Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Bp Pieronek twierdzi, że w Polsce mamy... dyktaturę

Znany z atakowania Prawa i Sprawiedliwości biskup Tadeusz Pieronek był /.../ gościem TOK FM. Rozmowa dotyczyła zawetowania przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy o KRS oraz Sądzie Najwyższym.

Decyzję prezydenta biskup ocenia jako przełom:

„To niewątpliwie przełom w prezydenturze pana Dudy. Nie bardzo wierzę, że to było ustawione”.

Gdy natomiast zapytano bp Pieronka o to, czy Polska obecnie zbliża się do dyktatury, odpowiedział pewnie, że „dyktaturę już mamy”. O Jarosławie Kaczyńskim powiedział z kolei: […] mówi, że bez żadnego trybu wchodzi na mównicę, będąc zwykłym posłem i nikt nie wyciąga żadnych konsekwencji. A innych posłów wyklucza się z obrad. Gdzie tu jest równość? A dyktatura polega na tym, że niszczy równość”.

Dodał też, że prezes PiS powinien być ścigany z urzędu za słowa, które padły z mównicy sejmowej:

"Jeśli tego nie będzie, to mamy obraz partii, którą nazwałbym Bezprawiem i Niesprawiedliwością, a nie Prawem i Sprawiedliwością".

dam/TOK FM,Fronda.pl

za: http://www.fronda.pl

                                                                                   ***

Trudne bywaj emeryckie, pozamedialne lata...

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.