Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Amerykanie demaskują internetowych hejterów PO

Organizacja powiązana z jednym z największych think tanków na świecie – amerykańskim Atlantic Council – ujawniła, że istniała grupa współpracujących ze sobą profili społecznościowych, która używana była w czasie kampanii wyborczej do atakowania Prawa i Sprawiedliwości.

Czytaj więcej...

Rząd Portugalii usuwa z flagi narodowej symbol ran Chrystusa. Zmiana ma służyć „większej inkluzywności”

Gabinet António Costy usunął z używanej przez rząd Portugalii flagi pięć niebieskich tarcz znajdujących się w herbie państwowym, uznawanych za symbol ran Chrystusa.W uproszczonej fladze Portugalii używanej aktualnie przez rząd m.in. na oficjalnych dokumentach, znajdujący się w zielono-czerwonej banderze narodowej herb zastąpiono żółtym kółkiem.

Czytaj więcej...

SKANDAL! „Margot” z niższą „karą” za atak na obrońcę życia. Prezes Ordo Iuris: czy taki wyrok nie stanowi poklepania chuliganów po plecach?

„Finał głośnej sprawy Michała Sz. Margot. Sąd Okręgowy dwóm oskarżonym obniżył kary do 4 i 3 miesięcy prac społecznych po 20 h/miesiąc. Wobec Zuzanny M. warunkowo umorzył postępowanie”, poinformował w mediach społecznościowych mec. Bartosz Lewandowski. Prawnik przypomina, że „za szarpnięcie tęczowej torby Marika otrzymała 3 lata pozbawienia wolności”.

Czytaj więcej...

Walka z “mową nienawiści” czy wstęp do cenzury?

W umowie koalicyjnej zawartej przez partie niedawnej opozycji parlamentarnej, w punkcie 7 znalazł się zapis zawierający postulat ścigania z urzędu mowy nienawiści ze względu na orientację seksualną. Pod tym pozornie równościowym postulatem kryje się zapowiedź prawnego i politycznego uprzywilejowania aktywistów ruchu homoseksualnego.

Czytaj więcej...

„GW”: wygraliśmy dzięki kłamstwom!

Tak się w moim życiu ułożyło, że wciąż mam kontakt z ideowymi ludźmi o przeciwnych poglądach. Cynikom od dawna nie podaję ręki.
Znam takich, którzy naprawdę wierzyli w wersję „Gazety Wyborczej”, że na granicy białoruskiej giną ludzie, i motywowało ich to do fanatycznego zaangażowania w obalanie PiS.

Czytaj więcej...

Rezolucja ws. zmian traktatów. PE potajemnie wprowadził do tekstu skandaliczną poprawkę

W przyjętej 22 listopada rezolucji Parlamentu Europejskiego w sprawie zmian unijnych traktatów dopisano poprawkę wzywającą do wpisania aborcji do Karty Praw Podstawowych.  W środę w Parlamencie Europejskim odbyło się głosowanie nad propozycją daleko idących zmian unijnych traktatów (Traktatu o Unii Europejskiej i Traktatu o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej). To jeden z etapów

Czytaj więcej...

Zielke: Nadchodzi zorganizowany atak na Jana Pawła II. „Planuje się obrzucenie go błotem”

Środowiska instrumentalnie wykorzystujące problem pedofilii do walki z Kościołem przeprowadzą kolejną kampanię pomówień wymierzoną w Jana Pawła II, alarmuje Mariusz Zielke. Jak dodaje autor filmów „Bagno” i „Bagno 2: przemilczane”, planowane na przyszły rok „seanse nienawiści” będą „przebiegłe” i sterowane w sposób zorganizowany. By ochronić polskiego papieża przed oszczerstwami Kościół musi umiejętnie przygotować odpowiedź, wskazuje dziennikarz.

Czytaj więcej...

Red. M. Zielke: Mamy do czynienia z ogromną hipokryzją mainstreamowych mediów. Te środowiska w 2024 r. przeprowadzą zorganizowany atak na św. Jana Pawła II

Pracowałem z ludźmi, którzy tematykę pedofilii chcieli skierować wyłącznie przeciwko Kościołowi, tak naprawdę walcząc z religią, a nie przestępczością. Wprost mi mówili: „Przyprowadź księdza to zrobimy materiał”. W showbiznesie problem pedofilii jest marginalizowany.

Czytaj więcej...

