Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Homolobby atakuje dzieci

Międzyrasowe małżeństwo gejów wychowujące ciemnoskórego syna – takie wartości promowane są w bajce pt. „Harmidom” emitowanej na kanale Nickelodeon Polska. Na tę sytuację postanowił zareagować Instytut na rzecz Kultury Prawnej „Ordo Iuris”

, który złożył do KRRiT skargę na kreskówkę. Ta z kolei już upomniała nadawcę, tłumacząc, że promuje „model rodziny sprzeczny z wzorcem, który w Polsce podlega ochronie prawnej”.

Głównym bohaterem kreskówki jest 11-latek z wielodzietnej rodziny, zaś jego kolegą chłopiec o imieniu Clyde, którego wychowuje para homoseksualnych mężczyzn. Forsowanie tego typu wartości nie spodobało się części prawicowego środowiska. Członkowie Instytutu na rzecz Kultury Prawnej „Ordo Iuris” postanowili złożyć do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) skargę na nadawcę programu w naszym kraju – telewizję Nickelodeon Polska. – Młody widz obserwuje związek homoseksualny, który robi wrażenie wspaniałej rodziny. Wszyscy są uprzejmi, empatyczni, mogą na siebie liczyć. Nic, tylko naśladować – tłumaczył mec. Jerzy Kwaśniewski z instytutu. Prawnicy, argumentując swoją skargę, odwołali się do art


Autor: Jan Przemyłski

Pozostało 50% treści.

za: https://gpcodziennie.pl

                                                                                 ***

Lewizna bajkę nazwała "sympatyczną kreskówką". Ot, w czym lubuje się (lub jakie ma wytyczne) dzisiejszy "postęp".

kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.