy Państwowej projekt ustawy o uchyleniu decyzji Rady Państwowej ZSRR z 6 września 1991 roku o uznaniu niepodległości Republiki Litewskiej.
Rosyjski deputowany przekonuje, że decyzja Rady Państwowej ZSRR o uznaniu Litwy za niepodległe państwo „jest nielegalna, ponieważ została przyjęta przez niekonstytucyjny organ i z naruszeniem wymogów artykułów Konstytucji ZSRR”.

Czytaj więcej...

Tusk chce dojść do władzy po trupach nienarodzonych dzieci! Zapowiada legalizację w Polsce „aborcji na żądanie”

Lider PO Donald Tusk zadeklarował we wtorek w Wałbrzychu, że jeśli PO wygra wybory, zagwarantuje legalny dostęp do mordowania dzieci w łonach matek do 12. tygodnia ciąży (po konsultacji pacjentki z lekarzem). Obiecał ponadto wprowadzenie tzw. związków partnerskich i przegląd prawa dotyczącego osób transpłciowych.

Czytaj więcej...

Copyright © 2017. All Rights Reserved.