Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Chorwacki piłkarz przeciwko tęczowym opaskom w swoim klubie. „Jest to sprzeczne z moimi chrześcijańskimi poglądami”

Niemiecki klub piłkarski VfL Wolfsburg postanowił wziąć udział w akcji mającej na celu poparcie środowisk LGBT. Sprzeciw wyraził chorwacki piłkarz Josip Brekalo, który uzasadnia że stoi to w sprzeczności z jego poglądami.
W celu pokazania wsparci i tolerancji dla środowisk LGBT, klub z Volkswagen Arena postanowił, że kapitanowie wszystkich drużyn męskich, żeńskich i młodzieżowych będą zakładać tęczowe opaski.

Jednak nie wszyscy piłkarze klubu popierają ten pomysł.

Jak informuje portal sportowefakty.wp.pl - „20-letni piłkarz Wilków Josip Brekalo wyznał, że nie zamierza solidaryzować się ze środowiskiem LGBT. Chorwat ogłosił, że został wychowany jako katolik i jest to sprzeczne z jego poglądami”.

- Zostałem wychowany w katolickiej rodzinie. Jeśli ktoś ma inne poglądy, nic mi do tego, to indywidualna sprawa każdego człowieka. Jednak jest to sprzeczne z moimi chrześcijańskimi poglądami - mówi piłkarz.

Jak dodaje serwis, wypowiedź 20- latka spotkała się z dużą krytyką ze strony mediów.

- W tak multikulturowym społeczeństwie, jakim obecnie są Niemcy, wypowiedź Chorwata została uznana jako przejaw homofobii. Nawet piszące o jego postawie media są zdania, że jego słowa są mocno kontrowersyjne – relacjonuje portal.

za:www.stefczyk.info

Copyright © 2017. All Rights Reserved.