Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Kraków: radni apelują do prezydenta o zakaz pokazywania w centrum „drastycznych obrazów”. Chodzi o Fundację Pro – Prawo do Życia

Krakowscy radni zaapelowali do prezydenta o wprowadzenie zakazu pokazywania w trakcie demonstracji na terenie Parku Kulturowego Stare Miasto treści mogących wywoływać „dyskomfort psychiczny, lęk lub obrzydzenie” – podaje Radio Kraków. Początkowo w rezolucji było zdanie o zakazie prezentowania zdjęć dzieci zamordowanych podczas aborcji, jednak wnioskodawcy ów zapis wycofali. Adresat apelu – prezydent Jacek Majchrowski – odnosi się jednak do pomysłu sceptycznie.

Inicjatorzy apelu uważają, że „drastyczne obrazy” mogą źle wpływać na psychikę wielu osób – w tym ludzi młodych. Jednak zamiast przyłączyć się do walki z drastycznym procederem, jakim jest aborcja i dążyć do zakazu stosowania w Polsce takiej wstrząsającej praktyki pseudo-medycznej, radni uznali za stosowne wnioskować o zakaz prezentowania jej efektów. Nie mogą jednak sami zdecydować o wprowadzeniu tego typu ograniczeń w wolności słowa, gdyż parki kulturowe leżą w kwestii Urzędu Miasta.

Tymczasem prezydent prof. Jacek Majchrowski „negatywnie zaopiniował projekt rezolucji wskazując, że z punktu widzenia prawa, w szczególności wolności zgromadzeń, wprowadzenie takich zmian jest niemożliwe, a sam termin obrazów drastycznych jest nieostry” – czytamy na portalu Radia Kraków.

Serwis podaje także, że kontrowersyjną rezolucję poparło aż 27 radnych papieskiego, królewskiego i uniwersyteckiego miasta Krakowa. Przeciw było 14.

– Myślę, że nawet osoby o najbardziej prawicowych poglądach potrafią rozróżnić walkę z aborcją, od tego, że tego typu działania i widoki szkodzą małym dzieciom – pouczał na temat walki z aborcją cytowany przez Radio Kraków radny Łukasz Wantuch z klubu Przyjazny Kraków – polityk niekojarzony z zaangażowania w ruchy pro-life. Co więcej, jego zdaniem politycy PiS-u powinni wykorzystać swoje nieformalne kontakty z obrońcami życia – które, zdaniem Wantucha, mają istnieć – aby przekonać ich do zarzucenia działalności opartej na pokazywaniu czym w rzeczywistości jest aborcja.

– Żadna cenzura nie jest dobra, a ta rezolucja jest cenzurowaniem wydarzeń – mówił z kolei radny PiS Adam Kalita pytając, czy cenzura ma dotyczyć wszelkich „drastycznych scen” czy wyłącznie obrazów dzieci zamordowanych w efekcie aborcji. Wyraził także brak zrozumienia dla cenzurowania tego typu treści w centrum Krakowa, zaś w innych dzielnicach już nie.

Z kolei radny Wojciech Krzysztonek z Koalicji Obywatelskiej poparł rezolucję przyznając jednocześnie, że jest przeciwnikiem aborcji. Interesuje go jednak – jak wynika z medialnych doniesień – „poziom debaty”. – Nie uważam, że to jest cenzura. (…) Chciałbym osobiście, żeby taki zakaz obowiązywał w całym mieście. I tu nie chodzi o to, kto jest za, a kto przeciw aborcji, a o standardy w debacie publicznej – powiedział.

Obecnie w Polsce zabija się w majestacie prawa około 1000 nienarodzonych ludzi rocznie.

za:www.pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.