Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Dziennikarze portalu Związku Polaków na Białorusi mogą być ścigani za "ekstremizm"

Białoruskie Ministerstwo Informacji uznało "znadniemna.pl" za ekstremistyczne. W związku z tym, osoby, które udostępnią artykuły polskiego portalu popełnią wykroczenie. Ponadto, dziennikarze strony mogą być ścigani. Przetrzymywani w białoruskich aresztach są już przedstawiciele Związku Polaków, który odpowiada za portal.

Związek Polaków na Białorusi to nieuznawana przez reżim organizacja mniejszości polskiej. Od marca 2021 roku, prezes Związki, Andżelika Borys i członek zarządu, dziennikarz Andrzej Poczobut, przetrzymywani są w areszcie śledczym pod zarzutem "rozpalania wrogości na tle narodowym"

"Tak białoruska prokuratura nazwała popularyzację wiedzy o polskim podziemiu antysowieckim na Grodzieńszczyźnie."

- podje bielast.eu. Jak dodano Andżelika Borys oraz Andrzej Poczobut, są dwojgiem z 968 więźniów politycznych reżimu Łukaszenki.

Głos Znad Niemna od 1989 roku funkcjonuje jako organ prasowy Związku Polaków. Dziś na stronie białoruskiego Ministerstwa Informacji wydano komunikat, o tym, że portal "znadniemna.pl" trafił na listę materiałów ekstremistycznych.

"Wcześniej łatkę „ekstremistycznych” otrzymały prawie wszystkie niezależne od reżimu media w kraju."
- przekazuje portal.

W praktyce decyzja Ministerstwa Informacji oznacza, że osoby, które będą udostępniać treści "znadniemna.pl" popełnią wykroczenie, a dziennikarze portalu mogą być ścigani jako ekstremiści.

 za:niezalezna.pl

***

Przecie to "norma" reżymów...

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.