Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Marek Jurek: To atak „Wyborczej” na wolność religii

„Gazeta Wyborcza” od wielu miesięcy prowadzi kampanię na rzecz „prawa” do przerywania Mszy, nachodzenia kościołów i praktycznego zakazu ich bronienia” – uważa były marszałek Sejmu Marek Jurek.
„Wyborcza” walczy teraz o legalizację, w trybie sądowego precedensu, antykatolickich demonstracji w świątyniach.

Czytaj więcej...

Płock: sąd odrzucił apelację ws. wyroku dotyczącego wizerunku Matki Bożej z tęczą

Sąd Okręgowy w Płocku 12 stycznia odrzucił apelację dotyczącą wyroku Sądu Rejonowego w Płocku z dnia 2 marca 2021 r., uniewinniającego trzy kobiety, które w 2019 roku rozlepiały wokół kościoła parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płocku wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej w aureoli tęczy: - Oznacza to przyzwolenie na profanację symboli religijnych – powiedział po ogłoszeniu wyroku biskup płocki Piotr Libera.

Czytaj więcej...

Indie: kolejne szykany wobec zgromadzenia sióstr misjonarek miłości

Pod naciskiem rządu Indii zgromadzenie misjonarek miłości musiało zamknąć dom dziecka w stanie Uttar Pradesh. Wcześniej ministerstwo obrony twierdziło, że założony przed 50 laty przez św. Matkę Teresę ośrodek w Kanpur powstał na terenie należącym do wojska, a umowa o dzierżawę wygasła już w 2019 roku, poinformowała 6 stycznia azjatycka służba prasowa UCAN.

Czytaj więcej...

Ks. prof. Waldemar Cisło: Cenzura platformy Facebook wobec PKWP to chrystianofobia

To cenzura, która wpisuje się w deprecjonowanie wartości chrześcijańskich. […] Mamy do czynienia z chrystianofobią – mówi ks. prof. Waldemar Cisło,  przewodniczący polskiej sekcji Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, w reakcji na ograniczenia, jakie Facebook nałożył na kampanię w obronie cierpiących kobiet, podjętą przez brytyjskie biuro PKWP.

Czytaj więcej...

Ideologiczny wyrok

Według Sądu Okręgowego w Ostrołęce rodzina to także związki jednopłciowe, a dziecko może być indoktrynowane demoralizującymi standardami WHO.

Czytaj więcej...

Facebook cenzuruje antyprzemocową kampanię

Facebook drastycznie ukrócił antyprzemocową kampanię brytyjskiego oddziału papieskiego stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie (PKWP). Gigant mediów społecznościowych o 90 proc. zablokował publikowanie jego ogłoszeń i całkowicie odciął możliwość korzystania z Instagrama i komunikatora WhatsApp.

Czytaj więcej...

Polityka na koszt podatnika! Sprawdziliśmy, ile kosztuje antyreklama Polskiego Ładu na autobusach

Blisko 25 tysięcy złotych - tyle w grudniu kosztuje podatników kampania reklamowa krytykująca Polski Ład, jaka realizowana jest na łódzkich autobusach. To nie wszystko, bowiem takie same plakaty pojawiły się także na śmieciarkach czy billboardach. Urzędnicy Hanny Zdanowskiej włączyli się do politycznej gry. Szkoda, że płacą za to z publicznych pieniędzy.

Czytaj więcej...

Czy jest na sali egzorcysta? W przededniu Bożego Narodzenia feministki życzą… „udanych aborcji”

Jak powszechnie wiadomo feministki – aborcjonistki zawsze są śmiertelnie poważne i zawsze całkowicie oddane sprawie. Tak jest również i teraz – w przededniu Bożego Narodzenia, kiedy życzą innym kobietom… „udanych aborcji”.
„Dziewuchy dziewuchom”, czyli jedna z najbardziej krzykliwych, najbardziej wulgarnych i prymitywnych grup feministek-aborcjonistek, które w dodatku mają ciągoty ku ruchowi LGBT, opublikowały specyficzne „życzenia”.

Czytaj więcej...

Krzysztof Nagrodzki-Polacy od p.Aldony

Pewna osoba płci żeńskiej-Aldona Machnowska Góra-jak donosi "WPIS"- publicznie dokonała odkrycia(a może nawet autooodkrycia), iż "Polacy to psychopaci je...i".
- Odkrycie z jakiej rzeczywistości?... Jakby nieco omglonej-sądząc z jakości języka?...
- Teraz omglanie rzeczywistości jest nieco inne niż za dawnej  "władzy ludowej", chociaż poziom w istocie pozostaje podobny.

Czytaj więcej...

Pomoc Kościołowi w Potrzebie naraziła się Facebookowi. Czym dokładnie, nie wiadomo

11 listopada Facebook nałożył drastyczne ograniczenia na kampanię brytyjskiej sekcji organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie promującą petycję wzywającą rząd brytyjski i ONZ do działań przeciwko przemocy seksualnej i przymusowej konwersji na islam kobiet i dziewcząt z mniejszości wyznaniowych w takich krajach jak Egipt, Nigeria i Pakistan.

Czytaj więcej...

„Dziadek do orzechów” Czajkowskiego uznany za „dzieło rasistowskie”. Berlińska publiczność już nie zobaczy klasycznego baletu

Lubiany zarówno przez dzieci, jak i przez dorosłych klasyczny rosyjski balet „Dziadek do orzechów” Piotra Czajkowskiego został uznany przez Christiane Theobald – managera berlińskiego zespołu baletowego (Staatsballett), za... rasistowski. Powodem kuriozalnego zarzutu są... tańce arabskie i chińskie wykonywane na balu w królestwie Cukrowej Wróżki;

Czytaj więcej...

Jak SB zrobiła z Michnika antykomunistę

Pewnego wieczoru w 1984 r. natknąłem się na program telewizyjny, w którym pokazano film całkowicie niemieszczący się w realiach ówczesnej propagandy komunistycznej. Przypomnę, to w tym roku zamordowano ks. Jerzego Popiełuszkę. A tu szok, pokazują film z Adamem Michnikiem, który na więziennym korytarzu grupie milicjantów pokazuje „wała”.

Czytaj więcej...

Warszawscy radni przegłosowali petycję o zmianę nazwy Ronda Dmowskiego na Rondo Praw Kobiet

Jak poinformował na Twitterze wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Błażej Poboży, Rada Warszawy przyjęła petycję ws. zmiany nazwy Rondo Dmowskiego na Rondo Praw Kobiet.
Rada Warszawy przyjęła petycję ws. zmiany nazwy Rondo Dmowskiego na Rondo Praw Kobiet.
Przeciw głosowali wszyscy radni @pisorgpl, radna niezależna @Jaruzelska_M i jeden radny KO. Popieram apel @mazurek_piotr o rozpoczęcie społecznej akcji przeciw tej zmianie. #DmowskiZostaje - napisał w mediach społecznościowych wiceszef MSWiA Błażej Poboży.

Czytaj więcej...

Copyright © 2017. All Rights Reserved.