Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Tomasz Sakiewicz - Stąd ataki na Polskę

Afera VAT-owska została nazwana największą aferą w historii III RP i ze względu na sumę wyprowadzonych pieniędzy – za które można utrzymać małe państwo albo całkiem dużą armię – absolutnie na to miano zasługuje. Warto przyjrzeć się, kto był jej głównym beneficjentem

– niemal bezpośrednio niemieckie instytucje finansowe, pośrednio rosyjskie, także holenderskie i inne.

Jeśli dziś spojrzeć, kto najbardziej Polskę atakuje, to właśnie ci, którzy stracili najwięcej na zakręceniu kurka. W przyrodzie nic nie ginie. Jeśli Polacy zyskują, to tracą ci, którzy ich okradali. I oni zrobią wszystko, by tę sytuację przywrócić. Bój o to pewnie będzie trwał co najmniej do najbliższych wyborów parlamentarnych. W sprawie luki VAT-owskiej na wielu poziomach widać wyraźnie, że wspierały ją zarówno poprzednie władze, jak i sądownictwo – np. uchwała Sądu Najwyższego, która zamieniała przestępstwa VAT-owskie na wykroczenia. Jest wiele innych działań pokazujących, że poprzednia władza po prostu nie chciała sprawy badać. To decyzja niezrozumiała z punktu widzenia interesu Polski, lecz doskonale zrozumiała z punktu widzenia patronów politycznych tych, którzy wtedy nią rządzili.
 
za: http://niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.