Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Warszawa: blisko 5 mln zł na finansowanie edukacji seksualnej? Trwa ocena projektu

Władze Warszawy mogą przeznaczyć ponad 4,6 mln zł na finansowanie zajęć z edukacji seksualnej dla dzieci, młodzież i dorosłych. Wszystko za sprawą projektu w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2020, który proponuje promocję homoseksualizmu wśród Warszawiaków i realizację zapisów Karty LGBT.

„Warsztaty obejmować będą między innymi zagadnienia: mowy nienawiści, in vitro, życia uczuciowego, chorób przenoszonych drogą płciową, tożsamości płciowej, in vitro, pornografii, adopcji, przeciwdziałania przemocy, praw pacjenta, emocji, profilaktykę nowotworową, seksu w internecie, stawiania granic i bliskości” – czytamy w opisie projektu, który znajduje się na stronie internetowej warszawskiego Ratusza. Projekt zgłoszony pod koniec czerwca jest opiniowany przez mieszkańców stolicy oraz radnych, którzy badają zasadność wprowadzenia finansowania programu, a także samych urzędników miasta.

Warto podkreślić, że projekt umieszczony jako propozycja do realizacji w ramach budżetu partycypacyjnego miasta w pełni pokrywa się z założeniami Karty LGBT. Zakłada również wydanie 4,6 mln zł m.in. na przeprowadzenie warsztatów, działań teatralnych, artystycznych i animacyjnych, które „posłużą jako narzędzie edukacji seksualnej różnych grup wiekowych”, w tym także dzieci i młodzieży.

Wątpliwości co do założeń projektu i zasadności „przepychania” jego finansowania w ramach budżetu obywatelskiego zgłaszają eksperci Instytutu Ordo Iuris oraz warszawscy radni Prawa i Sprawiedliwości. Przeciwko projektowi protestuje m.in. radny Dariusz Lasocki, który zwrócił uwagę, że w świetle prawa, w ramach budżetu obywatelskiego mieszkańcy m.st. Warszawy nie mogą zgłaszać projektów, które „zawierają treści uznawane powszechnie za obsceniczne, obraźliwe, wulgarne lub które mogą być odebrane jako społecznie naganne” – zauważa.

Tego typu obawy z pewnością budzi projekt promujący homoseksualizm i wprowadzający założenia Karty LGBT „tylnymi drzwiami”. Radny Dariusz Lasocki zauważa, że „w Warszawie Rafała Trzaskowskiego nawet budżet staje się ideologiczny” – napisał na Twitterze.

O sprawie mówi również radny Jacek Ozdoba. W jego opinii, wprowadzenie finansowania pomysłów LGBT w ramach budżetu obywatelskiego to „zabieg socjotechniczny”. – Edukacja seksualna w budżecie obywatelskim to zabieg socjotechniczny. W razie czego prezydent Trzaskowski rozłoży ręce i powie, że tak zdecydowali ludzie – mówi radny PiS.

Projekt jest aktualnie opiniowany przez mieszkańców Warszawy, którzy mogą wyrazić swoją opinię na stronie twojbudzet.warszawa.pl. Rozpoczęto również proces oceny wniosków pod względem formalnym. Jak czytamy na wspomnianej stronie, „zgłoszone projekty trafiły do właściwych merytorycznie komórek, których pracownicy szczegółowo oceniają możliwość realizacji każdego pomysłu”. Wyniki oceny wraz z uzasadnieniem zostaną ogłoszone 8 sierpnia 2019 r. Wówczas przekonamy się czy władze Warszawy zdecydują się przekazać blisko 5 mln zł na finansowanie dobrowolnych zajęć promujących LGBT.

za:www.pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.