Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Rafał Trzaskowski: „Mówię jasno i twardo: Popieram związki partnerskie”

Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta, kolejny raz zadeklarował, że chce legalizacji związków partnerskich. - Mówię o tym jasno i twardo - powiedział. Nie wykluczył też, że poparłby pseudo-małżeństwa homoseksualne.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej w tegorocznych wyborach prezydenckich, Rafał Trzaskowski, mówił na antenie Polsat News o swojej ideologicznej agendzie. W rozmowie z dziennikarką Dorotą Gawryluk potwierdził, że jest zdeterminowany, by wprowadzić w Polsce związki partnerskie.

- Jasno mówię, że jestem za związkami partnerskimi. I wszyscy znają moje poglądy - powiedział polityk.

- Jestem za związkami partnerskimi – dodał znowu.

Dopytywany, czy w związku z tym poparłby również legalizację homoseksualnych pseudo-małżeństw, Trzaskowski uniknął jasnej odpowiedzi, sugerując tym samym pełną otwartość na postulaty środowiska LGBT.

- W Polsce musiałoby się zmienić prawo. A nie ma większości - powiedział. I jeszcze raz podkreślił swoje stanowisko w sprawie związków. - Dlatego mówię o związkach partnerskich jasno i twardo.

Rafał Trzaskowski od dawna deklaruje poparcie dla tęczowej ideologii rewolucyjnej. W ubiegłym roku jego zastępca na urzędzie prezydenta Warszawy, Paweł Rabiej, wyznał, że legalizacja jednopłciowych związków partnerskich to jedynie pierwszy krok długofalowej strategii Platformy Obywatelskiej, która zmierza do wprowadzenia w Polsce pseudo-małżeństw homoseksualnych - z prawem do adopcji dzieci.

Sam Trzaskowski w 2019 roku podpisał tak zwaną Karte LGBT+, która zachęca do wprowadzania w warszawskich szkołach edukacji seksualnej według standardów WHO. Standardy te przewidują, między innymi, nauczanie kilkuletnich dzieci o masturbacji oraz zachęcanie nieletnich do podejmowania kontaktów seksualnych.

Trzaskowski wziął też udział w homoseksualnej paradzie „równości” w czerwcu ubiegłego roku, podczas której doszło między innymi do plugawego szyderstwa z Najświętszej Ofiary w wykonaniu aktywisty LGBT, Szymona Niemca.

za: www.pch24.pl

***
Marszałek Grodzki: Trzeba wprowadzić związki partnerskie

Na konferencji prasowej przed rozpoczęciem posiedzenia Senatu marszałek Tomasz Grodzki stwierdził, że w Polsce należy rozwiązać kwestię związków partnerskich. Jego zdaniem jednak chodzi przede wszystkim o związki kobiet i mężczyzn, którzy nie zdecydowali się na małżeństwo.

Marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego pytano na konferencji prasowej, dlaczego kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski unika jasnych deklaracji w kwestii tzw. małżeństw osób tej samej płci. Marszałek stwierdził, że odpowie na to pytanie jako lekarz:

-„Obaj dobrze wiemy, że związki partnerskie w Polsce opierają się głównie na związku mężczyzny i kobiety, którzy nie odwiedzili kościoła czy urzędu stanu cywilnego, nie mają - jak to niektórzy mówią - papierka na miłość i to rodzi bardzo poważne implikacje dlatego, że choćby jako lekarz nie mogłem partnerce śmiertelnie chorego mężczyzny - czy odwrotnie - udzielić informacji, ponieważ ona była tylko partnerką, a nie była w formalnym związku i choćby to mnie przekonuje, że ta kwestia musi być uregulowana” – mówił.

Marszałek odniósł się również do wartości chrześcijańskich. Tomasz Grodzki stwierdził:

-„Jak uczy nasza nauka chrześcijańska, jak uczy cywilizacja śródziemnomorska, jak uczy nasza kultura i obyczaj, ludzi można dzielić co najwyżej na dobrych i złych” – opinia ta o tyle ciekawe, że chrześcijaństwo nigdy nie dzieliło ludzi na „dobrych i złych”, ale jedynie na czyniących dobro i zło, z których ci drudzy zawsze mają okazję na nawrócenie. Najwyraźniej marszałek stosuje bardziej kategoryczny podział ludzi.

-„Natomiast w to, jakie oni mają preferencje polityczne, jaki mają kolor skóry, jakie mają preferencje seksualne, ani jak są zbudowani, nie powinniśmy w żaden sposób ingerować i nie powinniśmy według takich klasyfikacji ludzi dzielić” – dodał polityk.

za:www.fronda.pl

***

Nihil novi... Z wiadomym skutkiem...

Różne stare sztuczki- walki ras, klas, płci...
Walka, walka, walka!
Do zniszczenia człowieczeństwa...
I przechwycenia jak największej ilości dusz.
Wiadomo przez kogo...

Tylko dlaczego jeszcze ktoś się daje na to nabierać?...
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.