Miedwiediew grozi Polsce i nazywa ją „niebezpiecznym wrogiem”. „To wyraz bezsilności rosyjskich władz”

- Jest to element wewnętrznej rosyjskiej polityki. Są głosy mówiące o tym, że to próba uwiarygodnienia się przez Miedwiediewa, utrzymania się jakoś na powierzchni polityki rosyjskiego reżimu - powiedział szef sejmowej komisji spraw zagranicznych Radosław Fogiel (PiS) odnosząc się do listu byłego prezydenta Rosi Dmitrija Miedwiediewa, który kolejny raz skierował groźby pod adresem Polski.

Czytaj więcej...

Chciała wtargnąć do Kościoła, została uznana za ofiarę. Pro-aborcyjni chuligani pod specjalną ochroną sądu?

Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał wyrok sądu I instancji i uznał winnym ówczesnego prezesa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Roberta Bąkiewicza naruszenia nietykalności cielesnej pro-aborcyjnej aktywistki Katarzyny Augustynek. Do zdarzenia doszło gdy aktywistka znana jako Babcia Kasia wraz ze zgromadzonym tłumem chciała wtargnąć do kościoła św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu.

Czytaj więcej...

Robert Bąkiewicz vs. Babcia Kasia. Zapadł prawomocny wyrok. „To zaprzeczenie aktu sprawiedliwości”

„Z bólem muszę przyznać, że pomimo swojego legalistycznego zacięcia nie podporządkuje się „werdyktowi”, który jest zaprzeczeniem ogólnie obowiązujących zasad moralnych i poczucia sprawiedliwości. Moje prawa do uczciwego postępowania sądowego w trakcie jego trwania były wielokrotnie łamane.” – pisze Robert Bąkiewicz. W ten sposób skomentował prawomocny wyrok dotyczący obrony kościołów podczas protestów w 2020 roku.

Czytaj więcej...

Prof. Legutko: spróbuj tylko, kolego, powiedzieć, że nie zgadzasz się z ideologią LGBT. Już nie będzie tęczy – dostaniesz pałką po głowie

– Mówi się nam z jednej strony: „ideologia LGBT to jest ideologia różnorodności, wielości. Przedtem mieliśmy tylko dwa elementy – mężczyzna i kobieta. Teraz tych elementów mamy wiele, genderów mamy wiele. Jakże ten świat staje się bogaty i różnorodny”. No, ale spróbuj tylko, kolego, powiedzieć, że sądzisz inaczej. Już nie będzie żadnej tęczy. Dostaniesz pałką po głowie!

Czytaj więcej...

Bez Boga, ale z Marksem

W Europejskim Instytucie Uniwersyteckim we Florencji, który mieści się w dawnym klasztorze Badia Fiesolana i jest nazywany Uniwersytetem Unii Europejskiej, zaproponowano, by zamiast Bożego Narodzenia obchodzić „święto zimy”. Ta „eliminacja chrześcijańskich odniesień” ma oczywiście odbywać się w imię „równości etnicznej i rasowej” i na drodze walki o „różnorodność” i „inkluzywność”.

Czytaj więcej...

Listy proskrypcyjne „Gazety Wyborczej”. Wszołek: Ktoś na Czerskiej upadł na głowę

Nowa władza może liczyć na swoje „zbrojne” ramię w ideologicznej naparzance o umysły wyborców. „Gazeta Wyborcza” opublikowała „listy proskrypcyjne” – naciska na wyrzucenie ludzi na bruk za to, że przyjęli pracę w różnych instytucjach za rządów PiS. Mam krótką radę dla redaktorów gazety szczującej od lat na ludzi: leczcie się z nienawiści. Niedługo będziecie chcieli zwalniać kasjerki w sklepie, chcące niedziel wolnych od handlu, albo taksówkarzy, którym nie przypadnie do gustu ewentualny rząd Donalda Tuska.

Czytaj więcej...

UROPEJSKA ARMIA

Polska armia do likwidacji? Co kryje zmiana traktatów? "Zostaniemy pozbawieni możliwości prowadzenia własnej polityki obronnej"

Czytaj więcej...

ZDERZENIE CYWILIZACJI Obrzydliwy atak Środy na św. Jana Pawła II i śp. prof. Półtawską. I to w dzień po jej śmierci. Taką tradycję mieli dotąd tylko bolszewicy

Można pisać głupoty, można zapędzić się w ideologię do poziomu utraty kontaktu z rzeczywistością, ale są jednak granice nieprzekraczalne. Ktokolwiek to  czyni, stawia samego siebie poza wspólnotą. Magdalena Środa uderzająca w dzień po śmierci w śp. prof. Wandę Półtawską ohydnym kłamstwem, wystawia świadectwo samej sobie. Kim trzeba być, żeby wydać z siebie tak obrzydliwą myśl? I to w dzień po śmierci.

Czytaj więcej...

Copyright © 2017. All Rights Reserved.