Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

To się popisała! Rusin do ministrantów: "Polski Kościół jest kostyczny, ma smutne pieśni. Nawet 'Bóg się rodzi'..."

Kinga Rusin w „trosce” o planetę rozebrała się na okładce jednego z magazynów, walczyła o tolerancję strasząc prof. Krystynę Pawłowicz pozwem, a teraz oświadczyła, że Kościół jest „kostyczny” i ma „smutne pieśni”.

/.../ Komedia! Kinga Rusin rozebrała się dla magazynu „Viva!” rzekomo w trosce o naszą planetę. „Jestem gotowa zrobić naprawdę wiele”

Kinga Rusin rozmawiała w „Dzień Dobry TVN” z ministrantami z Bogucic, którzy zrobili prawdziwą furorę w sieci swoją parodią utworu Ronniego Ferrariego „Ona by tak chciała”.
Staramy się robić to, co wydaje nam się, Kościół robi przez wieki, czyli przychodzi do jakiejś kultury, zastaje jakąś pop-kulturę i stara się ją zmienić na lepszą, bardziej chrześcijańską. I to staramy się robić— powiedział jeden z ministrantów.

Jednak zupełnie inne wrażenie ma Kinga Rusin, która stwierdziła, że Kościół jest kostyczny, czyli uszczypliwy, szyderczy - bo właśnie to oznacza to słowo.

 Mam zupełnie inne wyobrażenie o Kościele. Polski Kościół jest bardzo taki… kostyczny. Tak mi się wydaje. Ma swoje tradycje, swoje założenia. Większość pieśni, nawet bożonarodzeniowych, wesołych pieśni, to są pieśni smutne— oświadczyła Rusin.

Przypomnę: młodziutki Wojtyła, w kąpielówkach, na spływ Dunajcem się udał— wtrącił się Piotr Kraśko.

Wszystko prawda, ale wyście dokonali pewnego rodzaju rewolucji teraz— powiedziała Rusin, zwracają się do ministrantów.

Jeden z chłopców zapytał prowadzących, jakie są smutne pieśni, bo on sam zna wiele wesołych i fajnych. Wtedy Kinga Rusin jako przykład smutnej pieśni podała kolędę… „Bóg się rodzi”.

Nawet „Bóg się rodzi”, wszyscy śpiewają „Bóg się rooodzi…” — zaczęła śpiewać Rusin, na co Krasko dodał, że „Przybieżeli do Betlejem” to niezła „petarda”.

U nas „Bóg się rodzi” na pasterkę to jest petarda (…) Dużo zależy od tego, kto jak to śpiewa, można to śpiewać z uśmiechem na twarzy    odpowiedział ministrant.

Słowa Kingi Rusin budzą niesmak…


za:wpolityce.pl

***
Smutna jest raczej to co się dzieje z rozumami różnych celebrytów. Szkoda. Człowieka. Niechby postępowego...
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.